Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Együtt élés külön kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt élés külön kassza?

Figyelt kérdés

A párom az egyetlen kereső jelenleg. Én tanulok, és igyekszem valami munkahelyet találni, ami összeegyeztethető az iskolával.

Sajnos amennyi pénz bejön, annyi el is megy, mivel teljes mértékben ő osztja be, nekem nincs saját pénzem, pedig jobban tudnék gazdálkodni.

Szerinte a pénz nagy része rám megy el, holott messze nem így van, az ételen és a tisztálkodási szereken kívül nem igen költök. Már gyűjtöttük a számlákat múlt hónapban, de decemberben pont nem adtak reális eredményt az ünnepek miatt.

Mivel én nem tudok hozzátenni a családi kasszához, nem jogos, hogy ugyanannyi megy el rám, mint rá, ezért arra gondoltam, megoldhatnánk, hogy hetente kapnék 6000Ft-t (a teljes bevétele 130 000Ft), és ebből fedezném a költségeim (kaja, kozmetika, metró). Alapból külön főzök, mivel a párom vegetáriánus.

Mivel kétlem, hogy a teljes 6000Ft-t elkölteném egy hét alatt, ami marad, azt félretenném, és vagy megtartom, vagy visszaadom, ha összegyűlik egy nagyobb összeg (30 000Ft mondjuk).

2-3 hónapon belül már mindenképp szeretnék munkát találni, gyűlölök eltartott lenni.


Mi a véleményetek erről a megoldásról?


2015. jan. 6. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem véletlen se tartsd meg azt ami marad, vagy add vissza azonnal vagy gyűjtsd össze és egyben add oda x időnként. Az nem a te pénzed, hiába kapsz belőle, attól még nincs jogod megtartani így. Az más tészta ha a párod mondja hogy ne add vissza, ezt vele beszéld meg. Bár én nem szívesen tartanám meg a párom pénzét, hiába mondja..
2015. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

*Együttélés


(még mielőtt valaki beleköt)

2015. jan. 6. 17:52
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez sztem hülyeség.Zsebpénzt akarsz kapni?Ez megalázó,nekem az lenne.
2015. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Vesd fel ezt a számlás ötletet még 1yx most már az ünnepek is elmúltak. Húzd alá az ami a Te cuccod és szépen összeadjátok a hó végén. És ezt ne csak 1-2 hónapig csináljátok, hanem rendszeresen, hogy azt is lássa, ha majd dolgozol akkor se költesz magadra olyan sokkal többet.
2015. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát ha neki így megfelel, nekem mindegy.


Azt mondjuk nem értem, 130.000-ből hogy jutna 30.000 arra, hogy te vásárolgass, amikor csak az étkezés 2 emberre legalább 40-50.000 ft, és akkor még elég egyhangú is, nem is beszélve az albérletről, rezsiről - pesten (metróból feltételezem, hogy erről van szó) egy garzon is 30-40.000 ft, a rezsi meg mégegyszer ennyi... és akkor még felnőtt + diákbérlet...és el is ment az egész. Honnan marad ennyi csak rád?

2015. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azt írtam, abból fedezném a saját kajámat és a metrójegyet.

Nem veszek magamnak semmit soha.

2015. jan. 6. 18:46
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...elég gáz helyzet. :S
2015. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sokat megoldana, ha ilyen keresetből nem főznél 2x, hanem ugyanazt ennétek. Ha feltétlen húsra van szükséged, néha csinálhatnál mellé, de nem muszáj minden nap külön főzni, az iszonyat nagy pénzkidobás (a rezsi miatt is, mivel 2x annyit megy a sütő).
2015. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

"A párom az egyetlen kereső, teljes mértékben ő osztja be....pedig jobban tudnék gazdálkodni."


Hát persze!!

Ahogyan Móricka(né) elképzeli...

2015. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Próbálkozzatok még meg a számlás módszerrel, abból baj nem lehet. Ne alázd meg magad a zsebpénzzel, elég baj az is, hogy egy párkapcsolatban, ahol elvileg szeretet van, a pénzen veszekednek.

Külön főzni nem spórolós, egyél te is vega kaját, semmi bajod nem lesz, heti 1-2 alkalommal meg csinálj esetleg húsost magadnak.

Bevásárolni mindig listával menj és csak azt vedd meg ami kell, ezzel rengeteget lehet spórolni.

Ha 130ezer lenne az összbevételünk én biztos nem költenék kozmetikára pl.

2015. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!