Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak itt olyan házastársak/p...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyan házastársak/párok, ahol a felek között nagy a társadalmi vagy végzettségbeli különbség?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy hogyan nyilvánul meg, kinek a "javára"? Ez nem okozott gondot sosem a párkapcsolatotokban, házasságotokban?
2015. febr. 14. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Parom egyetemet vegzett,bankban vezeto pozicioban dolgozik.en kozmetikus vagyok.azert eleg nagy a "kulonbseg",de eddig (4ev alatt) semmi gondot nem okozott koztunk.
2015. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Párom 8 általánost végzett nekem főiskolai diplomám van (közgazdász). 15 éve vagyunk együtt és nagyon boldogok vagyunk. Az elején a páromat kicsit zavarta a dolog, de mindig magyaráztam neki, hogy értse meg, sokkal többre tartom Őt, mint egy-két "öltönyös, karót nyelt majmot". Nagyon boldog párkapcsolatban élünk nem cserélném le semmilyen diplomásért! :-)

44/Nő

2015. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira járok, idén végzek, a párom egy gyárban dolgozik. 6 éve vagyunk együtt, eddig nem volt probléma, remélem minden rendben lesz akkor is, amikor majd dolgozok.
2015. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nálunk elég vicces a helyzet. Nekem két diplomám és ehhez kapcsolódó felsőfokú szakmai végzettségem van, a férjemnek szakmunkás képzése. Nem azért mert buta vagy lusta, hanem mert valami számomra rejtélyes okból a kétkezi munka a szenvedélye...hobbiként is.


És ami vicces, nekem a családom átlagos, inkább szűkösebb körülmények között élt, az ő családja kimondottan jómódú :)


Nekünk egyébként nem okoz ez problémát, tipikusan úgy vagyunk vele hogy a gyakorlati dolgokban nálunk ő van otthon, engem inkább olyan dolgok érdekelnek, amit őt abszolúte nem (klasszikus irodalom, művészet, stb.). Ennek ellenére persze vannak közös pontok, sőt abból van több. Én nem csinálok belőle gondot, hogy nem érdekli a könyv, amit olvasok, ő sem csinál belőle problémát, hogy engem nem érdekelnek a gépek amiket javít. Van rengeteg más közös program, hobbi, érdeklődési kör, szóval ez az 1-1 nem vág földhöz minket.

2015. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi most leszünk 28 éves házasok,és a férjem szakmunkásképzőbe járt, festőnek tanult...Felnőtt korában pedig biztonsági őr lett.Én Eü.szakközépben érettségiztem, és később szakmai felsőfokút végeztem...

Ez nem nagy különbség,igaz, de nem is volt belőle probléma sosem...

2015. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Örvendetes és jelzés értékű, hogy az itteni esetek többségében a pár nő-tagja a magasabban képzett - még örvendetesebb az, hogy a felek tartalmas és kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolatban élnek egymással. Minden jót a jövőben is!
2015. febr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Problémát sosem okozott, inkább motiváljuk egymást.


Én diplomás vagyok, 2 nyelvvizsgával, párom épp hogy estin le tudott érettségizni. Aztán elkezdett egy szakmát amit nem fejezett be.


Amióta együtt vagyunk (5 éve) egyszerűen csillapíthatatlan vágyat érez hogy tovább képezze magát. Pedig engem nem zavar, mert talpraesett, és mindig könnyen talál munkát. (jelenleg külföldön élünk, és például itt is egyből el tudott helyezkedni, 2 hét alatt) De valamiért ő a fejébe vette hogy képezni akarja magát. Ha nem is felsőoktatási intézményben - bár ez is nagy vágya - de minimum hogy szakkönyveket olvas. Én csak abban segítettem neki hogy befejezhesse a félbehagyott tanulmányait, de ő nem elégszik meg ennyivel.

És egyáltalán nem arról van szó, hogy kisebbrendűségi érzése van, vagy versenyezni akar velem, egyszerűen csak rájött hogy egy csomó dolog érdekli, ami tizenévesen még csak nyűg volt neki. De most, mivel olyan emberrel (velem) él együtt akivel tud is beszélgetni komolyabb témákról, amikről éppen olvas, így egyre nyitottabb lett.

2015. febr. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, a korom lemaradt: 28N
2015. febr. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnél..

Semmit nem okozott

Anyu 8általanos

Apu egyetem

2015. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mivel a kérdés házasoknak szól, így olyan, ahol gondot okozott nemigen lesz...
2015. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!