Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki hogy veszi fel a férje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy veszi fel a férje nevét? Miért döntöttetek pont amellett?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Én sehogy, megtartottam a sajátomat. Ő is :-)
2015. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én idén megyek férjhez (másodjára). Mivel a vőlegényemnek nagyon szép vezetékneve van, én úgy döntöttem, hogy felveszem a vezetéknevét + az én keresztnevem.

Pl:

Én nagy Kata

A férjem Szentirmai Béla

akkor az asszonynevem: Szentirmai Kata lenne.

2015. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ő vezetékneve, plusz az én vezeték- és keresztnevem. Semmi oka nem volt, ez a verzió tetszett a legjobban.
2015. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Kötőjelesen vettem fel :) Valahogy mindenképpen fel szerettem volna venni, de a né-s verzióktól a hideg rázott, ha viszont lecseréltem volna az övére a vezetéknevem, akkor majdnem úgy hívtak volna, mint az unokahúgát (csak ő Dóra, én meg Dorottya), így a kötőjelest találtam a legjobbnak :)
2015. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 1. 20:56
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy. Azért, mert van nekem saját nevem is. Hiába élünk külföldön, és a férjem sem magyar, büszke vagyok édesapám nevére és szeretem ezt a nevet. Tény, hogy a mindennapi életben könnyebb lenne egy itteni névvel. De nem bánom.


A férjem egyébként nagyon aranyos volt, felajánlotta, hogy a gyerekek kaphatnák mindkettőnk nevét, de az elég bonyolultan hangzana szerintem :)

2015. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én is lassan ilyen kérdés előtt állok, de nekem nem tetszenek a -né használatok. a vezetéknevemre pedig büszke vagyok ( Szép ) a párom vezetékneve szín név, ugyhogy kötőjellel sem túl előnyös sajnos. :/
2015. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

En ilyen formaban vettem fel:

Nagyne Kovacs Anna.

A ferjem nevet mindenkepp szerettem volna, de a sajat nevemet is szeretem, es mindenki igy ismer, h Kovacs Anna.

(persze nem ez igazi nevem).

2015. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy :)

Csak azért döntöttem így, mert né-sen is, kötőjelesen is nagyon bénán hangzik. Teljesen meg nem akartam felvenni a vezetéknevét/nevét.

2015. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%
Kisné Nagy Éva (nem igazi név) Szerettem volna a férjem nevét felvenni, de a Kis Istvánnét túl öregesnek találtam, így ez mellett döntöttem.
2015. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!