Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiatal feleségek/anyukák, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal feleségek/anyukák, ti hány évesen mentetek férjhez és mikor estetek teherbe?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan nők válaszát várom,akik fiatalon mentek férjhez, illetve olyanokét akik fiatalon váltak szülővé. Mennyire érzitek helyes döntésnek,hogy fiatalon házasodtatok meg,mit szólt a környezetetek,hogyan éltek,stb :)

2015. febr. 25. 11:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

19évesen mentem férjhez, 20 évesen szültem.

Gyerek voltam még hozzá.

Sok szenvedést megspórolhattam volna, ha akkor nem lettem volna olyan makacs.

2015. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

16 évesen mentem férjhez és jött a baba.

Akkoriban ez nem volt olyan nagy szám. Ma biztosan sokakat megszólnak ezért. Meg azért a mai 16 évesek mások is, mint mi voltunk. Nekem 16 évesen teljesen természetes volt az önálló háztartás vezetése, nem okozott gondot, a gyerek ellátása sem. Viszont a mai 16 éveseket nem látom ilyen önállónak. Mi nem a szülők nyakára szültünk. Albérletben éltünk, férjem dolgozott.

Szerencsére tudtam folytatni az iskolát estin, befejeztem, és utána munkát is találtam. Később is volt lehetőségem tanulni.

Így utólag meg már egyértelműen látom, hogy jó döntés volt, hiszen kiegyensúlyozott, értelmes felnőtt lett a gyerekünkből.

2015. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Jött Bokros és a tandíj, és én emiatt nem mertem felvételizni az orvosira...

csalódottságomban fél év után, 19 évesen hozzámentem a páromhoz, egy év múlva szültem.

Nem bántam meg, a mai napig együtt vagyunk, már 18 éves lesz egy hét múlva a nagylány :)

Én nem bántam meg, ma sem csinálnám másképp.

2015. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
19 évesen mentem férjhez,20 évesen szültem. Ma már másképp csinálnám,elhamarkodtuk annak idején. Gyerekek és éretlenek voltunk mindketten akkor még ehhez.
2015. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly augusztusban 25 évesen mentem férjhez.

Nézőpont kérdése,hogy most fiatalnak számít-e ez a kor,de az biztos,hogy ismerősi körömben jó páran 23-24-25 évesen mentek férjhez és jó néhányuknál már baba is született.

Babát mi későbbre tervezzük,még szeretnénk élvezni a friss házasélet örömeit. :-)

2015. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Igen, második, pont így gondolom, mint te.

Mi is albiban éltünk, a férjem dolgozott (én is a gyes előtt, ápolónőként, de ugye gyed akkor nem járt senkinek, csak gyes...)

Viszont nem nyomta az összes újság és a net azt, hogy ki a jó anya és ki nem, hogy úristen, megölöd a gyereked a tejjel, satöbbi.

Én élveztem azt a három évet, amíg otthon voltam, nem akartam senkinek megfelelni, csak a gyereknek, a férjemnek és magamnak. És visszagondolva arra az időre nem értem, miért panaszkodnak annyian, hogy semmire sincs idejük, hogy nem segít a férjük... a legnyugisabb időszak volt.

2015. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%
22évesen szültem a fiamat(egyedül maradtam amint kiderült a terhesség), majd megismertem a páromat 23évesen férjhez mentem majd megszületett a kislányunk. Én csak előnyét látom, barátnőm mindig monda,hogy ő nagyon bánja ,hogy így elhúzta a gyerekvállalást, 30évesen szülte az elsőt! Azt mondja már nincs olyan türelme mint fiatalabb korában.
2015. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

20 évesen házasodtam, majd 23, 25, 27 évesen szültem. De akkoriban más volt, fura látni, hogy a gyerekeim 20hoz közel egyáltalán nem úgy élnek/gondolkodnak mint anno én, ami persze nem baj.

42/N

2015. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, hogy beleférek-e még a fiatal kategóriába (minden esetre a hasonló kérdéseknél rendre lepontoznak a - gondolom - karrierista vénylányok).

22 évesen mentem férjhez 5 éves kapcsolatból (ebből 2 év együttélés) és nem egészen 24 évesen született a gyermekem.

nyilván vannak hullámvölgyek minden házasságban, függetlenül attól, hogy 2 hét vagy 2 év ismeretség után köttetett, hogy első vagy századik kapcsolat lett az "igazi", vagy hogy 18 vagy 58 éves volt a menyasszony. Most épp egy hullámvölgyben vagyunk, ami nyilván nem jó érzés, de ettől még nem hinném, hogy rossz döntés volt.

Tanulásban, karrierépítésben eddig sem a házasságkötésem sem a gyermekvállalás nem hátráltatott.

Negatív megjegyzést nem igazán kaptam, bár 1-2 volt osztálytárs úgy nyilatkozott, hogy ők a helyemben 30 éves kor alatt nem mentek volna férjhez (tegyük hozzá, egyiküknek se volt még sose 2 hónapnál hosszabb kapcsolata), illetve egy ismerős volt, aki rosszallotta az egészet, de neki a párom személyével (jobban mondva külsejével) volt/van gondja, de ő a kezdetektől fogva "ellenezte" ezt a kapcsolatot, már amennyire egy barátnak beleszólása van ugyebár.

Anyagilag átlagosan élünk, nem dúskálunk a pénzben, de nő végén nem száraz kenyeret rágunk.

2015. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%

9: na pont te vagy a példa ara, hogy miért ugranak annak aki fiatalon házasodik, mert többnek hiszed magad magad, miért egy 30as aki nem házas...

"legjobbakat" a völgyhöz...

2015. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!