Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Családi válság, avagy hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családi válság, avagy hogy siklott ki az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval az én kis életem egy történetét írnám le nektek, vélemény, tanács, vagy csak hozzászólás is érdekel.


Tíz évvel ezelőtt találkoztam a mostani feleségemmel.Nagy szerelem mindkét fél részéről, nem is voltak nagyobb problémák. 2 év múlva már a saját kis hitelre vett házunkban laktunk.1 év múlva gondoltuk legyen gyerek, lett is kettő, öröm boldogság. Viszont hitel volt a házon, jött ugye a hitelválság nekünk is svájci frankos hitel volt.

Na mondanom sem kell mit jelentett ez, megugrott ugye a törlesztő, egyidőben az én fizetésem csökkent, a feleségem otthon volt gyeden, gyesen, majd ismét

gyeden a második gyerekkel. Nem volt más választás én másodállást vállaltam.

Majd később hétvégére is lett munkám. Így kb volt 2 szabadnapom egy hónapban és a vasárnapi fél napok mert ugye akkor is dolgoztam de csak fél napot, ja azt írnom sem kell hogy hétköznap 12 óráztam egyfolytában. Fizikai munkáról volt szó nehezen bírtam, a gerincemmel van probléma, és mindennapos durva fájdalmaim voltak amiket igazából ki sem tudtam pihenni. Emiatt picit lobbanékonyabbá váltam mint szoktam, alaphangon mindig normálisan beszélek mindenkivel, nem vagyok az a hőbörgős megmondó ember.

De ennek ellenére csináltam mert nem mehettünk az utcára, a két kicsivel. Eltelt így majdnem 2 év. Szóval én szinte alig voltam otthon, ha otthon voltam volt mit csinálni még a ház körül is. Egymásra alig maradt időnk. Nem kedveskedtem úgymond a feleségemnek mert egyszerűen hulla voltam nem volt energiám semmire sem, ennyi teendő mellett.

Ezt ő szóvá is tette, erre mondtam majd ha nem kell ennyit dolgozni olyan leszek mint régen. Mondtam tudom hogy megváltoztam nekem sem tettszik, de a mindennapos fájdalom, és a kimerültség az oka, nem az hogy nem szeretem őt.

Mondta hogy ne dolgozzak annyit, majd lesz valahogy. Na erre szín tisztán emlékszem rúgásra indultam úgymond , rávágtam hogy persze lesz valahogy mert én megoldom.

Tudom sértő voltam de a mai napig is ezt mondanám, igazából én intéztem mindent, hivatalos ügyeket, ezt-azt mert ő nem bírja a "papír" munkát. És rajtam múlott hogy hó végén marad e pénz, ha kevesebbet dolgozok akkor nem marad.

Később bocsánatot kértem a kirohanásaim miatt és mondtam hogy akkor le kell mondani egy két dologról, és talán kijövünk kevesebb pénzből is.De ő pl. szerette a minőségi dolgokat, ha valamit vettünk, akkor az olcsóra mindig azt monda ezt nem, mert ez gagyi, mondtam a gyerekeket se tömjük mindig vitaminnal mert az is nagyon drága, elég a rendes étel , más gyerek még azt sem kap. Nem, az kell a gyerekeknek, mért sajnálom én tőlük, hogy lehetek ilyen.Rengetegszer előfordult hogy olyan ruhák lettek megvéve a gyerekeknek, amik már voltak mert pl. kaptunk valakitől , de ő sajnos olyan rendetlen hogy a szekrényekben kész káosz van, emiatt sok ruha akkor került elő, mikor már kinőtték és nem is volt a gyerekeken ,megint ment a felesleges pénzkidobás.A hűtőt telepakolta egy -egy bevásárlás alkalmával, aztán mikor odakerültem hogy szétnézzek benne kicsit, dobáltam ki a lejárt élelmiszereket mivel nem lettek elfogyasztva ....

Én nem cigiztem nem alkoholizáltam szóval magamra alig költöttem, erre ő elkezd dugiban megint cigizni( persze rájöttem) mert ő már nem birja tovább a dolgokat. Szóval a spórolásból nem lett semmi, semmiből nem vett vissza, vagy nem tudott lemondani...úgyhogy dolgoztam tovább mint egy ökör, én hülye. Ja még valami olyasmiket is mondogatott, hogy mi mért nem megyünk el soha nyaralni, mert hogy mások mennek a balatonra meg ilyen helyekre.... csak néztem ezen...


Otthon a háztartást nem tudta rendben tartani, mert rendetlen, amíg nekem volt időm, mondtam ezt meg ezt csináljuk meg, akkor még úgy ahogy ment a dolog.

Amint elkezdtem rengeteget dolgozni kész káosz lett az otthonunk. Örültem ha a ház körül végeztem, nem volt időm a benti dolgokra.Ha jött valaki vendégségbe lesült a pofámról a bőr hogy mi van otthon.Szóval kezdett itt már úgy szétcsúszni minden, körülöttem is meg bennem is. Hiába mondtam neki hogy ezek a dolgok engem zavarnak figyeljen oda , sajnos általában bedurcázott , levágott egy hisztit, és még én éreztem szarul magam hogy meg mertem említeni, hogy a két gyerek ellátása mellett még ezek a dolgok beleférnének a napjába.


Elkezdtem külföldi munka felé orientálódni, mert láttam hogy ebbe csak én fogok belerokkanni szó szerint, mert hiába szakadok meg akkor is nullán vagyunk hónap végén. Össze is jött egy meló, kimentem, rohadt kemény volt lelkileg és testileg is, de a pénz, és a két gyerekem miatt erőt vettem magamon és csináltam. Közbe ő már ilyeneket mondott hogy milyen jó lenne egy bmw mert hogy az biztos jobban menne mint a mostani kocsija(kapott egy kocsit mielőtt kijöttem hogy a gyerekeket tudja oviba vinni), meg ilyen okostelefon meg olyan tablet. Mondom mi van ? Mondom állj felejtsd el...De még ez nem volt elég továbbra sem látta el a dolgait otthon, mert hogy nincs ideje. 2 hetente hazajártam hétvégére, nekem kellett csomó mindent utána elvégezni, úgy hogy levezettem 9 órát és még egy szemernyit sem aludtam mivel munka után indultam haza.Hát mondom ez kész...

De most jön a java, arra persze volt ideje hogy pasikkal cseverésszen neten , meg össze is jöjjön valakivel a hátam mögött. Na itt végem lett...összeszakadtam....lelkileg. De elég erős voltam, felépültem, hálistennek' nem tettem semmi rosszat magammal, pedig megfordult a fejemben.

Ezek után úgy gondolom hogy én mindent megtettem értünk, hogy ne kerüljünk az utcára, a gyerekeimet is imádom, feleségemet is szerettem, de olyanná vált amit már nem szerethetek többé. Azt mondtuk próbaképpen a gyerekek miatt ne váljunk el, de látom értelmetlen volt, nem változik meg, ő egyszerűen ilyen. Lehet én nem vettem észre idejében?

Talán fiatalként azt hittem ez életre szól, hogy majd ő is annyit ad a kapcsolatba mint én?

Sajnos nem így lett.

Azt sem mondhatom hogy mindent megadtam, elkényeztettem, és meg engedtem neki, mert sokszor leállítottam, nem érdekelt a hisztije.

Lehet egy lusta disznónak kellett volna lennem, aki csak otthon döglik a 8 órás munkája után és nem csinál semmit?

Akit nem érdekel a jövő, az hogy a gyerekeinek biztonságot teremtsen?

Nekem is meg kellett volna csalni őt? (Nem bírnék elszámolni a lelki ismeretemmel.)

Tudom mindkét félen múlik a dolog, nem akarom csak őt hibásnak beállítani, de nem látom hogy én mit tehettem volna még hogy ez ne így végződjön.


Próbálok pozitívan hozzá álni a dolgokhoz, végül is ebből is tanultam valamit, ha mást nem, csak azt milyen nővel ne kezdjek ezután.És hogy ne bízzak senkiben csak magamban.


Ennek már vége, de nem az zavar jobban hogy vele vége, hanem hogy annak az életnek vége hogy a gyerekeimet meghitt családi körben neveljem fel.

Szerettem volna megadni nekik azt, amit én nem kaptam meg, vagy nem úgy kaptam meg a szüleimtől. Tudom még megadhatom, de ez már így más ...sajnos , ez szomorít el a legjobban.


Bárki bármit tud hozzászólni megköszönöm, akár a saját történetét, tapasztalatát!

Köszi hogy elolvastad!


2015. jan. 17. 20:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

9-es: 7-es vagyok a kommentem azokra vonatkozott akik rinyálnak,h nem bírják a gyereknevelést és csak azért szülnek m lusták dolgozni. Te láthatóan bírod, jól elvagytok kettővel és mivel nem rinyálsz, senki nem is fog megszólni.

De kérdezőnél már az elsővel gondok voltak mind háztartásilag, mind anyagilag.

2015. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki vette a fáradságot és elolvasta.


Megpróbálok mindenkiére válaszolni egy két sorban


1 Köszönöm szépen!


2 Én nem a mégtöbb pénzért csináltam, hanem hogy ne ússzon el a házunk.Nagy különbség van a kettő között.Ezt ő is megérthette volna, de úgy lehet amit mondasz nem az a holtomiglan tipus.Azt is elhiszem hogy magányosvolt, de én sem jókedvemből dolgoztam magam halálra.


4 Igazad van én is gyerek voltam(bizonyos dolgokban) anno a kapcsolatunk alatt, talán mostanra nőttem fel... De valamit félre értesz szerintem, én teljes mértékben rendben tartom a dolgaimat, és nem is várom el hogy más csinálja meg helyettem.Jelenleg is egyedül élek semmi gondom nincs a házimunkával.


5 Igen veled is egyetértek hogy ott baltáztam el, legelőször, hogy rossz párt választottam annak idején. Másik részről tudom hogy jó anya, mindig a kicsik voltak neki az elsők. Ezt nem is vitatom.


6 Mért lennél lepontozva? Én elfogadom mások véleményét ha építő jellegű és van benne igazság. Ismét csak azt tudom mondani hogy mások az arányok én nem magas keresettel rendelkeztem (szakmunkás), és ezért kellett mennem mint a hülye. Az szép dolog ha sok időt fordítasz a gyerekekre, ő pl sokszor lefeküdt a tv elé mert fáradt, vagy a gyerekeket ültette le, vagy a telefonját nyomkodta.Nem fordít annyi időt rájuk mint te szerintem, de ettől még jó anyának tartom.Ha nem lett volna fött kaja mindennap az lett volna a legkevesebb baj , sőt sokszor én mondtam, nekem ne főzzön külön találok a hűtőbe hideget, inkább a dolgokat tartsa rendben otthon, az övét és a gyerekekét, a sajátomat megoldom én.


7 Ez nem ilyen egyszerű, azt néztük hogy kell a kicsinek tesó, meg az elsőnél még a hitelválság sehol sem volt, sőt én is többet kerestem. Itt egyidőben történtek anyagi változások, amik a második terhesség alatt zajlottak le. El nem akartuk vetetni, meg sem fordult a fejünkben! És abban sincs igazad hogy alibinek szülte, mert már visszament dolgozni. A házat nem hagyom úszni mert ez már szinte lezárt ügy , ki tudtam fizetni a házat a kinti keresetemből, a papírokra várok jelenleg és leveszik a jelzálogot. Gyerektartástól nem félek hiszen a gyerekeim, én tartozom felelőséggel érük meg az anyjuk persze.


8 Igaz én csak a pénzt adtam mert nem igazán volt időm, annyit együtt lenni velük mint más.De! onnan indult ki a dolog hogy bevállalom a 2-3 évet külföldön és utána élhetünk normálisan. Így nincs hogy otthon még 15 évig a hitelt nyögjük, ami csak emelkedni fog.De ő ezt a pár évet nem bírta ki.

Nem tettem küldetésemmé hogy mindent meg kell adnom, mivel semmi extra dolgokat nem kaptak se a gyerekek se mi.Sőt nem is nézem jó szemmel ha valaki mindent megad a gyerekének, nagyobbakra gondolok.De lehetett volna még spórolni dolgokon írtam is.Igen azt is tudom hogy nem pénzben mérik a boldogságot.


10 Igen jelezte a feleségem hogy nem ok a dolog, sőt én is tudtam ezt, mint írtam is.De mikor mondtam hogy, akkor ezen meg ezen változtatni kell ő semmiben nem volt partner, hogy kicsit odafigyeljen, lehetett volna egy két dolgon spórolni.

2015. jan. 18. 13:57
 13/22 anonim ***** válasza:
46%

Tipikus tortenet

apa huzza az igat anya otthon csucsul es panaszkodik ..

kifogas a gyerek.

Ha a feleseged a gyereket bolcsiba adta volna es dolgzott volna akkor te nem szakadtal volna bele es a hazassagod is meg elne.

Ez az ,,evekig otthonmaradunk aa gyerekkel,, mar rentgeteg csaladot tett tonkre.

2015. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13-as, én ezt már többször leírtam, de nem könnnyű úgy dolgozni két kisgyerek mellett, hogy apa sosincs otthon. Ha nincs soha senki, aki marad táppénzen, amikkor beteg a gyerek, ha nincs senki, soha, még egy héten egyszer sem, aki el tud menni a gyerekért bölcsibe, ha ég a ház a munkahelyeden, akkor sem tudsz túlórázni, mert egyfolytában rohannod kell, akkor nagyon nehéz dolgozni. A munkahelyek zöme, ha meghallja, hogy két kisgyereked van, akkkor mutatja az ajtót, a kutyának sem kellesz, főleg akkor nem, ha nincs semmi segítséged. Ez Magyarország, nem Hollandia. Nincs részmunkaidős foglalkoztatás, és felnőtt, egészséges férfiak zöme is munkanélküli, nem kellenek a kisgyerekes nők szinte sehova. Max akkor kellenek, ha vmi komoly tudásuk van (pl nyelvtudás), ha közszférában dolgoznak, vagy ha tényleg van nagyi, vagy egyéb segítség. Különben nem, itthon ha 2-3 gyereket szülsz, sarokba vagy szorítva.
2015. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Csaladtervezes :

Ha tudod 2-3 gyerekkel sarokba vagy szoritva es a ferjed beledoglik a munkaba akkor elgondolkodsz es nem szulsz onzo modon 2-3 gyereket hiszen a problemat elore ismered

nyelvtudas bocs de 1-2 iden nyelv ismerete alap szerintem.

Kifogast azt mindenki tud gyartani.

A gyerekere meg a csalad is tud vigyazni nagymama rokon stb stb

Nem karasnak nyoges a vege es ugy latom M orszag a kifogasok orszaga.

2015. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, na, én egyszer leírom a véleményem erről. Maradjunk annyiban, hogy ha valahol születik 2-3 gyerek, az optimális esetben közös döntés, tehát a férfi is ott van, így erős túlzás a nő önzőségének nevelni. Ilyen hozzállással itthon senki nem vállalna gyereket, márpedig már így is olyan kevés gyerek születik itthon, hogy az a társadalom fenntarthatóságát veszélyezteti.


Nézd, én ugyanúgy megtehetném, hogy magas lovon ülök, és ítélkezem magyar sorstársaim fölött. Jó munkám van, jó szakmám, jó férjem..stb. De köztem és közted az a különbség, hogy én mégis itt élek a magyar valóságban, és két lábbal a földön járok, beszélgetek más társadalmi helyzetű, más képzettségű, urambocsá, más intelligenciájú nőkkel. És igen, amit kérdező leírt, az egy tipikus magyar történet, ezer ilyen van, így esnek szét a magyar családok. M ert te csak azt gondolod, hogyha a nő is elmegy dolgozni, akkkor majd a férfi kevesebbet dolgozik, mert nem. Itthon olyan adó, és egyéb szabályok vannak, hogy egy munkáltatónak egyszerűbb egy embert bejelenteni minimálbérrel, és dolgoztatni heti 50 órát, mint két embert dolgoztatni 25 órát. Tehát ha mondjuk egy házaspár jelentkezne, hogy ketten szeretnének 2*30 órát dolgozni, nem fognak kelleni, egy kell, de az 60 órában. Pont. Bölcsi nincs elég.Barátnőm Dunaharasztin lakik, a magánbölcsi drágább, mint a fizuja minusz gyed, akkor hova rohanjon dolgozni? Nyelvtanulás. Vicc, Menj le egy borsodi faluba, és tanulj meg egy motiválatlan, oroszról átképzett angol tanártól angolul, internetet felejtsd el, szüleidnek nincs gépe. Tudod, hogy kedves kormányunk most akarja felezni a gimnáziumi férőhelyeket? Itt max tíz év, és képzetlen, közmunkán tengődő tömegek országa leszünk. És még egy dolog. Ne felejtsd, Magyarország még mindig nagyon erőteljesen antifeminista ország. Én azért szoktam mindig a nő pártját fogni, mert azt gondolom, hogy miután a cégek, és a politika irányítását elsősorban férfiak végzik, ezért ez a rendszer, ez a nyomás, hogy asszonynak a konyhában a helye, meg legyen három évig otthon, elsősorban a férfiak miatt van. Ők diszkriminálják, és nem veszik fel az anyákat dolgozni, ők azok, akik azonos munkáért alacsonyabb bért fizetnk a nőknek, és építenek stadiont bölcsődék helyett. Ez össztársadalmi probléma, beidegződés, hagyomány, még circa 2-3 generáció kell, hogy javuljon a helyzet. Nekem egy olyan ismerősöm, barátnőm nincs, aki ne szeretne dolgozni. de három gyerek mellett heti 50 óra munka, rossz fizetésért, segítség nélkül, rossz infrastruktúrával, nem megy. Azt meg ne mondd, hogy ne szüljenek, mert boldog, szép gyerekeik vannak, csak néha nehéz az élet, és sok áldozatot kell hozni.

2015. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"ebből is tanultam valamit, ha mást nem, csak azt milyen nővel ne kezdjek ezután"

Nem hiszem, hogy csak ennyit tanultál...

Megérte a házért gürcölni? Most, ha váltok, mi lesz a házzal? A tied lesz és egyedül kiélvezed, hiszen te dolgoztál meg érte? Vagy a gyerekeidnek adod, hisz ő miattuk mentél el dolgozni?

Nem pártolom a feleségedet, mert az én elveim szerint soha nem kezdünk kapcsolatot amíg az előzőt le nem zártuk. De én is laknék inkább kunyhóban, de a férjemmel és a gyerekeimmel együtt, mint házban, autóval, tablettel meg mindennel, de a férjem nélkül. És még mielőtt valaki azzal vádolna, hogy nő vagyok és eltartatom magam: 3 éve nincs a férjemnek állása (alkalmilag dolgozgat), én dolgozom. Így élünk és elfogadtam, sőt én kezdeményeztem, hogy ne menjen el külföldre, maradjunk együtt, egy család. Nem lehetett ezt könnyű neki lenyelni férfiként, de fontosabbak voltunk neki mi, mint az egója és én ezt értékelem.

2015. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Költőnő? ***** válasza:

az nem nő és nem anya, aki elnézi h nap nap után rohan a lakás... Ha netezni van ideje őnagyságának, akkor háztartásra is legyen. Pofámról leégne a bőr, ha nő létemre még az uramnak kellene munka után még a háztartást is rendbe vágni.

Jóhogynemmá. Bár hibás vagy Te is. Lusta volt, te meg hagytad. Sőt.

2015. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

16

Meting csak kifogasok panaszok masok hibaztatasa amit felsoroltal.

Leger barhol az vilagon is szepen elni hazassagban Dakar sarkunyhoba is.

AZ kerdezo hazassaga az ertekrend miatt ment csodbe.

Az anyagi dolgok haz penz stb a csalad ele kerult.

Ezt nem az allam az bolcsihiany tette hanem ok maguk.

Rossz beidegzodesben igazad van

Apa gurizik anya otthon hazassagnak lottek.

Pedig van megoldas csak akarni kell es kilepni a beidegzodott komfrt viselkedesbol.

Sok a munkanelkuli?

Te hat sok orulne ha babysitterkedhetne

Nincs net na neee non stop log mindenki az netten

Ocska nyelvoktatas ?

Lehet filmekbol is tanulni

Akarni kell ennyi

2015. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18, és ha a nő is dolgozik, akkor is a nő dolga? Itt gykn mást se olvasol, csak hogy a nő siessen vissza akár három gyerekkel is dolgozni, mert a háztartást munka után is ki kell rázni a kisujjából ..

19-es, ebben így egyet értek. Különben sokat segítene a tudatosság az embereken. Pl a nő, aki gyereket akar, tudatosan válasszon pályát (pedagógus, ilyesmi, ami összeegyeztethető a családdal), meg néha itt elképesztő sztorikat olvasni, hogy pl elköltöznek három gyerekkel egy isten háta mögötti faluba, és nincs kocsijuk, busz meg ritkán jár, ezért apuka nem megy haza este, hanem csak reggel munka után, alszik picit, aztán indul vissza melózni meg ilyenek, rettenetes, azért ésszel kéne élni, ebben egyetértek.

2015. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!