Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki hogyan oldotta meg amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogyan oldotta meg amikor megszuletett a baba. Hogy egymasra is jusson ido?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen meg egy evig kenytelenek voltunk anyosekhoz koltozni ez is megvisel engem aki mindig onallo voltam!De egyenlore nincs mas lehetoseg,egy evig ki kell igy birni!Nagyon sok dolgom van itt(fozes,mosogatas es a teljes hazimunka egy trehany csaladban).A ferjem sokat dolgozik,mellette tanul(estin szerzi meg a diplomajat).Ott leszek en es a baba!Tudom,hogy sok a dolga,de nekem is itthon es ugy erzem el vagyok hanyagolva mikozben en mindenkiert robotolok es a babank nemsokara megszuletik...Elore felek mi lesz es mennyi dolog harul ram majd.Mar most nehezen viselem,hogy megszunt az eddigi eletem es nem jarok majd dolgozni es a ferjem eletehez csak aszisztalok...Nagyon vagyom a torodesre
2015. márc. 2. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Nezd kerdezo, en megertelek valahol, de nyilvan tudtad, hogy a gyerek mellett nem dolgozol, tobbet leszel otthon stb. teljesen fuggetlenul attol, hogy hol laktok. Nyilvan azzal is tisztaban voltal, hogy az anyosodek trehanyak, te meg nem. Bolcsebb lett volna, akkor gyereket vallalni, ha ferjednek megvan a diplomaja, ill. nem masnal laktok, igy a ferjed is tobb idot lenne veletek es onallobnak erezned magad. Igy a gyerek csak azt fogja erezni, hogy az anyja nyugtalan/stesszel/szomoru stb. ezaltal nyugtalanitod ot is, masreszt a ferjednek gyanitom otthon is kell tanulnia, amihez nyugalom kell, ami igy biztos nem lesz meg. Amugy a ferjeddel nem tudnad mgbeszelni, hogy elhanyagolva erzed magad?
2015. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

Megértem, hogy megvisel az anyóséknál lakás, de mitől több így a dolgod?


Egy újszülött baba a nap 3/4-ét átalussza, sosem értettem ilyenkor miért gond a házimunka beosztása?


Persze, fáradt az ember az éjszakázástól, de ha minden nap mosna, porszívózna, főzne, mosogatna az ember lánya sem tartana tovább 3 óránál naponta, az összes többi időben le lehet dőlni aludni...


Most úgy, hogy még meg sem született a baba meg végképp nem értem mi a gond. Ha jól értem már otthon vagy, nem jársz be dolgozni közvetlen a szülés előtt, akkor mégis mi az, amit napi 8-9 órában nem tudsz elvégezni?


Értem, hogy törődésre vágysz, de akkor rendezd úgy az életeteket, hogy mire hazaér a férjed, semmi dolgod ne legyen. Szervezd meg a hetedet, napjaidat. Pl. heti 1 bevásárlás, heti 1-2 porszívózás, felmosás igény szerint (persze ha házikedvencek vannak bent ennél többre is szükség lehet), mosás 3-4 naponta, főzés 2-3 naponta, mosogatás minden evés után rögtön, hogy ne gyűljön össze egy órányi mosogatnivaló. Ha ezt így összeszámolod, gyakorlatilag minden 2.-3. napon akad csak valami dolgod.

2015. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Ne haragudj, de nem értelek. Mégis mit robotolsz te egész nap? Eddig talán nem főztél? Nem mindegy, hogy 2, vagy 4 emberre? Én nem gondolom annyira megerőltetőnek a házimunka elvégzését, ha az ember otthon van. Ezt munka mellett is csináljuk. Anyóssal nem kötelező együtt lakni, miért nem oldjátok meg másképpen, ha nektek ez nem jó? Mert ok, én sem szeretnék, de lehet akkor 1 évre akár albérletbe is menni. Fáradt meg majd akkor leszel, amikor a 3-ik gyerek után visszamész dolgozni, és ugyan azt meg kell csinálni munka mellett is, mint amikor otthon voltál. Rohanni oviba, suliba, reggel-délután, vacsi főzés, fürdetés, rendrakást, stb.

Tanulj te is, ha unatkozol, foglald el magad, és értsd meg, hogy a szerelemből nem lehet megélni. Persze kell a törődés, egymásra figyelés, gyengédség, de sok más feladatunk, dolgunk is van.

2015. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek Kérdező.8 hónapos terhes voltam,mikor a férjem rábeszélt,hogy költözzünk át az ő lakásába,ahol az első feleségével élt.Nem ismertem senkit,a lakást nem éreztem otthonomnak,a férjem dolgozott,tanult,fáradt volt,alig segített,és amitől én kezdtem megőrülni,alig beszélgettünk.Nem minden baba alszik a nap 3/4 részében,és nő is a gyerek,van időszak,amikor az a napi meló,hogy szinten tartsd az eredeti állapotot,mert mindent pakol.Saját tapasztalatból tanácsolom:Légy önző,ha megszületik a baba! Nem kell az egész házimunkát magadra vállalnod.A férjeddel jelöljetek ki egy délutánt,estét,ami csak kettőtökről szól.Ha kell vegyétek igénybe anyósod segítségét.Gondolom,szívesen vigyáz 1-2 órát az unokájára.Keress a környéken kisbabás barátnőket,akikkle együtt sétáltok a babákkal,beszélgettek.Ha fáradt vagy az éjszakázásoktól,nyugodtan pihenj le,mikor a baba alszik.Neki nyugodt,kiegyensúlyozott édesanya kell.
2015. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!