Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eljegyeztem a barátnőmet, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyeztem a barátnőmet, de a szülei ki nem állhatnak, inkább ne vegyem el?

Figyelt kérdés

Vagy áldozza fel a szüleivel való kapcsolatát miattam? Nem akarom ilyen döntés elé állítani. Hiszen szeretem és azt akarom hogy boldog legyen. Ugyanakkor nem akarok lemondani róla.


19N/27F



2015. febr. 21. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
meg nagyon fiatal a baratnod szerintem, nem sokkal vagyok idosebb nalad (31), de meg a 22 eveseket is hulye "tini"p icsaknak tartom - nincsenek felnove
2015. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint a kor csak egy szám.
2015. febr. 21. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Hat igen... Anya es apa csak egy van... Ok 20 ev mulva is a szulei lesznek! Viszont a baratnodnek es neked is jogod van a boldogsaghoz! Esetleg varjatok 1-2 evet az eskuvovel(bar nem tudom mikorra terveztetek), de en nem mondanek le a szerelmemrol! Attol meg hogy ok nem birnak a baratnodnek meg nem kell rosszban lennie veluk, nyilvan nem lesznek olyan jo hangulatuak a csaladi osszejovetelek, dehat ez van!
2015. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
A kor csak egy szám, ami nem arányos az élettapasztalattal, egy idősebbnek lehet belőle kevesebb, de egy fiatalnak egyszerűen nem lehet több a koránál (legfeljebb 1-2 területen tapasztaltabb kicsit a kortársainál). Miért utálnak a szülei? Ez nagyon fontos kérdés. Miért akarod máris elvenni? Nem szeretnéd ugyanúgy, ha csak együtt lennétek még egy darabig? Vagy máris házasodni és családot alapítani szeretnél? Mert ebben az esetben érthető, ha a családnak ellenérzései vannak, a kialakuló személyiséget elfojtod a saját vágyaiddal, ő pedig vakon szerelmes, követ téged. Nem kell lemondanod róla, de nem is okos dolog őt választásra kényszeríteni. Tanul még vagy dolgozik? Ha tehetitek, költözzetek össze, de ne korlátozd, mennyit találkozik a családjával. Választani ő fog, ha eljön az ideje, de általában nem érdemes azt választani, aki képes választásra kényszeríteni azt, akit állítólag szeret. Azt mondom, ha már eljegyezted, egyenlőre pihentesd a témát. Eméssze meg a család. Pár év múlva jöhet a következő lépcsőfok a kapcsolatban. Addig a lány felnő, és helyre tudja tenni a családját és a veled való kapcsolatukat. Egy félig gyerektől egyenlőre ne várj tapasztalt problémamegoldó képességeket. Furcsa, hogy 27 évesen te ezt nem látod. Hagyd felnőni, aztán tervezz vele családot.
2015. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

A kor lehet csak egy szám, de én épp most "szakítottam" a legjobb barátnőmmel mert meguntam, hogy 20 éves fejjel úgy viselkedik, mint én valamikor 3-4 éves korom táján.

Lehet bárkire mondani hogy érettebb a koránál, én is úgy gondoltam annyi idősen, persze most már máshogy látom.


Kérdésre válaszolva: még ne vedd el.

Nyugodtan várhattok még egy kis időt, össze lehet költözni (ha eddig nem tettétek meg, de akkor meg nincs eleve aláásva a szülői kapcsolat?), házassággal nem fog változni az égvilágon semmi. 2 éve volt az esküvőm, jelentem: másnap is pont ugyanazok az emberek voltunk, mint azelőtt.

Idővel kialakul az erőviszony, megmutatkozik az is, ő melyik oldal felé húz.

Teljesen felesleges elkapkodni.

2015. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
24/N voltam :)
2015. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Költőnő? ***** válasza:
86%
de ha ez a kérdés így fel tud merülni, akkor mi értelme volt kb az egésznek?!
2015. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Tehát: legyen boldog azzal, akit szeret, vagy inkább áldozza be a boldogságát a szüleiért, akik ezek szerint, ha emiatt képesek megutálni, annyira mégsem szeretik?
2015. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

1 - es, én meg 22 évesen, férjes asszonyként és anyaként (és nem, nem a szülők tartanak el, köszönjük) azokat tartom idióta p icsának, akikbe olyan kevés és szorult, hogy képesek mindent csőlátással elemezni és nem képesek egy egyszerű kérdést megválaszolni - kortól függetlenül.


Kérdező, ez attól függ, hogy mennyire befolyásolja a dolog a kapcsolatotokat. Nagyon a nehéz a "Mi lenne ha?" - ra alapozni, de azért próbáld meg átgondolni, hogy a párodat mennyire tudnák befolyásolni a szülei és hogy adott esetben téged választana - e. Egy házasság nem sokat ér, ha az egyik fél befolyásolható. Annak előbb - utóbb vége lesz. Viszont ha a menyasszonyod határozott személyiség és te vagy neki az első, akkor nincs miért aggódnod. Nálunk például alap, hogy a szülőknek semmibe nincs beleszólásuk. Én talán évente - félévente egyszer látom a családomat, de Velük nem is volt soha gond. Ellenben a férjem szülei alapból azok a mindenkit lenéző, nagyképű fajta emberek... Évekig próbálkoztak a kiutálásommal (mint ahogy a sógorom párjával teszik most), de miután a férjem szépen helyükre tette őket többször is, felfogták hogy semmiben sincs döntő szavuk. Végül amikor jött az unoka és az esküvő, megváltoztak. Ehhez 6 évnek kellett eltelnie. Anyósom azóta elég gyakran jön és átviszi magukhoz pár órára a kisunokát. :) Minden nap vinné ha engednénk, de azért tartunk egy kis mértéket. Szóval nagyon fontos a határozottság és az, hogy egymást válasszátok ha választani kell. Az olyan szülőért sosem kár, aki választás elé kényszerít és semmivel sem lehet változtatni a véleményén, mert csak gyűlölködik. Még a nagyon rossz természetű emberekre is lehet hatni. Akire meg nem, az nem ér annyit hogy miatta szakítsatok - inkább vele kell szakítani.

2015. febr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Köztünk is 8 év van és hidd el,nagyon sok!Két éve élünk együtt,de egyre gyakrabban kiütközik a korkülönbség!Próbál ő felnőtt módjára viselkedni,de elég a legkisebb probléma,rögtön lehull az álarc!Ő még bizony gyerekfejjel gondolkozik.
2015. febr. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!