Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhamarkodott lenne házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhamarkodott lenne házasodni még így is? Miért nem akar? Nincs biztos munkánk, közös barátunk velünk él a lakbér miatt DE! (többi lenn)

Figyelt kérdés

Gimiben 0. osztályosak voltunk mindketten így csak 20 évesen kezdtük az egyetemet. Ráadásul orvosira járunk ami 6 év! Rögtön az egyetem első évében összejöttünk, így már 3 és fél éve járunk együtt. :) Abban egyetértünk,hogy ideje lenne a házasságnak, mert annyira jó köztünk a kapcsolat és 23-24 évesek vagyunk, így a korunk is teljesen ideális házzassághoz. Viszont ami miatt ő még nem akar házasodni: Diákmunkáink vannak, mert egyetem miatt, csak az fér bele az időnkbe. Így nincs biztos állásunk még. Ergo, kevés a pénzünk. Van egy albérletünk aminek az egyik szobájában egy haverunk lakik, muszáj a költségek miatt.

Szerintetek elhamarkodott lenne a házasság? Egy házasságban úgymond kötelező, hogy csak 2-en éljenek együtt, amíg nincs gyerek? (Gyereket természetesen még semmiképp sem akarunk.)



2015. jan. 10. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Eskuvot szeretnetek vagy lagzit is?


Az en ferjem meg nem fejezte be az egyetemet amikor az eskuvonk volt. En elotte ket hettel allamvizsgaztam. Munkank akkor csak diakmunka volt es alberletben laktunk.


Teny, hogy az eskuvo utan nekunk varatlanul gyokeresen felfordult az eletunk. A ferjemet a naszuton hivta egy ceg, hogy egy ismeros beajanlotta ot es szeretnek ha naluk dolgozna. Vasarnap hazaertunk a naszutrol, hetfon allasinterju, kedden kezdett. Hetvegen lementunk Pecsre osszepakoltunk, felmondtuk az alberletet, koltoztunk Budapestre. Itt voltvegy kicsike lakasom, amit a nagyimtol orokoltem oda bekoltoztunk, ugyhogy lett sajat otthonunk. Az egyetem utolso evet egyeni tanrenddel fejezte be. En is egesz hamar 1,5 honap alatt talaltam nagyon jo munkat.


De ezeket elore nem tudtuk. Viszont ne azert akarjatok hazasodni, mert ideje lenne, hanem mert mindketten erre vagytok.


Az, hogy van egy lakotarsatok, szerintem nem gaz, hisz nem fogtok orokre vele lakni.

2015. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Igazán nem sok értelmét látnám a házasságnak, mert így belevágni nem sok jót mutat.


Elöször is nincs jövedelmetek, azaz továbbra is aszüleitek tartanának el benneteket.


Másodszor nekem elég furcsa lenne így egy harmadik személy a lakásban.

2015. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az a lenyeg hogy szeretitek egymast. Az eskuvo nem letfontossagu meg, eloszor fejezzetek be a sulit, aztan keressetek munkat, aztan mar ellehet kuldeni a lakot hogy ketten lakjatok es vegul eskuvo. Ez szerintem igy lenne a legjobb nektek. Kapkodasnak semmi ertelme.
2015. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha nektek ez sokat jelent, miért ne házasodhatnátok össze? Lehet esküvőt tartani kevés pénzből is, még csak nem is muszáj a szülőkre támaszkodni e terén sem.

Sok boldogságot.

2015. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

napi kamu?

orvosi mellett, még ha 3an vagytok albérletben, se lehet annyit keresni. 1,5éve jàrok oda, de majd meg szakad mindenki a tanulàstòl. 1-2 ember dolgozott, de õk is kibuktak.

ha nem tanulsz minden szabad idõdben, nem lehet megcsinàni. nem csak vizsga idöszakban kell

ha tényleg igaz, akkor nyàron hàzasodjatok, és költözzetek kisebb albiba. amit ketten is tudtok. fizetni. attól még lehet egyetemre jàrni, hogy hàzas vagy..

2015. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Mi 4 éve vagyunk együtt a párommal, ő tavaly diplomázott, így már dolgozik, nekem viszont még 1 évem van hátra az egyetemből.

Az albérletben csak ketten lakunk, de mi ezt anno úgy beszéltük meg, hogy addig nem házasodunk össze, amíg nincs ott a diploma az én kezemben is. Szeretném, ha a saját esküvőnket együtt finanszírozhatnánk, nem akartam, hogy mindent kizárólag a párom fizessen, ezért kértem, várja meg, míg én is végzek és lesz munkám, amiből beleadhatok majd a lagzi költségeibe. Persze nyilván addig is igyekszünk spórolni és félretenni némi pénzt, amiből megtarthatjuk majd az esküvőt, de jelen pillanatban nem is ez a legfontosabb, most épp azon vagyunk, hogy vegyünk egy közös kisautót. :)


Majd csak alakul minden szépen, apránként. :)

Gyűrű nélkül is tudjuk, hogy egymáshoz tartozunk, attól nem fogjuk egymást kevésbé vagy jobban szeretni, szóval úgy véltük, felesleges a házasságot ennyire időhöz kötni, hogy "most már azért illene", vagy ilyesmi. :) Hiába mondják néha nekünk is, hogy 4 év után miért nem házasodtunk még össze, mi nem igazán foglalkozunk ezzel. Vannak közös terveink és tudjuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. :) Azt hiszem, hogy ennél nincs is fontosabb!


24/L

2015. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát én nem kicsit tartom röhejesnek, amikor 2 diák, akit a szülei laknak el meg lakótársakkal él házasodni készül.


Azt sem tudjátok milyen a való élet, olyasmire mondanátok igent, amiről halvány lila fogalmatok sincs.


Diplomázzatok le, szerezzetek normális munkát, tartsátok el magatokat, aztán jöhet az esküvő.

2015. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Én házasságpárti vagyok, de ilyen körülmények között kizárt, hogy megnősülnék.
2015. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

anyuci pénzből házasodni? minek?

külön sem éltek. házasként egy plusz lakótárssal akartok lenni?


ha annyira akarjátok elmentek, aláírjátok, és pár ezerből meg van. de nem várd el senkitől, hogy fizesse.

ez a 24. év, meg nem garancia semmire, majd ha a való életben is megy, akkor érdemes.

2015. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Szeretitek egymast akkor hazasodjatok

Mindegy hol laktok

2015. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!