Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Családi válság, avagy hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családi válság, avagy hogy siklott ki az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval az én kis életem egy történetét írnám le nektek, vélemény, tanács, vagy csak hozzászólás is érdekel.


Tíz évvel ezelőtt találkoztam a mostani feleségemmel.Nagy szerelem mindkét fél részéről, nem is voltak nagyobb problémák. 2 év múlva már a saját kis hitelre vett házunkban laktunk.1 év múlva gondoltuk legyen gyerek, lett is kettő, öröm boldogság. Viszont hitel volt a házon, jött ugye a hitelválság nekünk is svájci frankos hitel volt.

Na mondanom sem kell mit jelentett ez, megugrott ugye a törlesztő, egyidőben az én fizetésem csökkent, a feleségem otthon volt gyeden, gyesen, majd ismét

gyeden a második gyerekkel. Nem volt más választás én másodállást vállaltam.

Majd később hétvégére is lett munkám. Így kb volt 2 szabadnapom egy hónapban és a vasárnapi fél napok mert ugye akkor is dolgoztam de csak fél napot, ja azt írnom sem kell hogy hétköznap 12 óráztam egyfolytában. Fizikai munkáról volt szó nehezen bírtam, a gerincemmel van probléma, és mindennapos durva fájdalmaim voltak amiket igazából ki sem tudtam pihenni. Emiatt picit lobbanékonyabbá váltam mint szoktam, alaphangon mindig normálisan beszélek mindenkivel, nem vagyok az a hőbörgős megmondó ember.

De ennek ellenére csináltam mert nem mehettünk az utcára, a két kicsivel. Eltelt így majdnem 2 év. Szóval én szinte alig voltam otthon, ha otthon voltam volt mit csinálni még a ház körül is. Egymásra alig maradt időnk. Nem kedveskedtem úgymond a feleségemnek mert egyszerűen hulla voltam nem volt energiám semmire sem, ennyi teendő mellett.

Ezt ő szóvá is tette, erre mondtam majd ha nem kell ennyit dolgozni olyan leszek mint régen. Mondtam tudom hogy megváltoztam nekem sem tettszik, de a mindennapos fájdalom, és a kimerültség az oka, nem az hogy nem szeretem őt.

Mondta hogy ne dolgozzak annyit, majd lesz valahogy. Na erre szín tisztán emlékszem rúgásra indultam úgymond , rávágtam hogy persze lesz valahogy mert én megoldom.

Tudom sértő voltam de a mai napig is ezt mondanám, igazából én intéztem mindent, hivatalos ügyeket, ezt-azt mert ő nem bírja a "papír" munkát. És rajtam múlott hogy hó végén marad e pénz, ha kevesebbet dolgozok akkor nem marad.

Később bocsánatot kértem a kirohanásaim miatt és mondtam hogy akkor le kell mondani egy két dologról, és talán kijövünk kevesebb pénzből is.De ő pl. szerette a minőségi dolgokat, ha valamit vettünk, akkor az olcsóra mindig azt monda ezt nem, mert ez gagyi, mondtam a gyerekeket se tömjük mindig vitaminnal mert az is nagyon drága, elég a rendes étel , más gyerek még azt sem kap. Nem, az kell a gyerekeknek, mért sajnálom én tőlük, hogy lehetek ilyen.Rengetegszer előfordult hogy olyan ruhák lettek megvéve a gyerekeknek, amik már voltak mert pl. kaptunk valakitől , de ő sajnos olyan rendetlen hogy a szekrényekben kész káosz van, emiatt sok ruha akkor került elő, mikor már kinőtték és nem is volt a gyerekeken ,megint ment a felesleges pénzkidobás.A hűtőt telepakolta egy -egy bevásárlás alkalmával, aztán mikor odakerültem hogy szétnézzek benne kicsit, dobáltam ki a lejárt élelmiszereket mivel nem lettek elfogyasztva ....

Én nem cigiztem nem alkoholizáltam szóval magamra alig költöttem, erre ő elkezd dugiban megint cigizni( persze rájöttem) mert ő már nem birja tovább a dolgokat. Szóval a spórolásból nem lett semmi, semmiből nem vett vissza, vagy nem tudott lemondani...úgyhogy dolgoztam tovább mint egy ökör, én hülye. Ja még valami olyasmiket is mondogatott, hogy mi mért nem megyünk el soha nyaralni, mert hogy mások mennek a balatonra meg ilyen helyekre.... csak néztem ezen...


Otthon a háztartást nem tudta rendben tartani, mert rendetlen, amíg nekem volt időm, mondtam ezt meg ezt csináljuk meg, akkor még úgy ahogy ment a dolog.

Amint elkezdtem rengeteget dolgozni kész káosz lett az otthonunk. Örültem ha a ház körül végeztem, nem volt időm a benti dolgokra.Ha jött valaki vendégségbe lesült a pofámról a bőr hogy mi van otthon.Szóval kezdett itt már úgy szétcsúszni minden, körülöttem is meg bennem is. Hiába mondtam neki hogy ezek a dolgok engem zavarnak figyeljen oda , sajnos általában bedurcázott , levágott egy hisztit, és még én éreztem szarul magam hogy meg mertem említeni, hogy a két gyerek ellátása mellett még ezek a dolgok beleférnének a napjába.


Elkezdtem külföldi munka felé orientálódni, mert láttam hogy ebbe csak én fogok belerokkanni szó szerint, mert hiába szakadok meg akkor is nullán vagyunk hónap végén. Össze is jött egy meló, kimentem, rohadt kemény volt lelkileg és testileg is, de a pénz, és a két gyerekem miatt erőt vettem magamon és csináltam. Közbe ő már ilyeneket mondott hogy milyen jó lenne egy bmw mert hogy az biztos jobban menne mint a mostani kocsija(kapott egy kocsit mielőtt kijöttem hogy a gyerekeket tudja oviba vinni), meg ilyen okostelefon meg olyan tablet. Mondom mi van ? Mondom állj felejtsd el...De még ez nem volt elég továbbra sem látta el a dolgait otthon, mert hogy nincs ideje. 2 hetente hazajártam hétvégére, nekem kellett csomó mindent utána elvégezni, úgy hogy levezettem 9 órát és még egy szemernyit sem aludtam mivel munka után indultam haza.Hát mondom ez kész...

De most jön a java, arra persze volt ideje hogy pasikkal cseverésszen neten , meg össze is jöjjön valakivel a hátam mögött. Na itt végem lett...összeszakadtam....lelkileg. De elég erős voltam, felépültem, hálistennek' nem tettem semmi rosszat magammal, pedig megfordult a fejemben.

Ezek után úgy gondolom hogy én mindent megtettem értünk, hogy ne kerüljünk az utcára, a gyerekeimet is imádom, feleségemet is szerettem, de olyanná vált amit már nem szerethetek többé. Azt mondtuk próbaképpen a gyerekek miatt ne váljunk el, de látom értelmetlen volt, nem változik meg, ő egyszerűen ilyen. Lehet én nem vettem észre idejében?

Talán fiatalként azt hittem ez életre szól, hogy majd ő is annyit ad a kapcsolatba mint én?

Sajnos nem így lett.

Azt sem mondhatom hogy mindent megadtam, elkényeztettem, és meg engedtem neki, mert sokszor leállítottam, nem érdekelt a hisztije.

Lehet egy lusta disznónak kellett volna lennem, aki csak otthon döglik a 8 órás munkája után és nem csinál semmit?

Akit nem érdekel a jövő, az hogy a gyerekeinek biztonságot teremtsen?

Nekem is meg kellett volna csalni őt? (Nem bírnék elszámolni a lelki ismeretemmel.)

Tudom mindkét félen múlik a dolog, nem akarom csak őt hibásnak beállítani, de nem látom hogy én mit tehettem volna még hogy ez ne így végződjön.


Próbálok pozitívan hozzá álni a dolgokhoz, végül is ebből is tanultam valamit, ha mást nem, csak azt milyen nővel ne kezdjek ezután.És hogy ne bízzak senkiben csak magamban.


Ennek már vége, de nem az zavar jobban hogy vele vége, hanem hogy annak az életnek vége hogy a gyerekeimet meghitt családi körben neveljem fel.

Szerettem volna megadni nekik azt, amit én nem kaptam meg, vagy nem úgy kaptam meg a szüleimtől. Tudom még megadhatom, de ez már így más ...sajnos , ez szomorít el a legjobban.


Bárki bármit tud hozzászólni megköszönöm, akár a saját történetét, tapasztalatát!

Köszi hogy elolvastad!


2015. jan. 17. 20:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam.. Sajnálom.. :( Nem tudok hasznosat mondani, csak annyit, hogy te egy igen értékes embernek tűnsz, és a sors általában igazságos. Remélem megtalálod a lelki békét és a meghitt családot újra.. Kívánom hogy legyél boldog! :)
2015. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én a saját életünket tudom párhuzamba állítani azzal, amit Te leírtál, bár azért korántsem olyan durva.

Az én férjem felsővezető, rengeteget dolgozik, még annál is többet, mondjuk nekünk nincsenek anyagi problémáink. Én gyeden vagyok a fiunkkal, most jön a hugi, tehát még egy ideig itthon leszek.

Nekem is nagyon rossz, amikor alig látom a férjem, sokszor nagyon fáradt. Olyankor felteszem a kérdést, hogy megéri-e a pénzt hajtani, ha közben alig van családi életünk. De aztán az a válaszom, hogy értünk teszi, emellett mi nagyon szeretjük egymást, nem tudom nélküle elképzelni az életem, és ezzel Ő is pont így van. Amúgy pedig ha teheti, rögtön rohan haza hozzánk.

Szval ilyenkor lehűtöm magam, mert összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy Ő nem lenne mellettünk.

A Ti kapcsolatotokból talán pont ez a szeretet/ragaszkodás hiányzott. Persze Te azt írod, hogy szeretted nagyon a feleséged, de Ő úgy néz ki, könnyebben váltott. A feleséged valószínűleg alapból sem az a holtomiglan-holtodiglan típus. Mindemellett őt is meg lehet érteni, nagyon magányos lehetett melletted.

2015. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
44%
Keress egy fórumot, vagy vezess blogot.
2015. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Tudok hasznosat mondani.


A hiba ott van, hogy Te sem vagy teljesen felnőtt belül, ezért egy gyereket vettél el, aki követelőzik, közben meg semmit nem ad. Érett férfinek az ilyen lányon meg se akadna a szeme.


Fontos lenne, hogy mindketten önellátók legyetek, tehát felnőttek anyagi és önellátás szempontjából. Hogy ne csak a dolgok egyik felét csináljad meg és a másikat a másiktól várd. Pl. ha úgy rendezted volna be az életedet házasság előtt, hogy Te tudod megkeresni Magadra a pénzt és mindeközben te tudod rendben tartani a lakásodat, akkor nem lennél kiszolgáltatva valaki másnak, hogy csinálja meg azt, amit Te nem tudsz, nem akarsz.

És soha nem elégednél meg olyan társsal, aki ugyanígy nem teljesen önellátó.

Ha egy felnőtt, önellátó nőt veszel feleségül, akkor nem fordulhat elő, hogy követelőzik, miközben semmit nem ad.

2015. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Sajnálattal olvasom a történeted, de azt gondolom, hogy ezt valóban te baltáztad el, mert nem ismerted ki eléggé.Persze ha az ember tudja, hogy elesik akkor előtte le ül. Na de, nem hinném, hogy a feleséged hanyagságának nem lett volna semmi előjele. Az a helyzet, hogy egy lusta életképtelen nőhöz mentél hozzá, amire ha odafigyelsz időben tán gyereketek sem lenne. Ne érts félre, mindenki a saját hibájából tanul. Innentől kezdve neked ebből kell táplálkoznod, mert minden olyan megtörtént ebben a tíz évben, ami megtörténhet egy kapcsolatban. Az a véleményem, hogy mindent megtettél annak érdekében, hogy ez működjön, de egy házassághoz két ember kell, érdekelne hogy ez alatt az idő alatt a feleséged mégis mi a fészkes fenét csinált, azon kívül, hogy nevelte??!! (szegények) a gyerekeid.Ha valóban így volt, ahogy írod, akkor nem lehet felróni neked semmit. Az egyik hozzászóló azt írta, azt hiszem, hogy mert a feleséged boldogtalan volt és megéri e hajtani a pénzt.Én azt mondom, hogy két életstílus között azért van egy óriási szakadék. Mert nem mindegy, hogy azért dolgozol annyit, hogy minél több pénzed legyen és elmehess nyaralni Bora-Borára, vagy azért, hogy hó végén a gyerekeidnek ne száraz kenyeret kelljen adni, reggel,délben vagy este, vagy ne adj Isten azt sem. Sajnos, ha ez az ára, akkor igenis menni kell dolgozni, hétvégén és 12ezeni, ha úgy kívánja a dolog, mert ha te még enni sem tudsz, a gyerek legalább tudjon.... Persze a családi békéért otthon maradhatott volna a kérdező és sörözhetett volna a tv előtt, csak sajnos a másik fél aki ott tartózkodott mellette sajnos nem a felesége volt, hanem az élősködője....

Minden tiszteletem a tiéd, remélem találsz egy arra érdemes nőt, aki értékeli a benned levő élni akarást és azt, hogy a gyerekeid biztonságban tudd. Ezerszer jobb nekik így, mintha egy olyan családban nőnek fel, ahol a szüleik már-már gyűlölik egymást. A jövendő párod még lehet a pótanyjuk is, ha mindenki úgy akarja. Sok sikert hozzá. Ja és legközelebb háromszor gondold meg kit veszel el és ne hagyd magad ha azt mer mondani, hogy őt leterheli a papír munka vagy a porszívózás (ez vicc, komolyan :D )

2015. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
Most biztos le leszek pontozva, de én kicsit olyan vagyok, mint a feleséged, azt leszámítva, hogy sosem csalnám meg a férjem, és nagyon szeretem őt, és ezt igyekszem vele maximálisan éreztetni. De én is nagyon sokat veszekszem vele, amiért - szerintem - túl sokat dolgozik. Nekünk az a történetünk, hogy mindketten hasonló beosztásban dolgoztunk, hasonló - magas - keresettel rendelkeztünk. Aztán ugye jött két gyerek, most itthon vagyok gyeden. És én sem minden esetben muzsikálok olyan jól. Mondjuk a gyerekeket imádom, beléjük - közös játék, úszás, foglalkozás - rengeteg energiát invesztálok , de a háztartás nálam is úszik, főtt kajára sem jut időm minden nap, és igen, sokszor az én férjem is úgy érzi, hogy nem becsülöm meg, mert amikor vmi miatt későn jön haza a munkahelyéről, akkor nem fülig érő mosollyal fogadom, hanem bizony sokszor morgok, és undok vagyok. Hiányzik. Lehet, más nőknek ez jól megy, nekem nagyon nehéz, hogy hétfő reggeltől péntek estig szinte nem része az életünknek, épp csak a kisebb fürdetéséhez asszisztál. Azt gondolom, ha kicsit korábban kezdene reggel, vagy a munka egy részét haza hozná, akkor kicsit többet lenne velünk, ő erre azt mondja, hogy de így is kimerült. Nem tudom, abba is rossz belegondolni, hogy én is jövőre vissza megyek dolgozni, és most akkor is majd mindent egyedül kell hétköznap csinálnom? :-( Meg ugye itt gykn szokás azt mondani, hogy a nő egy kalap .. sz..r, mert csak otthon ül, bezzeg a férfi dolgozik. Nem tudom, nálunk nekem kellett átrendezni az életritmusomat (korán kelés), nekem kellett feltalálnom magam egy teljesen új szerepben (anno főzni is alig főztem, olyan jól ment, hogy feszt étteremben ettünk, most azért elég sokat főzök), ráadásul a nagyobbal volt egy apróbb testi probléma, ami miatt még gyógytornát is kellett tanulnom, és nem keveset jártam vele ilyen.olyan foglalkozásokra, nekem ez nagyon nehéz. Ezért igen, sokszor nem vagyok a topon, nálam is előfordul, hogy van a hűtőben olyan dolog, ami megromlik, mert kapkodok, nálunk is néha (gyakran) van kupi, mondom, egy csomó dolog ismerős nálunk is abból, amit írsz. Bár nálunk teljes az elköteleződés egymás iránt, de azért néhány szitu ismerős.
2015. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Egyet nem értek:

Minek kell második gyerek ha már egy mellett se bír rendet tartani az anyuka és lefárad? Nem lenne gond, h sok a munka a gyerekkel, mindenkinek más a tűréshatára/élethelyzete (pl van vagy nincs segítő nagyi) de egyszerűen soha nem értettem,h rinyálnak milyen nehéz aztán szülnek még egyet.

Ti is itt rontottátok el. Hitel mellé GYES-re bevállalni 2 gyereket úgy hogy még az otthoni munkát se bírja anyuka elvégezni. Sosem fog ő már visszamenni dolgozni, gyereket alibinek szülte.

Keress egy melót itthon, házad hagyd úszni alatta és gyerekeket neveld te nagyszülőknél vagy albiban lakva. Meg kell szabadulnod tőle mert örök életre kolonc fejőstehén marad másképpen a nyakadon gyerektartás meg hasonlókkal.

Mondom ezt anyukaként.

2015. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Meghitt családi körben neveljem fel"

Nézd, sajnos ez nem volt meghitt családi kör, és sajnos nem Te nevelted a gyerekeket eddig sem, mert nem volt rá idöd. Csak a pénzt adtad rá, az nem ugyanaz. Egyszerűen nem voltál jelen az életükben, és ezért most kemény árat fizetsz. Csalódott vagy, elkeseredett és kimerült.

Ne érts félre, nem akarlak bántani, hisz minden elismerésem a Tiéd, hogy ennyit mentél, hajtottál, de úgy sejtem, a feleséged az a fajta, aki nem tudta beosztani a pénzt. Minél többet kerestél, annál többet költött. Az ilyennek a világ pénze nem lenne elég.

A barátnőm volt ilyen. Aztán a férje drasztikus lépést tett: egyszerűen nem adta haza a teljes fizetését. Bizony hónap végén nem volt már kajára sem, ekkor adott a férje, hogy tessék itt van 1000 forint, több nem jut mára, főzzél. Paprikás krumplit ettek napokig, nem haltak éhen. :) Barátnőm szidta, dühöngött, megalázva érezte magát, könyörgött a pénzért, mert tudta, hogy van. És szép lassan megtanulta értékelni, és beosztani.

Sok család hullik szét a pénz miatt. De ahol ez megtörténik, nincs igazi összetartás.

Hibás vagy Te is. Magasra tetted a mércét. Küldetéseddé tetted, hogy mindent meg "kell" adnod a családodnak. És ennek csak egy eszköze van, a pénz.

Hát nem. Nem pénzben mérik a boldogságot.

2015. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Hetes, az én gyerekeim mondjuk nagyon boldogok, ezért vállaltam másodikat. Nekem mondjuk a takarítson kívül más gondom nincs, csak van úgy, hogy reggel viszem a nagyot oviba, onnan a kicsit úszni, aztán haza, evés, kicsi alszik, addig epphigy megfozok, aztán irány a nagyert az oviba, aztán közös játék, upsz, este lett, egy percet sem takaritottam. Van ilyen.. Utolsó maximálisan egyet értek veled. Nekünk fele ennyi pénz elég lenne, és hülyét tudok kapni, mikor a férjem cegeben, mindenki családos ember, mégis csak délután otre be kell rakni egy több órás megbeszélést, nem ér rá nap közben semmiképp. Valahol érthető, mert konkurencia, meg hajtás, meg minden, de néha azért agybajt kapok. Itt is, sajnálom a férfit, mert azért hajtott, hogy ne vigyék el a házat a családja feje fölül, de a feleség verzióját is meghallgatnam. Én abszolút aterzem, nem könnyű egy nőnek egész nap egyedül, társ nélkül két gyerekkel.
2015. jan. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem írók már mindent leírtak sztem.

"Talán fiatalként azt hittem ez életre szól, hogy majd ő is annyit ad a kapcsolatba mint én?"-Én úgy gondolom,hogy Te sem a kapcsolatba adtál bele,hanem a családi kasszába,leírtad Te is,hogy nem tudtál munka után már kedveskedni,hogy lobbanékony voltál.Ez is a kapcsolat romlásához vezet,hisz alig vagy otthon,és akkor sem épp öröm veled lenni,ez elég kapcsolatgyilkos dolog.A feleséged jelzett,hogy valami nem O.K.,kért,hogy ne dolgozz annyit,akkor kellett volna lassítani.

2015. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!