Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan neheztel a férj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan neheztel a férj feleségére az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

A férj örökölt néhány milliót, majd eldöntötte nem dolgozik alkalmazottként, saját vállalkozást szeretett volna indítani, az örökölt összeg azonban ehhez nagyon kevés volt.

Az idő telt- múlt hosszú hónapok teltek a férj otthon töltötte idejét, felesége több műszakban dolgozott keményen.

A férj döbbenten vette észre, hogy felesége fizetése nem volt elegendő a hosszú hónapok alatt a család, a gyerekek kiadásainak fedezésére és bizony az ő örökségéből is fogyott, a feleséggel egyébként midig együtt döntötték el mire mennyit költsenek.

Dolgozni nem dolgozik a férj továbbra sem, keresi a megfelelő munkahelyet...


2015. márc. 4. 13:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ötször futottam neki a kérdés elolvasásának, hogy tényleg jól látom-e, vagy a fáradtságtól már felcserélem a szavakat. Aztán rájöttem, hogy tényleg az van odaírva, ami.

Ezután jó ideig értelmezni sem tudtam, pedig nem szokott problémát okozni a szövegértés (hacsak nem valami jogi csűrés-csavarás).

Kedves kérdező, ne haragudj, én nem szoktam a feleségeket hibáztatni a férjük viselkedése miatt, de ebben az esetben nem tudok nem arra gondolni, hogy súlyosan elb.sztad a férjed. Nem tudom elképzelni, hogy egy ember lehet ennyire pofátlan, hacsak nem a házastársa partner abban, hogy kihasználják. Márpedig te partner voltál benne. Amikor a férjed úgy döntött, hogy otthagyja a munkahelyét, az első kérdésed az kellett volna, hogy legyen, hogy és ugyan miből finanszírozzuk a megélhetésünket.

Komolyan nem értem, miért támogatsz egy semmirekellőt, mégpedig úgy, hogy magadat pedig tönkreteszed és hagyod kihasználni.

Ha te nem becsülöd többre magad, ő hogyan fog?

2015. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Egy valamit nem értek, de azt nagyon nem.


Eddig ugye teljesen átlagos színvonalon éltetek. Most, pár hónap alatt, mint írtad, majdnem elfogyott a néhány millió. Mégis mire lett költve, hogy nem tűnt fel a férjednek? Kaviárt ettetek mindennap? Netán a Bahamákra utaztatok?


Kamu az egész!

2015. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta az számára nem élet, ha egy munkahelyre be kell járni és állandóan csak dolgozni és dolgozni..."


De tőled elvárja, hogy 200 órákat dolgozz, tartsd el egyedül a családot, mert neki büdös a munka?

És te erre vagy büszke?! Mikor jut időd a gyerekeidre, kikapcsolódásra? Miért nem válsz el tőle?

Ne is haragudj, de a saját beleegyezéseddel csinál hü.lyét belőled.

2015. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

A pénz a házkölcsönünkre és arra ment el, hogy egy ismerősének kölcsön adott beleegyezésem nélkül, mára bírósági ügy van belőle, mert az ismerős beintett, hogy csináljon amit akar nem fog fizetni.

4 millió forint volt egyébként az örökség.

Kaviárról szó sem volt!

Ahogy írjátok szánalmas vagyok... ne higyjétek, hogy szó nélkül hagyom azt, hogy nem dolgozik, folyamatosan beszélek vele róla, de ő a legnagyobb nyugalommal keresgél és mond nemet ha esetleg találok neki valamit.

Elmondtam neki, hogy végképp elfogy már a türelmem, de egy 16 éves házasságot két gyerekkel nem bontok fel egyik napról a másikra, főképp a gyerekek miatt várok még egy picit, hogy talán átlátja az apjuk, hogy a valóságból kell kihozni amit lehet és nem az irreális vágyak be nem teljesülését siratni.

Bizony dolgozni muszály, korán kelni, akár éjszakázni, fizikailag lestrapálni az embernek magát ez is élet, sőt a legtöbb átlagos, becsületes, felelősségteljes édesapának ez magától értetődő amíg van két gyermeke akiknek a sorsa függ a szülő hozzáállásától, példamutatásától.

2015. márc. 5. 08:50
 25/28 A kérdező kommentje:

A szemrehányást, neheztelést pedig azért kapom, mert miért fizettük ki a házkölcsönt, mert ha nem így tettünk volna még lenne a pénzből a saját vállalkozásra.

Közösen döntöttünk a kölcsön visszafizetéséről...

2015. márc. 5. 08:56
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon jó döntés is volt.

Az viszont a férjed részéről már nem, hogy felelőtlenül otthagyta a munkahelyét, mert ő nem szeret dolgozni.

Ha eszed van választás elé állítod, hogy elfogadja az első munkalehetőséget, és ha nem tetszik majd keres másikat úgy, hogy közben dolgozik. Ha nem teszi, akkor pedig nyugodtan helyezd kilátásba a válás lehetőségét.

Csak azért mert az ölébe hullott 4 millió ft, ez nem jogosítja fel őt arra, hogy ezután eltartassa magát veled, és ne dolgozzon. Én ilyen emberre a továbbiakban nem tudnék férfiként, felelősségteljes családapaként tekinteni, mert nem az.

2015. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Nem azt nézi, hogy a családjára költötte el a pénzt, hanem haragosan mondja, hogy az ő pénze elment és őneki semmilyen nincs...

Kérdeztem tőle, hogy nincsen két gyönyörű gyereked, fedél a fejed felett ha az már nem is számít, hogy én is vagyok... még egyenlőre vagyok... de ha ennyire értéktelenek vagyunk én és a gyerekek, hogy nem élet az, hogy eljárj dolgozni a családodért mint mások... merthogy szerinte alkalmazottként eljárni dolgozni az nem élet.

Mondja mindezt úgy, hogy iszonyú nehéz és felelősségteljes munkát végzek amiért igen sokat is kellett tanulnom, de legalább azt csinálom ami az álmom volt.

2015. márc. 5. 09:23
 28/28 anonim ***** válasza:
A te férjed egyszerűen nem normális! Mi az, hogy neki nincs semmije? Az otthonotok nem közös? Van családja, felsége, gyerekei, mégis mire lenne szüksége, ami csak az övé? Ha ennyire egoista, akkor meg minek kellett család neki? Maradt volna egyedül, akkor nem kell közösködni senkikkel.
2015. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!