Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki hogy veszi fel a férje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy veszi fel a férje nevét? Miért döntöttetek pont amellett?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 20:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a férjem vezetéknevét vettem fel. Szerencsére szép a vezetéknév, mindenképpen változtatni szerettem volna, mert nem akartam az apám nevét viselni. (25 éve nem beszéltem vele.)

pl. Kovács Katalinról Nagy Katalinra változtatva.

2015. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Na, nálunk ez jó történet :)

Én már kb 16 évesen kijelentettem, hogy mindegy mi, de Kovácsné az biztosan nem leszek. Az egész családunkban vagy az én lánykori vezetéknevemet, vagy a Kovács nevet viseli mindenki... anyám, apám sógórnői, mindenki Kovács :D

Hát, mit ad Isten, férjem is egy Kovács nevű lett :)

Ugyan kötőjellel vettem fel, de barátnőim mai napig röhögnek rajtam, hogy én ezt hogy kijelentettem annak idején, és igaz nem 100%ban, de összejött a Kovács :D

Mondjuk mindenképp megtartottam volna valahogy a lánykorimat, mert elég ritka nevem van.


így most Kovács-Báthory Edina lettem :D (fiktív név)

2015. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

Férj vezetékneve+ keresztnevem.

Azért mert szerettem volna, ha a nevünkből is látszik, hogy összetartozunk. Meg ez a szokás. Kötőjelest azért nem választottam, mert mindkettőnknek kicsit bonyolult a vezetékneve (igazából nem, de valamiért mindig félreértik, vagy magyarázni kell), és együtt a kettő nem is hangzik jól.

2015. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kötőjelesen vettem fel, de úgy, hogy az én vezetéknevem van elől. Nálam fontos, hogy az ügyfelek az én nevemet hallják meg először, mert azt ismerik. A fiunk is ezt a kötőjeles vezetéknevet kapta.
2015. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Mi idén házasodunk össze. Még nem döntöttem véglegesen a nevemről, de a leendő férjem vezetékneve + az én keresztnevem verzió felé hajlok.


Né- nem szeretnék lenni, nem tetszik. A kötőjeles egyrészt kicsit hosszú lenne, másrészt nekem németes hangzású (csupa kemény betűből álló) vezetéknevem van, ami szinte semmilyen másik név mellett nem hangzik jól, túl sok lenne az 'r' hang benne.

2015. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nekem a kötőjeles annyira nem tetszik az az igazság, főleg, hogy nálunk mindkét név jelző és hülyén jött volna ki. Meg amúgy sem szeretem a férjem családját és nem kívántam a nevüket felvenni.


Kicsit sajánlom, mert nekem a Kovács Jánosné variáció tetszett volna legjobban (nem ez az igazi nevünk) de mivel a családjában (akikkel nem szeretjük egymást) az összes nőt ugyanígy hívják, mivel az összes férfi Kovács János, ezért végképp rosszul voltam a gondolattól, hogy ugyanúgy hívjanak, mint őket. Hát ez van, akkor is, ha gyerekes, én így jobban alszom, hogy megőriztem névügyileg is a különállásomat tőlük.

2015. febr. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%
Még nem vagyok házas, de majd Váradi Róbertné Szentkirályi Ilona szeretnék lenni (fiktív név, de a szótagszámok egyeznek). Tudom, hogy hosszú, de nekem így tetszik, ebben minden benne van. Esetleg még csak simán Váradi Róbertné is lennék. Más verziók furán is hangzanak a mi nevünkkel.
2015. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

férjem vezetékneve + keresztnevem

6,5 éve már így van, néha megbánom, nem azt, hogy hozzámentem, de 1005-ig így se tetszik, az enyém eltűnt, né, kötőjeles nem akartam lenni (pedig a kötőjeles se hossszú...)

2015. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
24%

Én azt szerettem volna ha a leendő férjem is felveszi kötőjellel az én vezeték nevemet, több okom is volt rá

1, egyenjogúság van a -né nekem alárendeltséget sugall

2,nincs fiu testvérem és ha én nem ragaszkodom hozzá hogy az én nevemet is kapja akkor senki nem viszi tovább édesapám nevét

3,így igazicsalád lehetünk minannyian ugyanazon vezetéknévvel rendelkeznénk és ez szerintem nagyon szép dolog.

Nem értem miért a férfi nevét kapja a gyermek, az anya hordja ki ő hozza világra és esetleges válás esetén is 95%ban az anya neveli. Ezért igazságtalannak érzem, e hát nem változtathatom meg a világot!

Májusban lesz az esküvőnk és Rádi-Kis lesz a vezetéknevem a férjem Rádi marad(sajnos nem sikerült meggyőznőm 100%-osan),de a születendő csemeténk Rádi-Kis ...lesz!


Remélem tudtam segíteni!

2015. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%

19-es tehát a férjed nevét felvenni alárendeltség, de apád nevét mindenáron továbbvitetni nem az? Mert jaj szegénykének a neve... jaj hát milyen lesz az neki, ha nem viszik tovább... Csak apádnak rendelted alá magad mint egy gyerek, sőt még a saját gyerekedet is neki rendeled alá. Sokkal jobb.


Ha már így a névből következtetgetünk az alárendeltségre.



De amúgy nem is értem ezt az alárendeltséget. Alázhat, verhet, kihasználhat egy pasas egy nőt még házasság és névváltoztatás nélkül is, nem is értem, hogy miért "alárendeltség" ha valaki hagyományos formában fejezi ki a nevével, hogy házas. Az alárendeltség nem nevekből és szavakból jön, hanem abból, hogy milyen viszony van köztetek.

2015. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!