Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ma már a férfiak nem önérzetét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma már a férfiak nem önérzetét nem sérti, ha nem ők a családfenntartók?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem érzi kellemetlenül magát az a férfi, akinek a felesége/társa nála jóval több fizetésért dolgozik? Nem igénye már a mai férfiak nagy részének, hogy ő biztosítsa a család anyagi jólétét? Nem okoz ez önérzeti problémákat, nem érzi az a férfi kevésbé férfinak magát, akinek a családjában a nő a fő anyagi forrás? Nem hat ez rosszul a párkapcsolatra, házaséletre, a tekintélyére? Na és azok a nők, akik jelentősen többet keresnek a párjuknál, fel tudnak úgy nézni rá, mint családfőre? Bennük ez a különbség nem kelt rossz érzéseket? Vagy ez manapság már teljesen elfogadott?
2015. márc. 1. 19:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%
Hiszek a női egyenjogúságban,nyugodtan eltarthatna egy nő...ne csak mindig én perkáljak.
2015. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%

És a nők önérzetét nem sérti, ha kevesebbet keresnek, sokszor ugyanazon munkában? A férj felnéz a feleségére? Vagy csak ez fordítva elvárt szerinted?

Tekintélyre? A te nejednek van tekintélye előtted? Vagy ez megint csak egy irányban elvárt?


Családfő? :) Ne nevettess! Párkapcsolatban ideális esetben nincsenek egymás alá rendelve a felek.

2015. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

A magyar jog - szerencsére - nem ismeri a "családfő" fogalmát, kedves Kérdező. "Felnézni" pedig csak az akar a másikára, aki szándékosan magát kisebbíti. Egészséges lelkű ember a másik szemébe szeret nézni, egy magasságból, egyenesen és nyíltan.

Egy párkapcsolat akkor igazán az, aminek nevezik, ha teljesen mindegy, ki visz haza több pénzt: úgyis a család profitál belőle.

2015. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%
10-es válaszadó: nektek van igazatok. A korlátolt vélemények ne számítsanak. Gratuláció mind a kettőtöknek!
2015. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
19%
Én szeretem ezt a sok femen-istát. Mikor tüntetni meztelen!
2015. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%
Én meg szeretem, amikor valaki olyan beképzelt, magát többnek gondoló kis senki paraszt, mint a #15.
2015. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
13%
A nők nem akarnak nők lenni, nincs igényük rá, hogy megbecsüljék, megkíméljék őket sem anyagilag, sem munka terén sem más téren.És ostoba módon még azt is hiszik, hogy így lesz jobb nekik.A baj az, hogy a normálisabbak szívnak miattuk...
2015. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem megkímélni kell a nőket - mindig is dolgoztak, keményen, - hanem elismerni a teljesítményüket. Attól lesznek igazán nők: nőnemű EMBEREK.
2015. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
53%

Az én férjemét sértené, mert ő ilyen típus. Viszont meg is keres annyit, hogy én már nem szorulnék munkára, szóval ez nem is okoz problémát nálunk. :) Én őszintén szólva boldog vagyok és nagyon tetszik hogy a férjem ennyire céltudatos és szorgalmas - na és amit kitűz, azt el is éri. :) Ettől függetlenül ha én keresnék többet, ugyanígy néznék rá. A lényeg az, hogy mindig maradjon ilyen szorgalmas.


Ami zavarna az az lenne, ha mindenféle különösebb indok nélkül el kellene tartanom. Azért egy férfi igenis dolgozzon. Manapság egyre nagyobb divat hogy egyesek szinte "átbuzulnak" mert keverik az egyenlőséget bizonyos alapszerepekkel és már szinte normálisnak kellene hasson, hogy pl. a nő tartja el, miközben a gyerekekkel is a nő foglalkozik. Egyre több puhány van a férfiak között is, ez meg már megint a ló túloldala. Csak hogy mire gondolok: Van olyan családtagom, aki nem elég hogy eltartotta a rusnya férjét, még a fát is ő tologatta a kazánházba télen (munka után!) miközben a hájas disznaja meg az ablakból nézte. A napi rutinja: TV, zabálás. Szóval lehet hogy régimódi vagyok ilyen téren, de egyes dolgokban igenis különbözünk és ez így van rendjén. Persze lehet néha segíteni a másiknak, de akkor is vannak tipikus női és férfi szerepek. Én ezen nem akarnék változtatni. Az hogy egyenlőek vagyunk, nem jelenti azt hogy nincs női és férfi szerep. Nem tudok felnézni az egyre szaporodó nőies férfiakra, bár lehet hogy ezzel egyedül leszek.

2015. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%
Az előző példában szereplő "úr" nem nőies férfi, hanem egy lusta paraszt. A kettő nem ugyanaz.
2015. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!