Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ma már a férfiak nem önérzetét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma már a férfiak nem önérzetét nem sérti, ha nem ők a családfenntartók?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem érzi kellemetlenül magát az a férfi, akinek a felesége/társa nála jóval több fizetésért dolgozik? Nem igénye már a mai férfiak nagy részének, hogy ő biztosítsa a család anyagi jólétét? Nem okoz ez önérzeti problémákat, nem érzi az a férfi kevésbé férfinak magát, akinek a családjában a nő a fő anyagi forrás? Nem hat ez rosszul a párkapcsolatra, házaséletre, a tekintélyére? Na és azok a nők, akik jelentősen többet keresnek a párjuknál, fel tudnak úgy nézni rá, mint családfőre? Bennük ez a különbség nem kelt rossz érzéseket? Vagy ez manapság már teljesen elfogadott?
2015. márc. 1. 19:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Látom én galambocskám, hogy nagyon helyesen, a férfiakat akarod lejáratni. "férfiak nem önérzetét nem sérti, ha nem ők" de ezzel a nyökögéssel csak bennünket járatsz le.
2015. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

"Na és azok a nők, akik jelentősen többet keresnek a párjuknál, fel tudnak úgy nézni rá, mint családfőre? Bennük ez a különbség nem kelt rossz érzéseket? Vagy ez manapság már teljesen elfogadott?"


Én csak erre a részére tudok reagálni a kérdésre, mert én a nő vagyok. Több mint 15 évig én keresetem kétszer-háromszor annyit mint a férjem.. Két éve megváltozott a helyzet.. most ő keres 2x3x annyit mint én... Ettől még ugyanúgy fel tudtam nézni rá, amikor én kerestem többet, akkor is... nálunk ez nem volt probléma sosem.

2015. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%

Hú, mennyi kérdés! :) Jó kérdések.

Azt gondolom, ez esetben sem lehet általánosítani. Egyénfüggő, hogy kinek mi sérti az önérzetét. Engem (mint férfit) frusztrálna a dolog (ez az igazság). És a férfi komplexusa lehet alapja a párkapcsolati problémáknak.

2015. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

"fel tudnak úgy nézni rá, mint családfőre?"


Nem. És tudod miért? Mert nálunk nincs családfő, csak férj és feleség, akik teljes mértékben egyenrangúak. Nem néz fel vagy le egyikőnk se a másikra.

2015. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%

Nem piszkál ez a gondolat, mert bár csak élettársam van, enyém a ház, és mégis bő 30-al keres többet.

Ezen nem vitatkoztunk soha, nekem marad a hobbimra pénz, neki is marad költeni, amikor rendeztünk a számlákat, a többi innentől nem számít.

2015. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem.

Max az, hogy ha én semmit nem keresek.

Mert csak az ő fizetéséből meg nem jövünk ki.

2015. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Miért kellene felnézni rá? HA többet keres, ha nem, egyenrangú felek vagyunk, nem? Ő is nézzen fel rám, mert van méhem és én tudok szülni?
2015. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell elfeledni, hogy ez a családfő meg családfenntartó szerep csupán társadalmi beidegződés kérdése, kultúrafüggő. Számos olyan nép ismert, ahol nem a nálunk megszokott patriarchális, hanem éppen, hogy matriarchális viszonyok uralkodnak.

Kultúrembereknél ez egyáltalán nem okoz nagyobb gondot. A kisebbek meg áthidalhatók. Elsősorban az okozhat gondot, ha az egyik szereposztást hirtelen felváltja a másik, hiszen a pénz egyben hatalmat is jelent és sokan nem tudnak jól élni a hatalommal, mások meg belerokkannak a hatalom elvesztésébe.

2015. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%
Ha egy ember értékét, tekintélyét a családban az határozza meg, hogy mennyi pénzért dolgozik, akkor olyan családban én nem szeretnék élni. Ha nem így van, akkor pedig a kérdés fel sem merül.
2015. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk nem csak hogy kétszer annyit keresek mint a férjem, de a fiunk nyolc hónapos korában eljött gyedre, én meg visszamentem dolgozni. Soha nem okozott ez köztünk gondot. Minden pénz közös, és egy célért küzdöttünk mindig is, így nem volt emiatt nézeteltérés. Felnézni azért tudok rá, mert szuper apuka, társ és szerető, a pénznek ebben nincs szerepe. Ő sem azért tisztel, mert sokat keresek. Én például felnézek rá azért, mert vállalta a társadalmilag még nem igazán elfogadott gyedes, gyeses apuka szerepet. Kényelmesebb lett volna neki továbbra is dolgozni, és nem elviselni a kollégák, ismerősök ugratásait, a főnökök cseszegetését, az éjszakázásokat a fiunk mellett, az undorító pletykákat a játszótéren, hogy pedofil és még sorolhatnám. De vállalta értünk, ahogy én is vállaltam a sok beszólás, lenézés, leszaranyázás mellett. Egy csapat vagyunk, nincs enyém, tied, így tud ez működni. A férjemet se zavarja, mert a következő gyerekkel is ő szeretne itthon maradni majd.
2015. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!