Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnap is van dugipenze otthon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnap is van dugipenze otthon?

Figyelt kérdés
Amiből meglepő feleséget,ezzel azzal.Vagy félre tesz nyaralásrá,magánakkor apróbb dolgokra?Ez baj lehet?Úgy értem,bunkóság az ilyen?
2015. febr. 19. 18:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért,telorol írok
2015. febr. 19. 18:42
 2/14 anonim ***** válasza:
Volt, hogy félretettem egy kevés pénzt erre-arra, de nem titokban, ha így érted a dugipénzt. Nem is értem, miért kellene titkolni?
2015. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

A dugipénzt kétféleképpen tudom értelmezni.

1. A közös kasszából eltitkolt, ha úgy tetszik elsikkasztott összeg, amit magára költ el az ember.

2. Titokban, apránként félretett pénz, amiből a másiknak meglepetést veszünk.

Az első egyértelműen rossz, hiszen párkapcsolatban nem kellene pénzt rejtegetni a saját szükségleteinkre a másik elől. A második inkább kedves meglepetés, persze csak akkor, ha a saját bevételünkből van félre téve.

Bunkóság akkor, ha olyanra költesz amit a másik egyértelműen ellenez és nem egyezne bele hogy arra költsetek. Baj akkor, ha alapvető dolgoktól (rezsi, törlesztő, étel stb) vonsz el pénzt, illetve ha emiatt hazudsz a párodnak.


Dugi pénzem volt, mikor tini voltam és a spórolt pénzem neveztem annak (persze nem kellett dugdossam senki elől). Most, hogy párkapcsolatban élek, közös kasszán vagyunk, nincs rejtegetés, de nem is számolunk el minden fillérrel a másiknak, hacsak nem valami drága dolgot veszünk.

2015. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát mert apránként nem érzi az ember a hiányát,mondjuk mint egy persej napi pár 100 Ft-ot bele.Jól esik,ha világra,stb-re van egy kevés...vagy ez már mánia?
2015. febr. 19. 19:00
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy mindenki megvan,imádom őket!!
2015. febr. 19. 19:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Én feleség vagyok. Elteszem egy használaton kívüli vázába a 200 és 500 Ft-osokat. Ebből veszek mozijegyet a férjemmel, egy-egy könyvet, stb.
2015. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem évek óta mániám a "dugi-pénz" gyűjtés.

Ez azóta van, hogy összeköltöztünk saját házba. Elkezdtem félretenni az akkor még papír 200 forintosokat. Ha nem volt kétszázasom, akkor ötszázast tettem el.

Emlékszem, hogy redőnyt akartunk csináltatni az ablakokra, kiszámoltuk, a férjem szomorúan mondta, ebben a hónapban nem lesz meg rá (42 ezer), mire én előkaptam 22 ezer forintot, hogy de, megvan!

Azóta mondja, hogy nyugodtan dugdossam a pénzt!

Az aprót mindig a konyhapénzből csípem le, egy malacperselybe dobálom, valamint én gyűjtögetem az apránként eladogatott babaholmik árát is.

Sosem magamra költöm, hiszen, amire szükségem van (ruha, cipő, kozmetikum) megveszem az ezekre szánt keretből.

A férjemnek mindig kellemes meglepetés, mennyit össze tudok így gyűjtögetni, aztán a nagyobb összegről mindig kettesben döntünk, általában a házra vagy a gyerekekre költjük.

2015. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de jó hogy nők is írnak!!Nem magamra költöm,amire amúgy neheze szánna az ember.köszi a válaszokát!
2015. febr. 19. 19:17
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

feleség vagyok, egyenlőre gyesen, a férjem kezeli a pénzeket, nekem mindig ideadja, ha kell valamire. Mindketten rakunk el dugipénzt mindig. :)

De mindig közös dologra költjük el.


Bár volt olyan, amikor egy eltitkolt parkolási bírságot fizettem ki belőle... :D (mármint nem a parkolás volt titok, hanem, hogy megbüntettek)

2015. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Volt "dugipénzem", igen, én vagyok a nő. De nem úgy, hogy magamra költöttem volna, hanem nálunk az a baj, hogyha tudjuk, hogy van, el is költjük. Így az előző munkahelyemen a 120.000 fölötti összeget minden hónapban eltettem. Ez volt, hogy 15.000 Ft volt, de volt, hogy 45.000. változó. A férjem nem tudott róla. Aztán amikor engem kirúgtak, jó volt az a 90.000 Ft, amit sikerült eltennem. Neki is van valamennyi mindig, szerintem ilyen 10-20.000 Ft,

Úgyhogy most annyit csinálunk, hogy egy számlára az én fizetésemből teszünk el, ő tesz el valamennyit magának is, és gyűjtjük a kétszázasokat. Egyszer már ebből (200 Ft)-ból összejött 130.000 Ft :) Jól jött esküvő előtt :)

Úgyhogy mostmár nem is dugipénzről van szó, mert tudjuk, hogy mindketten teszünk el valamennyit, de nem tudjuk, hogy ki mennyit, a lényeg, hogy a többiből kijöjjünk. :) Nekünk így jó :)

2015. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!