Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyukák, akik eltökélték,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák, akik eltökélték, hogy a férjükkel is fognak foglalkozni a szülés után: mennyire sikerült ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem, akik már szülők, és a gyerek születése előtt úgy gondolták, hogy a kapcsolattal fontos foglalkozni akkor is, ha megszületett a gyerek. Ezt mennyire sikerült kivitelezni ténylegesen? Akiknek sikerült, mennyi külső segítségük volt?


Mindig úgy gondoltam, hogy a család alapja a pár, és nagyon fontosnak tartom, hogy a férjem ne érezze majd elhanyagolva magát, ha gyermekünk születik. Egy csecsemő ellátása rengeteg energia, aztán ha már két, vagy több gyerek van, akkor még több idő kell rájuk. Hogyan lehet így megőrizni a kapcsolatban a tüzet, illetve, hogy ne alakuljon ki távolság? Én elsősorban feleség szeretnék lenni, és másodsorban anya, de hogyan lehet ezt a gyakorlatban megoldani? Nyilván ha gyereket vállalunk, akkor nem azért tesszük, hogy ne töltsünk vele az igényeinek megfelelő mennyiségű és minőségű időt.


Ti hogyan csináljátok? Mindenféle tipp érdekel.



2015. febr. 23. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Úgy lehet megoldani, hogy ehhez nem csak a nő, hanem a férfi is kell.

Nálunk pl. a férjem is foglalkozik a gyerekkel, ő is élvezi a vele töltött időt. Így nem érzem, hogy van a gyerek meg én és van a férjem külön.

Mi egyébként is olyanok voltunk, hogy sokat szeretgettük egymást, ez utána is megmaradt. Nem csak a konkrét szexre gondolok. Akiknél egyébként sem voltak rendben ezek a dolgok a szülés előtt sem, ott nyilván utána sokkal jobban előtérbe kerülnek ezek a problémák.

2015. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Mi ezt úgy valósítottuk meg,hogy kialakítottuk,azt a szokást pl.hogy este 8-kor minden gyerek a szobájában van,9-ig azt csinálnak amit akarnak aztán lámpaoltás.Így megvan miden nap az az idő amit csak kettesben tudunk tölteni,ezen kívül,a szilveszter amit mindig kizárólag csakis kettesben töltünk,és nyáron két hét,addig a gyerekek a mamánál vannak,egy hetet az egyiknél,egy hetet a másiknál.A férjem ekkor veszi ki a szabadságát,együtt utazgatunk nyaralunk.Ez tiszta nászút nekünk minden évben :))
2015. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

37/F


Nálunk mind a ketten foglalkozunk a kicsikkel (ikrek,2 évesek).A párom otthon van velük én dolgozom.Nem zavar ha fáradt,egyrészt,mert megértem és ilyenkor besegítek neki,másrészt mert jóllakom máshol.:) Minden téren. :)

2015. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőhöz csatlakozom, a gyerek nem az anya "függeléke", hanem két szülője van. Így hármasban is lehet programot csinálni, illetve ott van az idő, amikor alszik a gyerek vagy elvan magában.


A gyermekágyas időszakot meg ki kell bekkelni, főleg első gyereknél a rutintalanság miatt.

2015. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

én nem tökéltem el semmit...Alapvetően jó volt a kapcsolatunk,ez a gyerek(ek)után sem változott...Nem hinném,hogy rangsorra van szükség,hogy most anya legyek vagy feleség..Mindkettő vagyok, máshogy van "szükség" rám egyik illetve másik szerepben...

Pedig én még az a tipikus évekig szoptatós,gyereket magamra kötözős,éjjelre a mi ágyunkba vevős ősanya is vagyok :D...

A férjem is kiveszi a részét a gyereknevelésből,házimunkából,legközelebbi segítségünk 150km-re van...

A gyakorlatban este vacsi után, fél 7-7körül elaltatjuk a gyerekeket(4 és 1 évesek),ő még dolgozik olyan 10-ig,én addig elpakolok,megcsinálom ami napközben elmaradt,hobbizok.10-től kb éjfélig bőven jut időnk kettesben egymásra.Éjfél után ébred a kicsi,akkor jön át a mi ágyunkba és alszunk..

2015. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!

Mindegyik hasznos, a 3-asról látom, megvannak a vélemények, szerintem tanulságos...:)


Nekem jól fog jönni, ha majd tudatosítom magamban, hogy a férjemmel is foglalkozzak külön akkor is, ha inkább beájulnék az ágyba. Ilyen szempontból nekem nem árt, ha lesz egy rangsor a fejemben. Aztán majd meglátom, hogy a gyakorlatban mire megyek vele:D

2015. febr. 23. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Légy minél előbb gyerektartást fizető hétvégi apa, 3-as. Mindent megteszel érte: sikerüljön.
2015. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Amikor egy nő azt mondja, hogy foglalkozik/törődik a gyereke mellett a férjével is az nekem mindig egy kicsit olyan érzést kelt, hogy itt van egy anyuka, akinek van 2 gyereke, egy kicsi és egy nagy és nagyon oda kell figyelni, hogy a nagy ne legyem féltékeny a kicsire. Szerintem ez nagyon rossz megközelítés.

Úgy lenne helyes, hogy van két egyenrangú felnőtt, akik közösen betöltik a szülői funkciót. Nem a nőnek kell foglalkozni a férjjel, hanem a két felnőttnek EGYMÁSSAL és nem amellett, hogy az anya törődik a gyerekkel, hanem amellett, hogy mindkét szülő törődik vele.

Azzal sem értek egyet, hogy valaki elsősorban, vagy másodsorban anya. Fontos a jó párkapcsolat, nagyon is az. Ez az alapja a jól működő családnak. Nem kell csak anyaként élni, lehet programokat szervezni kettesben is, de bizonyos szempontból mindig a gyerek az első. Hiába tervezel egy romantikus estét, ha a gyereked beteg lesz, úgyis lemondod. Helyesebben lemondjátok, mert mindkettőtöknek fontosabb a gyerek egészsége, nem csak az anyának. A gyerekvállalás nagy felelősség. Ott van egy kisgyerek, aki kiszolgáltatott helyzetben van és csak rátok számíthat, az ő igényei elsőbbséget élveznek.

2015. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
A válaszokat még nem olvastam el, de sírni tudnék az ilyen kérdésektől. Mi a férfi, fogyatékos, vagy maga is nagy gyerek? Felnőtt, felelősségteljes, érett gondolkodású emberek, férfiak vállaljanak gyereket, alapítsanak családot, akik fel tudják fogni, el tudják fogadni, ez mivel jár, és kiveszik a részüket tisztességesen a feladatokból. A gyerekvállalás legtöbb esetben ott megy a kapcsolat rovására, ahol apuka úgy képzeli, csak az anyának vannak gyerekei, neki semmilyen feladata nincs sem velük kapcsolatban, sem az otthoni, háztartási teendőkkel kapcsolatban. Ahol a férfinak nem merül ki annyiban a családi idill, hogy eljár dolgozni, aztán pihenés, alvás, ott nem kell attól tartani, hogy anyuka lepukkant marad a szülés után, mert biztosít szabadidőt számára azzal, hogy kiveszi a részét mindenből. Ott anyuka nem csak gyerekgügyögést hallhat évekig, hanem elmehet a barátnőivel néha kikapcsolódni, feltöltődni, nem süllyed depibe, igényes marad magára, mert nem érzi úgy, otthon elég a szakadt melegítő is, és felesleges jól kinézni, úgyis csak pelenkát cserél, meg főz, takarít évekig. Nem értek egyet azokkal, akik szerint a férfit idiótaként kellene kezelni, mert gyerekük lesz, még őt kellene terhesen, frissen szülten pátyolgatni. Igenis legyen férfi, családapa, társ, és viselkedjen ennek megfelelően, legyen a felesége, a családja támasza, mindig minden körülményben.
2015. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk mindkét gyereknél más volt. Az első koraszülött volt, 40 percenként etettem ejjel-nappal, buta voltam, nem fogadtam el segítséget, azt hittem, minden az én felelősségem, hibám, dolgom. Semmit nem foglalkoztam vagy fél évig a férjemmel. Aztán minden rendbejott, két év múlva visszamentem dolgozni, majd szültem még egyet, aki viszont az első hónaptól ataludja az éjszakát. Most nálunk az van, hogy este 20:45-kor szigorúan lámpa oltás van. Onnantól én tojok a kupira, amit addig nem végeztem el munkát, az úgy is marad, egymásei vagyunk. Persze, már nemigen járunk étterembe, moziba, mint régen, de össze bújva filmet nézünk, barátokat hívunk este, tarsasozunk, beszélgetünk.
2015. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!