Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak itt olyan házastársak/p...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyan házastársak/párok, ahol a felek között nagy a társadalmi vagy végzettségbeli különbség?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy hogyan nyilvánul meg, kinek a "javára"? Ez nem okozott gondot sosem a párkapcsolatotokban, házasságotokban?
2015. febr. 14. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%
6-os,nem éppen örvendetes, pont olyan jelzésértékű, hogy a nőkneknem gond,ha többet keres..
2015. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egészséges, valódi összetartozásra és mellérendeltségre alapozott kapcsolatokban sem a nőnek, sem a férfinek nem gond, ha a másik fél többet keres. Miért is lenne az egy életközösségben?
2015. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Jó olvasni ezt a sok pozitív tapasztalatot. Velem sajnos nem egyszer fordult elő, hogy kereket oldott a srác, mikor megtudta, hogy orvosira járok.
2015. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem a végzettség a lényeg, hanem hogy azon kívül milyen ember. Ha egy tuskó, aki életébe könyvet nem vett a kezébe, és semmi nem érdekli azon kívül, hogy ledöglik a tv elé, vagy sörözik, akkor nem fog működni olyannal az élete, aki mondjuk szeretne utazni, látni más kultúrákat, színházba menni, beszélni egy könyvről, amit olvasott stb. Tuskót találsz diplomás vezetőállásban lévőben meg szobafestőben is. Ahogy érdeklődő, művelt, nyitott ember is lehet egy hegesztő, meg egy két diplomás illető is.
2015. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egyetemi diplomám van, több nyelven beszélek, férjemnek technikusi végzettsége volt. Őt inspirálta, motiválta, hogy én jobban képzett vagyok és már a házasságunk alatt, munka és gyerekek mellett szerzett egy főiskolai diplomát. Tisztelem érte, de ha nem szerzett volna diplomát, az sem lett volna gond.
2015. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem diplomám van, a páromnak (vőlegény) 8 általános és szakma. Semmi gondot nem okoz kettőnk között.


Intelligens, gyors észjárású és nagyon is két lábbal áll a földön. Amolyan a jég hátán is megél típus. Nem is tudom, hogy mondjam, hogy ne értse félre senki, de igazi férfi, aki mellett nőnek érezhetem magam. Nekem többet jelent az, és jobban imponál, hogy rengeteg dologhoz ért, autószerelés, lakásban felújítás, stb., mint, hogy az exem mindezért fizetett valakinek.


Viszont családi konfliktus van belőle, mert anyámnak nem tetszik, hogy nincs diplomája, meg különben is tök sznob. Pedig konkrétan nem tud semmit felhozni a párom ellen, és nincs vele baja. Azon túl, hogy az én párom. Szerencsére apám elfogadja, pedig tőle féltem jobban, mert ő aztán hiper sznob, de kedvelik egymást szerencsére :)


Ami néha furább, és kiütközik, hogy alulképzettebb nálam, mikor sikerül olyan szavakat használnom, amiket nem ért. De igazából, ahogy halad az idő, úgy bővül a szókincse :D


És megmondom őszintén, eddig csak diplomás pasim volt, de senkire nem tudtam még gy felnézni mint rá. Egyszerűen nem a diploma számít és kész.

2015. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom a pontos statisztikát, de mivel a felsőoktatási intézményekben jóval nagyobb arányban ülnek nők mint férfiak, ez a felállás (magasan képzett nő, kpiskolát végzett férfi) egyre gyakoribb lesz.

Nekem 2 főiskolai diplomám van, a férjem szakképzőt végzett. Minekutána nem a papírjai száma alapján értékelem az embereket, illetve ismerek jónéhány diplomás tahót is, így őt sem a végzettsége miatt választottam, hanem mert a tökéletesen hozzám illő férfinak gondolom.

Őt lehet, hogy kicsit zavarja a különbség, mert néha tesz egy-egy megjegyzést, de igazi konfliktust sohasem okozott.

2015. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!