Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem ért velem együtt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem ért velem együtt. Mivel győzhetném őt meg?

Figyelt kérdés
Én későnérő típus vagyok. Kitartó és szorgalmas. Középfokú végzettségem van, de feltétlenül el szeretném végezni a jogász szakot estin. A férjem fizetése nem rossz, és én pénzügyi munkaterületen részmunkaidőben dolgozom. De semmi örömet nem okoz. Nagyon régi álmom az egyetem, de a gyerekek miatt nem jöhetett eddig szóba. Mi a véleményetek erről? Önző dolog tőlem, hogy a továbbtanulást meg akarom próbálni. Úgy érzem, életem végéig szemrehányást tennék magamnak, ha nem kísérelném ezt meg. 40 felett vagyok. Túl öreg lennék ehhez? Én szellemileg és testileg is jó formában vagyok. Ismerőseim szerint 10 évet letagadhatnék a koromból...

2015. jan. 5. 12:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, nekem van egy kollégám, fiatalabban végezte el a jogot mint te végeznél. De semmi gyakorlata, olyan munkakörben foglalkoztatják, hogy a főnökének OKJ-s végzettsége van. Igen, a joghoz már késő. Legfeljebb annak örülhetsz majd, hogy a neved előtt dr. lesz és így kérnek meg, hogy vidd már el ezt az iratot lefénymásolni. Én a helyedben pénzügyi területen képezném tovább magamat. Ott legalább van esélyed előre lépni.
2015. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ez marha jó ötlet. A tanulás mindig jó, a mai világban én is a jogot választanám. (40 vagyok pici a bébi és én is tanulnék)
2015. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Én megértem a férjed, a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni és nem olcsó a képzés.. Amúgy 5 év egyetem után még csak jogvégzett ember lennél, ami semmire nem jó, nem lehet vele ügyvédi állást vállalni, ahhoz specializálódni kell, ami még 4 év és még csak akkor vagy x vagy y jogász (család, büntetőjogi stb) az 9 év és akkor még 0 gyakorlatod van. Szóval ha csak hobbyból akarod elvégzeni sztem is hülyeség, ha nem, akkor majdnem 50 leszel mire elvégzed és akkor még mindig csak 0 gyakorlatod van. Nem hinném hogy tudnál majd vele dolgozni :(
2015. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem tanulni soha nem késő.Kérdés mi a cél?Egy olyan szakmát találni amiben aztán érvényesülni tudsz vagy csak azért megcsináln egy egyetemet,hogy megmutasd hogy igen megtudod csinálni?Egyikkel sincsen baj,mert egy egyetem elvégzése,jóleső érzés tud lenni.Ismerek olyat aki,50 éves és az 5. diplomját csinálja,ő a hobbiból csinálja,mert seret tanulni és ez önbizalmat ad neki.Viszont ha te azért szeretnél tanulni,hogy több pénzt keressél és jobb állásod legyen,akkor olyat válasszál,amiben tudsz érvenyesülni és el is tudsz vele helyezkedni.Ha csak annyi,hogy te xy szakot elszeretnél végezni ami érdekel,akkor kb teljesen mindegy.Tanulni soha nem késő,és nem vagy egyáltalán lecsuszva az egyetemről.
2015. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Én nem a jogot választanám, de persze ha téged ez érdekel, akkor te azt választod Tanulni sose késő. a legrosszabb, ami történhet, az az, amit az egyes ír, hogy nem tudsz elhelyezkedni a szakmádban, mert nincs reális tapasztalatod. Tehát megcsinálhatod az egészet a papírért. De tekintettel arra, hogy én szereztem egy szakmát, abban dolgoztam, majd közben elvégeztem egy főiskolát, lett diplomám, amiben egy percet se dolgoztam, így azt tudom mondani, hogy nem lennél vele egyedül. Utólag magamnak is azt mondanám, hogy a szakmámban képezzem tovább magamat, de hát nekem is nagy álmom volt pont az a diplomás képzés, amit elvégeztem. :)
2015. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

A mai világban sosem késő elkezdeni tanulni valamit,kötve hiszem hogy valaha is nyugdijba mehetünk,vagy ha igen,biztos lesz vagy 80 év a korhatár.

Ha csak 40 körül vagy,nyugodtan képezheted magad,akár egyetemen is,nem is értem hogy miért lennél emiatt önző.

2015. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a hivatalban jogászokkal irodákat töltöttek meg. De nincs BEOSZTÁSUK! Olyan mintha katona lennél és alezredeskén kapuőri szolgálatot látnál el. TANULJ, de valami hasznosat.
2015. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Minden választ használhatónak ítélek. Pénzügyi területen már eddig is továbbképezhettem volna magamat, de SEMMI KEDVEM nincsen hozzá. A jog az teljesen más, de nem a dr. cím miatt, tényleg nem. Főleg az állami jogalkotás érdekel, főleg az EU óta.
2015. jan. 5. 12:37
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Én könyvelőként dolgoztam és úgy végeztem el a jogot, 37 évesen kezdtem... aki komolyan veszi, és nem csak a papírtért megy, meg azért, mert apu is jogász, az tudja hasznosítani. 40 felett is...
2015. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem mész államigazgatási főiskolára és olyat szakot válassz, ami igazán érdekel.
2015. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!