Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne az a pont amikor úgy...

Mi lenne az a pont amikor úgy döntötök/döntöttetek, hogy külön mentek apával?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha megütne, ha megcsalna, vagy ha elverné a pénzt.
2012. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Inkább olyasmire gondolok amikor már kihűl egy kapcsolat.
2012. jan. 19. 21:17
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha bántana engem, vagy a gyermekünket. A megcsalás nekem nem tartozik ide, ha csak nem érzelmi megcsalás lenne.
2012. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek. Ha elissza a fizetését, vagy verekszik. A megcsalás még nem biztos, a körülményektől függ. Ha gyerek van, akkor a kapcsolat kihülése nem indok. Ott már nem csak 2 emberre kell gondolni, hanem a gyerekekre is. Nekem elváltak a szüleim, mert anyám megsértődött apura. Nem is volt igazán oka rá, utána munkanélküli lett, nem volt pénze tűzifára, kajára. Nagyon rossz volt, végül apu kisegítette, mert nem akarta, hogy a gyereki fagyoskodjanak.

Aztán anyám gyorsan férjhez ment egy férfihez, aki hajlandó volt elvenni, de semmilyen módon nem illet hozzá. Ronda, buta, iszik. Hát, megcsinálta a szerencséjét, maradt volna az első férjével.

Én százszor meggondolnám, hogy 2 gyerekkel ugráljak-e.

Egyedülálló anyának lenni nagyon nehéz manapság mind anyagilag, mind lelkileg.

Miért, nálatok mi a gond?

2012. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

???

Minden kapcsolat egy idő után langyosodik. Ha gyerek van, akkor már erősebb indok kell ennél. Nem vagyunk tinilányok.

2012. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nem mennék külön

annyira szeretem hogy mindent megtennék hogy megoldjuk a kapcsolatunkat, ha ő is hajolna felé.

pláne hogy van gyermekünk is ő miatta pláne.

egy gyermeknek családban kell felnőnie

2012. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5 éve leszünk együtt az idén és van egy 14 hónapos kisfiúnk.A születése óta gyakorlatilag majdnem mindent egyedül csinálok.Nem is ezzel van baj mert nem érdekel, hogy hajnalba kelek minden nap,akkor szoktam főzni takarítani, hogy ha a fiam fenn van ezekkel már ne legyen gond.14 hónapja nem aludtam többet 5 óránál ellentétben apával.Mindenért könyörögni kell neki még azért is, hogy menjünk el sétálni.Ha alszik a baba akkor alig szólunk egymáshoz ha mégis akkor az tök lényegtelen dolog.Úgy élünk egymás mellett mint 2 lakótárs.Hiába szólok neki csak ígérget és semmi nem teljesül belőle.Mindig mindent egyedül kell megoldanom legyen az pénz vagy valami fontosabb elintéznivaló.Ő ha tehetné egész nap csak feküdne.Most viszont eljutottunk oda, hogy kapnánk önkormányzati lakást csak nem tudom van még értelme ennek az egésznek.Nem tudok már a gyerekkel sem úgy foglalkozni mert folyton ideges vagyok és ez így nem jó.Senkinek sem.Nem lehet beszélni vele nem hatja meg semmi sajnos.
2012. jan. 19. 21:34
 8/18 anonim ***** válasza:

:/

Hát ha megütné a fiam vagy engem. Cserben hagyna, ha látja, hogy kéne a segítsége és nem segítene, annak ellenére, hogy többször is kérem, hogy segítsen és ezt párszor eljátszaná. Ha nem tudnánk beszélni a megbeszélendő dolgokról. Ha mindig a kifogást keresné. Ha heteken keresztül még puszit sem adna :$. Ha megcsalna.

2012. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban igaz az, hogy egy gyermeknek anya és apa is kell ... Viszont a gyermek megérzi azt ha a szülei nem boldogok ... Pláne ha az anyukája nem az! Az még a szerencsésebb változat, hogy nem veszekedtek ... Hiszen az még inkább hatással lenne a bébitekre. Viszont ez sem jó, nagyon nem jó. Én úgy gondolom buta felfogás az, hogy ha két ember már boldogtalan együtt nem szabad más utakon elindulni, mert a gyermeket figyelembe kell venni. Ha már tényleg nem működik és csak a feszültséget gerjeszti a kihűlt kapcsolat, igen is lépni kell(ene)valamerre. Az én szüleim kapcsolata az utóbbi 6 évben borzasztóan megromlott ... Volt megcsalástól kezdve, anyagi problémákig, hazugságig ... stb. minden. Így folyton csak veszekedtek egymással, állandóan ölték egymást mi pedig hallgattuk ezt amikor még gyerekek voltunk és bár én már nem élek velük, de még most is hatással van a párkapcsolatomra, a családi életemre az amit otthon átéltem ezáltal...Nem mondom azt, hogy azt könnyebben viseltem volna ha Édesapám külön ment volna, hiszen nagyon szeretem Őt is, legyen bármilyen ember, mert egyébként mindig mindent megadott nekünk, most is keményen dolgozik, hogy a másik két tesómat akik még otthon laknak velük, el tudja tartani. Egyszerűen csak megromlott a kapcsolatuk, vagy fogalmam sincs mi okozta ... De nagyon rossz volt éveken át azt a sok veszekedést és rosszat hallani ...

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hagy ott a Párod ... Ezt senki sem döntheti el helyetted, sőt még tanácsolni sem tanácsolhatja senki sem! Szerintem próbálj meg azért leülni Vele beszélni, ha úgy látod, hogy Ő nem hajlandó erről beszélni, érdektelen akkor kerek perec jelentsd ki, hogy ha ez nem változik akkor nem akarsz Vele tovább együtt élni, mert nem látod értelmét ... Ha ez sem hatja meg túlságosan akkor ott már tényleg nagy a probléma és el kell gondolkozni azon, hogy hogyan tovább... :( Mondjuk fontos kérdés az is, hogy a gyermekedet és magadat fenn tudod -e tartani, miből élnétek ha külön mennétek? Sok mindent figyelembe kell venni ... Remélem zöld ágra vergődtök majd valahogyan ... Sok sikert kívánok Neked!! Remélem azért segítettem valamennyit!

Egy 4 hónapos Tündérke anyukája

2012. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szereted még? Látsz még rá egy picike esélyt is, hogy rendbe jöjjenek a dolgok? Ha már feladtad, fölösleges élnetek egymás mellett. De ha van egy kis esélye a kapcsolatotoknak, olvasd el a szeretet öt nyelvéről szóló Chapman könyvet (Egymásra hangolva). Ezek után én is máshogy álltam a férjemhez, amit ő észrevett, és értékelt. Hihetetlen volt számomra, hogy ugyanazt kérem, csak nem az én nyelvemen, hanem az övén, és megcsinálta.

Vagy még egy harmadik személy segíthet, párterápia. (Bár én azt vallom, az is egy olyan beszélgetés, amit kettesben is el tudnátok intézni, de ha kell segítség, ne szégyelld megkeresni.)

2012. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!