Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit kellene reagálnom ilyenkor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene reagálnom ilyenkor?

Figyelt kérdés

A dolog háttere: a férjem egy közepes méretű családi cégben dolgozik középvezetőként (a tulajdonosok egy család, nem a férjemé).

A cég néha már abszurd módon működik, személyiségzavaros főnökkel/tulajdonossal, családon belüli fúrásokkal (ki-kit jelent fel és sároz be akár rendőrségi ügyekkel is, hogy megkapja a részesedését).


A férjem egyik - könnyen pótolható pozícióban levő - munkatársa többször eljátszotta, hogy hetekig nem ment be dolgozni előzetes jelzés nélkül. Amikor a főnök(!!) kereste, akkor az volt a válasza, hogy őt ott bántják és nem volt kedve bemenni. (Bántás: összevitatkozott vele valaki és lehülyézte, egyébként egy 130 kg-os férfi a szegény áldozat). Fizetését ugyanúgy megkapta és a főnök szaladgált utána és ápolta a lelkét.


A férjem ezek és hasonló dolgok miatt jogosan van kibukva a munkahelyére, főnökeire. DE. 8 éve hallgatom ezt, havonta van bent vmi kisebb balhé, amikor ő ki akar lépni. Viszont munkakeresésnél nagy hátránya, hogy nem tud idegennyelvet. Minden ilyen fellángolásnál két napig elkezdi tanulni, aztán elsimul az ügy és elpárolog a tanulás is.


Most szabadságon volt, végig dolgozott, telefonált. Senki nem kérte rá, semmilyen következménye nem lett volna ha kikapcsolja a telefonját. Két ünnep között is bemegy dolgozni, pedig november közepén hatszor rákérdeztem, hogy ugye nem jelent gondot, ha kiveszi az év utolsó két hetét. Néhány hónapos babánk van, így emiatt is fontos lenne, hogy itthon legyen.


A legutóbbi panaszkodásánál kifakadtam, hogy ne haragudj, engem ez nem érdekel többet. Hogy te nem kapsz olyan céges juttatásokat, amiket alacsonyabb beosztású kollégák igen (pl céges autó, rengeteget kell utaznia, rohangálni kocsival), hogy hülye a főnököd. Egyrészt, ha nekem lenne ilyen balek alkalmazottam, aki a rossz bánásmód ellenére a szabadságáról is dolgozik, akit éjjel is lehet hülyeségekkel zavarni, én se adnék semmit. Minek? Úgyis elvégzi a munkát, hova motiváljam?

A nyelvtanulást nem csinálod folytatólagosan, így az üres "de holnap kilépek" fenyegetőzéseidet már én sem veszem komolyan. Úgysem lépsz ki, úgysem keresel másik állást.


Ő eléggé megsértődött, hogy ezzel kiléptem az eddigi lelki szemetes szerepből és nem hallgatom meg a munkahelyi panaszait. Hülye a főnök? Tényleg, erre nyolcvanezredszerre is rácsodálkozunk?


Mit kellene tennem? Mert eddig bólogattam, de már tele a hócipőm a panaszkodással, miközben nem látom, hogy ténylegesen dolgozna alternatíván.


Jó munkaerő, nyelvtudással szerintem könnyen találna új munkát magának. Van tartalékunk, én se kerestem rosszul, néhány hónap munkanélküliség is beleférne.


2014. dec. 28. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell oldania ezt a problémát előbb-utóbb, de szerintem nem pont most, mikor pici a babátok, és neked egy ideig nincs jövedelmed... a tartalék az tartalék.. ha nem muszáj, én se élném fel.. csak vészhelyet esetén, pld. ha kirugnának.


Amúgy pont ilyen zűrös m.helyen dolgoztam egy évig...kisgyermekes anyukaként... egy évbe telt mire találtam másik normális helyet...

2014. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen igazad van és jól tetted.


Ugyanis a legtöbb családban megvannak a fix "játszmák", amik mindig ugyanúgy zajlanak le - ebben az esetben a férjed panaszkodik, te sajnálod és utána minden marad a régiben. Ha ezeket a problémákat tényleg meg akarja valamelyik oldani, akkor ki kell lépni a megszokott körböl, így a másik is kénytelen máshogy reagálni.


A férjed vagy elgondolkodik a dolgon és kiáll a cégnél magáért, illetve keres másik helyet, vagy - amennyiben neki a jelenlegi helyzete mégis megfelel, megsértödik és rád fog véglegesen megharagudni.


De azért valószínübb, hogy inkább megpróbál valami normális lépést tenni elöre.

2014. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, a szülés környékén is volt egy ilyen kifakadásom, hogy bazzeg, évek óta noszogatlak, hogy ha rossz, akkor lépj, semmi.

De most tényleg rossz lenne az időzítés, hiszen 5 hónapig kapok én is jó pénzt, aztán max GYED, slussz.


Ennek ellenére fejvadásszal lehetne beszélni, az ingyen van és legalább konkrét tanácsokkal előrébb lenne.


Kirúgni szerintem nem fogják, ott pótolhatóbb kollégákat is ott tartanak egyértelmű lopások, rongálások után is. A férjem meg a talpig becsület kategória, ráadásul régóta dolgozik ott és nehezen pótolható. Nyalni nem szokása, panaszkodni sem bent (pedig kollégák panaszkodással már sok mindent elértek a főnököknél), így ő a megbízható öszvér, akit lehet nyaggatni meg terhelni.


Nekem is necces volt az utolsó pár hét a munkahelyemen egy feszültséget szító főnök miatt. Viszont pont ezért most továbbképzem magam, hogy ha később is ilyen ramaty lesz a helyzet, amikor visszamegyek, legyen hova dobbantani.

2014. dec. 28. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!