Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szektatag? (bővebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szektatag? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A férjemmel 11 éve vagyunk házasok, van egy 9 éves fiunk, házasságunk kisebb veszekedéseken kívül jól működött, úgy 4 hónappal ezelőttig. A férjemet a barátai hívták el egy gyülekezetbe. Eddig nem voltunk egy túl vallásos család. Eleinte nem gondoltam, hogy baj lehet a dologból, de azt nem tudtam, hogy ez a gyülekezet nem egy egyházé, hanem egy kis elszigetelt szektáé. A férjem bekerült az őstűz kultuszába. Eleinte csak egyre többet járt a gyülekezetbe, amitől kezdtem gyanút fogni, és igyekeztem távol tartani. Megtudtam, hogy akkor úgy 50 000ft körüli adományt, mára már csaknem 300 000ft-ot adott a szektába. Teljesen elvették az eszét. Naponta hatszor imádkozik, esténkét majdnem mindig tüzet is rak odakint. Szombaton reggeltől estig nem eszik. Nem tudom megállítani, a gyerekem fejét is teletömték, titokban elvitte a papjához többször is. Ő is az őstüzhöz imádkozik titokban. Elköltöztem otthonról 2 hónap után, a fiamat is vittem. Még mindig szeretem, de a szekta megmérgezte a kapcsolatunkat. Válás küszöbén vagyunk, bár neki a papja azt mondja, nem érvény a házasságunk mert egy hamis istennek tettünk fogadalmat. Ő még mindig szeret azt mondja, de a szekta teljesen behálózta, igyekszik eltávolítani minket egymástól teljesen. Meg tudom menteni valahogy a férjemet? Mit tegyek?

2015. febr. 5. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívül jó kérdès mit tegyél. Első lépésnek jól tetted, hogy elköltöztél, és hogy a fiadat is vitted. Nemtudom volna e értelme beszélni vele. Nehéz lehet nagyon, hiszen szereted, de ha az sem változtatott, hogy elhagytad nem hiszem hogy túl sok mindent tehetsz. Mondd el hogy válni akarsz, hátha észbe kap, bár nem hiszem.
2015. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Bocsass meg az offert,de nagyon erdekel a tema,valaki biztos tud majd okosat mondani,es igy nem veszik el a kerdes. Neharagudj,es kivanom hogy jojjon rendbe a hazassagotok!
2015. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Próbáld neki elmagyarázni, hogy ennek semmi értelme. Hass rá a fiaddal, bár gondolom nem álltok rosszul anyagilag, ha ennyit adományozott. DE mondd neki, hogy a fiatok miatt kéne félre tenni. A továbbtanulás miatt, albérlet stb. Valamint hogy semmi sem fontosabb a családnál. És ha most elpazarolja az éveit ilyenre, később megbánja. Nem hinném, hogy egyedül szeretne megöregedni. :) A vallás dologba szerintem ne menj bele, gondolom te is tudod, hogy akik megszállottan hívők, azokon szemellenző van. Kívánom, hogy megoldódjon a helyzetetek:)
2015. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

nem tudtam hogy eltezik ilyen szekta komolyan

Amit ajanlok vidd el ot egy igazi gyulekezetbe pl reformatus kereszteny stb

Szerintem keresi az elet ertelmet keresi istent ezert csatlakozott egy ilyen orult dologhoz.

2015. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet más vallásra megtéríteni, nem is akarom. Azt akarom hogy hagyja ott ezt a szektát és az életünk legyen normális mint azelőtt, de erre nem tudom rávenni...
2015. febr. 5. 18:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint akit egyszer beszippantott egy ilyen szekta, az nem fog kimászni belőle, akkor sem, ha emiatt elveszíti a családját. Számtalan ilyet láttam már sajnos a környezetemben mindenféle közegben, tanárok, művészek kerültek a hálójukba, pedig rendes életük volt előtte, nem is gondolt volna senki róluk korábban ilyesmit. Fogalmam sincs, mivel tudnak így hatni az emberre.. Egyébként tudod, pontosan milyen gyülekezetbe jár a férjed? Sosem hallottam még az őstűz kultuszáról, ha tippelnem kellene, valamiféle ősmagyar vagy szcientológus eredetre tippelnék. Akár még veszélyes is lehet, ki tudja, milyen értékrenddel tömik a fejét a férjednek? És már a gyereket is belevitte.. A legjobb, amit tehetsz, tényleg a válás. A láthatást pedig én személy szerint próbálnám korlátozni, hogy csak felügyelet alatt történhessen, mert nem hiányozna, hogy az együtt töltött hétvégéken mindenféle szeánszokon vegyenek részt. Sajnos ez egy nálad erősebb dolog, nem tudod őt észhez téríteni, tehetetlen vagy. Az a dolog fontosabb számára, mint a családja. Talán egyszer magától rájön, hogy mibe keveredett, bár erre kevés az esély.
2015. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem tudsz mit tenni. Ha az nem elég figyelmeztetés neki, hogy elköltöztél a gyereketekkel, akkor hiába lenne mindenféle észérv.

Gondold át, hogy milyen okból tudták behálózni, hogy mivel találtak rajta kapaszkodót( egy szerettének halála, munkahelyi gond, magánéleti gond.....) ha ezt megtalálod, akkor van rá esély, hogy ugyanúgy, ahogy azok a majmok megfogták, talán te is tudsz rá hatni.

Off.

Agyam eldobom, hogy a mai felvilágolsult, tudományos világban még ennyi ember van, akiket bármilyen vallási, vagy egyéb elvont hókuszpókusszal meg lehet vezetni.

2015. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem azért részletesebben is bele lehetne mélyedni. Most konkrétan csak annyit tudtunk meg hogy szekta, és adomány. De mi van hogyha csak egy vallási közösség, ahol érzi hogy több a szeretet, mint amit a családi fészekben kap, és talán ezért érzi ott jobban magát? Honnan tudod hogy a pénz mire ment el? lehet hogy például árva gyerekeknek adományozott, vagy kitudja....

Nekem az jött le a szövegből hogy ebbe a közösségbe menekül, az amúgy boldogtalan életéből. De honnan tudod hogy ő ott rosszul érzi magát? Valószínűleg akkor nem menne ha nem élvezné. És csak annyit emlegetsz hogy szekta. Nem ártana egy kicsit többet megtudni a dologról, mert szerintem úgy ítélkezel hogy nem tudsz részleteket.

Valaki a szekta szót terrorszervezetre is használhatja, valaki meg a buddhizmusra is azt mondja (miközbe ez csak egy filozófia, ami nyugati, ezért áll tőlünk messze)

Tehát azt tanácsolom hogy kezdj el jóindulattal informálódni!

2015. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mint kívülálló nem tudhatok sokat a dologról. Annyit tudok hogy van az őstűz akitől az eletenergiát nyerjük és lát a lángokon keresztül,még kissebb istenek. Egy általam ismert valláshoz sem hasonlít... Igazándibol nem érdekel hogy ott jól érzi e magát mert ezzel tönkretette a csaladot. A tűzistene tette tönkre a családunkat
2015. febr. 5. 22:09
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
pontosan az tette tönkre. csak isten segíthet. ez nem vicc az urad a sátán fogságában van. (aha persze) de komolyan, ez nem vicc. itt bővebben nem.
2015. febr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!