Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kíváncsi vagyok a véleményekre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kíváncsi vagyok a véleményekre. Házasként melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés

1: Itthon maradni,dolgozni és venni egy lakást jó olcsón,ami belefér a keretbe (7-8-9) millióért,ami persze kb. panel lenne max. tégla lakás és a lakásra felvett pénzt törleszteni az itthoni fizetéssel.


VAGY


2: Itthon venni egy ilyen olcsó kis lakást amilyet az 1-es pontban írtam,de közben külföldre kimenni dolgozni jóval több pénzért és a külföldön megkeresett pénzből törleszteni,majd ha elég pénzünk lesz,hazajönni és nagyobbra cserélni a lakást,esetleg kertes házat venni belőle. Hozzáteszem arra lenne a lakás,ha hazajövünk év közbe akkor tudjunk hova menni.


Szerintetek? Azért kérdezem,mert nyilván a 2. kockázattal jár és úgymond itt kellene hagynunk mindent a bizonytalanért.

Ti belevágnátok?


2015. jan. 15. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Üdv!


Simán a másodikat választanám,ha normális ajánlatot illetve lehetőséget kapnék külföldről.

Elég csak abba belegondolni,ha itthon maradtok és törleszteni kell akkor melyikből könnyebb a kinti fizetésből avagy a jó magyar átlagos 300 eurós fizésből :)


Na ugye,hogy ugye?

2015. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Sokan belevagtak mar a 2.pontban leirtakba...

De en nem vennek lakast ha kulfoldre mennek.. Inkabb keresnek meg hozza 2-3-4-5 millat es vennek egy kerteset.. ha megveszel 1 haza mondjuk 8 millioert buksz rajta 1-2 akar 3 milliot is... a masodik de nem vennek hazat.

2015. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Én egyiket sem, mert felénk egyik sem életszerű variáció több okból sem.


De ha ez lenne a felállás és lenne egy jó külföldi munka, amiből viszonylag rövid időn belül össze lehet szedni annyit, amiből meg tudnánk valósítani az elképzelésünket, akkor azt választanám.

2015. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3.-kat, mert ahhoz, hogy külföldről hazajőve legyen hová mennem (ha a családtagokhoz, rokonokhoz nem opció, max ott van egy hotel.) És le lehet pontozni, de nem is jönnék haza, ha egyszer sikerülne kimennem. Minek?
2015. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a panelban lakás nem lenne opció, úgyhogy kizárt az első.

A második még inkább, de 9M-ért már kerteset is lehet kapni Budapesten (most vett a rokonom egy hónapja, úgyhogy lehet találni jó ajánlatokat), 1-2-3 M-t még hozzá tudok tenni itthon is, ha extra kívánságaim vannak, nem kell azért külföldre menni. Ha mennék, akkor viszont nem vennék lakást, lekötném a panel lakás árát, azt az 1-2 hetes hazalátogatást megoldjuk a családomnál, szerencsére elég hely van. Aztán majd később eldöntjük, hol telepedünk le. Azért egy lakást eladni szerintem sosem olyan gyors és egyszerű, mint ahogyan azt az ember eleinte gondolja.

2015. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

:DDD Azt hiszed, hogy miután kimész külföldre, megtapasztalod, hogy úgy is lehet élni, hogy tiszta a környezeted, az utcák, nincs gyakorlatilag lopás, bűnözés, nem kell félned a sötétben hazamenni, barátságosak az emberek, nem mordulnak rád ha kérdezel valamit, sőt, segítőkészek és mosolygósak, azt, hogy a fizetésedből megengedhetsz magadnak bármit, hogy emberként kezelnek... hogy azután még lesz kedved hazaköltözni Magyarországra?


Nem lesz. Tapasztalat.


Nem vennék otthon semmilyen francos lakást, kiköltöznék és kész.

2015. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 piroska és a farkas ***** válasza:
42%
Nekem például Angliábol baromira volt kedvem hazajönni. Se tiszta nem volt, se biztonságos. Százszor inkább Magyarország. Sőt, jelenleg egy német és egy belga barátom is azon fáradozik, h találjon valami munkát itt, mert annyival jobban tetszik nekik Magyarország, mint a saját hazájuk...nade mindegy , ezt csak a kishazánk védelmében írtam :) Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem a válasz függ attol, h pl van-e gyerek. Mert ha nincs, akkor kimennék külföldre, évente néhány alkalommal hazalátogatnék a férjemmel, és addig szülőknél szállnánk meg, elvégre miattuk jönnénk haza. Ara törekednék, h minél nagyobb kezdőtőke legyen, amikor a vásárlásra kerül a sor, tehát nem venné meg előre a házat/lakást.
2015. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

piroska és a farkas

Nyilván London pakisztáni negyede és mondjuk Zürich között van egy kis különbség.

2015. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos kimennék előbb és összeszednék még pénzt pár év alatt, amiből olyan lakást vehetnék, amilyet szeretnék.


A 2. opció azért nem túl szerencsés, mert:

1, ha kiadod a lakást, nem mehettek oda csak úgy, ha hazajöttök. Ha nem adjátok ki, akkor csak viszi a pénzt, ügyeket kell intézni stb. Ha kiadjátok, szintén sok a tennivaló vele, amit külföldről nehéz (bár nem lehetetlen) kivitelezni.


Szóval én is egy 3. opcióra szavazok. Mi is ezt tennénk, csak sajnos mindkettőnk munkája eléggé magyar nyelvhez kötött (én magyar tanár vagyok, férjem színész), így nehéz. Szóval még sok éves terv marad csak a lakásvásárlás :(

2015. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
52%
Nyilván van. Svédország pl tiszta volt. De én onnan is hazavágytam :)
2015. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!