Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Menjek vagy maradjak? Vele és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek vagy maradjak? Vele és a családjával, vagy egyedül anyámmal?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a helyzetem, próbálom röviden leírni. Márciusban lesz 2 éve, hogy együtt vagyunk a párommal, közben nekem megy a válásom is. Szinte az elejétől fogva itt lakom náluk. A problémám a családjával van főként, ha vitázunk majdnem mindig ezen. Az anyjával lakunk egy házban, egy szoba a miénk, a többi mind közös. A ház egybe van építve a nővéréék házával (ők négyen vannak, 2 felnőtt gyerekükkel). Közös az udvar, és szinte minden. A legnagyobb bajom, hogy bármit csinálok semmi nem jó, főleg az anyjának. Próbáltam úgy csinálni mindent ahogy elvárják tőlem, de már belefáradtam. A takarításba állandóan beleszól az anyja, ő tisztaság és rend mániás szinte, én csak akkor szoktam, ha ő nincs itthon. Utálom kerülgetni, ezért a konyhában is csak akkor főzök, ha nincs itthon (ez nagyjából heti két alkalom). Állandóan ott ül, ott nézi a tévét (szappanoperákat), és állandóan beszél. Már nem bírom hallgatni! Hétvégén pedig, még feljön a bátyja is, aki egy undorító ember, kiabál, káromkodik, és állandóan csak veszekednek. Minden hétvégén ez megy!

A párom nem hajlandó innen elköltözni, most szombaton is ezen vesztünk össze. Eddig együtt dolgoztunk, és itthon volt mikor én is, de most munkahelyet váltott, ahol 6-18-ig dolgozik, én meg itt rohadok. Tudom hogy azért csinálja, hogy legyen pénzünk, és szeretnénk megcsinálni a tetőteret. Tényleg nagyon sokat tesz értünk, a gyerekeimet is imádja, és ők is őt.

De egyszerűen nem bírom a családjával tovább! Nem normális dolog szerintem, hogy minden nap ezen rágódom. Az előző kapcsolata is erre ment rá, a lány 13 év után hagyta el, a családja miatt.

Nagyon szeretem őt, még akár gyereket is szülnék neki, mert ez a legnagyobb vágya. De nem tudom mitévő legyek.


2015. jan. 26. 10:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Gondolod a tetoterben nyugalom lesz? Vagy akkor ott fogsz fenn ulni allandoan? Nem ehhez a hazhoz epitenek, hanem el innen, mashol.
2015. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Ó...mintha én írtam volna a kérdést cirka 3 évvel ezelött. Ugyanez volt, kottára. Én is gyerekes voltam, oda költöztem...és anyuka is dettó ugyanez. És az akkori párom is ugyanilyen volt, nem akart eljönni. 6évig vártam, hitegetett, de mindenben talált kifogást. Albérlet drága, hitel drága-mind a kettőt megengedhettük volna magunknak- Aztán meguntam. Állandóan a szobában kuksoltam, mert nem bírtam elviselni a családját, és azt, hogy állandóan kritizáltak. Ő soha nem állt ki mellettem, inkább kivonult ha vita volt az anyja és köztem. 6 év után összeszedtem a gyerekeket, a holminkat és ott hagytam. Ő még mindig ott él és nem is áll szándékában eljönni. Nekem meg nem kell anyuci pici fia.
2015. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Nem féltél tőle, hogy egyedül maradsz? Mellettem kiáll a párom, azzal nincs baj. De nem mozdul innen! Azt mondja, hogy túl sok pénzt ölt már ebbe a házba, és hogy egyszer majd az övé lesz. Csak addigra már nyugdíjasok leszünk. Én megszoktam már hogy egyedül vezetem a háztartást, itt viszont semmi nem úgy van, ahogy én szeretném.

Nagyon szeretem őt, életem szerelme, de nem tudom mennyire áldozzam fel magam.

2015. jan. 26. 10:33
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha te még ebben a helyzetben ottmaradnál, akár a tetőtérben is, de még gyereket is szülnél, akkor csak gratulálni lehet az eszedhez! Miért akarod inkább véglegesíteni a problémákat, mint megszabadulni tőlük? Nektek egyenlőre nem még egy gyerek kellene, hanem nyugodt otthon, távol a családjától. Miért nem erre törekedtek?
2015. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves 4.!

Én törekednék, de ő nem hajlandó! Nem vesz fel hitelt, és nem megy panelba!

Sajnos az eszem és a szivem mást mondanak.

2015. jan. 26. 10:37
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha a párod egyértelműen kijelentette, hogy nem akar költözni, te pedig már most megőrülsz ott, akkor a helyedben nem maradnék. Képzeld bele magad az elkövetkező 5-10-15 évekbe. Rémálom.
2015. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem , nem féltem, hogy egyedül maradok, elvégre ott voltak a gyerekeim, barátok, akármi. És ha ez is lett volna akkor is inkább mint az, hogy állandóan 0-24 valaki megmondja nekem, hogy mit hogyan csináljak és beossza az időmet helyettem. Persze én voltam úgymond a vendég, úgyhogy én nem akartam megváltoztatni, nekem nem volt jó a rendszer, eljöttem ,pont. Életem legjobb döntése volt. Most már tudom, hogy soha a büdös életben nem fog onnan eljönni. Az meg milyen hülyeség, hogy egyszer a párodé lesz? Miért? Ha nem lakik ott akkor nem örökli meg???? Ugyan kérlek...
2015. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Magadat még csak feláldozhatnád, de a gyerekeidet nem, ehhez nincs jogod! Ez az egész rájuk is hatással van, és ahogy romlik a helyzet, egyre rosszabb lesz nekik is. De ennek ellenére még babaprojekten gondolkodsz ebben a helyzetben. Gondold már át ezt az egészet légy szíves, meddig bírod szerinted? Ha a párod nem hajlandó elmenni onnan, nem kényszerítheted. Viszont te a gyerekeiddel elmehetsz, még azelőtt, hogy teljesen kikészülsz a családjától. Azt állítod életed szerelme, de mégsem akar veled/veletek, független családi életet élni. Akkor szerinted ez az ő részéről is elmondható? Ha annyi esze volt, hogy oda ölte a pénzét, ami majd talán öreg korában az övé lesz, az legyen az ő baja. Ezzel le kellene állni, és önálló életet kezdeni. Vagy azt várjátok majd, hogy kihal onnan mindenki, és akkor nyugalmatok lesz? Nem baj, hogy addig elmegy az életetek, a gyerekeid felnőnek olyan körülmények között, ami nekik sem jó?
2015. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Hagyd ott, költözz el, amíg idegileg ép vagy. Aztán a párod vagy némi szünet után követ az albérletbe, esetleg a te rokonaidhoz, vagy vége. Elég sötét kép a helyzetről, hogy az előző, igen kitartó lány 13 év alatt sem vergődött velük zöldágra.

Legközelebb olyan embert válassz, aki bizonyítja azt, hogy a te boldogságodat tekinti a legfontosabbnak.

Nincs ott a családban egy értelmes, agyilag kiemelkedett rokon, akivel megbeszélhetnéd a helyzetet, hogy próbáljon hatni az érdekedben a fiatalemberre?

2015. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Én szépen összeszedném a cuccomat és elköltöznék. A párodnak pedig mond meg, hogy szeretettel várod az albérletben.


Mi anno azt mondtuk, ez a nyugalom ára. :)

2015. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!