Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyukák, akik eltökélték,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák, akik eltökélték, hogy a férjükkel is fognak foglalkozni a szülés után: mennyire sikerült ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem, akik már szülők, és a gyerek születése előtt úgy gondolták, hogy a kapcsolattal fontos foglalkozni akkor is, ha megszületett a gyerek. Ezt mennyire sikerült kivitelezni ténylegesen? Akiknek sikerült, mennyi külső segítségük volt?


Mindig úgy gondoltam, hogy a család alapja a pár, és nagyon fontosnak tartom, hogy a férjem ne érezze majd elhanyagolva magát, ha gyermekünk születik. Egy csecsemő ellátása rengeteg energia, aztán ha már két, vagy több gyerek van, akkor még több idő kell rájuk. Hogyan lehet így megőrizni a kapcsolatban a tüzet, illetve, hogy ne alakuljon ki távolság? Én elsősorban feleség szeretnék lenni, és másodsorban anya, de hogyan lehet ezt a gyakorlatban megoldani? Nyilván ha gyereket vállalunk, akkor nem azért tesszük, hogy ne töltsünk vele az igényeinek megfelelő mennyiségű és minőségű időt.


Ti hogyan csináljátok? Mindenféle tipp érdekel.



2015. febr. 23. 09:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
40%
A gyereknevelésből egyenlő módon kivesszük a részünket. Ez máshogy nem megy. A másik, hogy nem a gyerek a kommunikációnk központi témája. Természetesen mindent megbeszélünk vele kapcsolatban, elmesélem nagyvonalakban, hogy mi történt vele aznap (2 hónapos, így még itthon vagyok vele). De ha beszélgetünk általában nem róla szoktunk, hanem minden másról, ami érdekli őt/engem/minket. Tiszteletben tartjuk egymás hobbijait/magánperceit, amikor egyedül szeretne lenni és segítünk egymásnak, hogy ezt megtehessük. Segíteni vagy a nagyszülők hétvégén tudnak, vagy bébiszittert hívunk és ő van a kicsivel, ha kettesben szeretnénk lenni.
2015. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljesen őszintèn nagyon nehèz terhesség utàn idegileg sem voltam a toppon, az első 3 hónapban m8ndketten bezuhantunk az àgyba max szombaton volt minimàlis időnk egymàsr, de mivel szó szerint mindketten hullàk voltunk így valahogy nem okozott gondot. Mostanra (10 hónapos)gyönyörüen beàllt rend, amiben magunkra baràtokra de első sorban egymàsra is van időnk. Ès igen alapvető hogy ketten akartàtok az a kicsit ketten is nevelitek, ketten egymàst tàmasztva. Egyedül hàztartàs mellett, anyakènt nem lehet felesègnek is lenni, ahozz kell egy apa aki fèrjkènt segít!
2015. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!