Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasok mindent megosztanak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasok mindent megosztanak egymással?

Figyelt kérdés

Gondolok itt infora, jelszóra, vagyonra...stb.

Pl. sms-e jön az egyiknek és a másikkal tudatni kell, hogy ki az és mit akar? Vagy e-mail jelszót,bank jelszót egymásra bíznak? Beszámolnak mindenről?

Az hogy egy háztartásban mindent közösen használnak egyértelmű, de rögtön "ami az enyém az a tied is?" Az ember hosszútávratervez ha házasságot köt, de mivel sok a válás a törvény is védi a feleket. Nem véletlenül 5év után közös minden, ezért kérdezem. Meg, hogy másoknál mennyire működik a bizalom,beavatás... mert akinél külön számla van, az nem véletlenül van külön és ettőlmég nem rossz házasok,csak szerintem nem kell fürkészni egymás megtakarítását, mert inkább az a fura.



2015. márc. 5. 08:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

nálunk együttélésnél is közös a pénz, a jelszavakat előtte is tudtuk, de nem nem kémkedünk.

ha sms/hívás jön nem számolunk be róla feltétlen

2015. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindent megbeszelunk, de hogy ki hivja vagy ir neki bevallom nem mindig erdekel. Ha epp olyan a telefonalas hangvetele, hogy "uristenezik", akkor nyilvan rakerdezek, hogy mi tortent? ki volt az? Nem tudom pl a bankkartyaja a pin kodjat, sose hasznaltam az ovet, de ha rakerdeznek elmondan, nincs ebben semmi. A keszpenz ami ottho van kozos, nincs en penzem, te penzed. Igen a tv, amit o vett eg anno, mielott megis ert a mi tv-n, az agy amit en vettem anno, a mi agyunk. Az, ami enyem-tied azok a ruhak, piperek, de ha nagyon vagyok ra hasznalhtja azokat is :D Nincs megtakaritasunk egymas nelkul. Kulon ugyan a bankszamlan, de barmikor belenzhet, ha szeretne. Ha attol tartasz, hogy evlalsz es megkarosulsz, inkabb ne hazasodj meg. Nem tudnek ezen kattogni.
2015. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberekre válogatja.Nálunk nincsenek titkok,tudjuk egymás jelszavát,email,faccebook,telefon stb,amivel természetesen nem élünk vissza.Nálunk minden közös,ami az enyém az az övé is,ez egyértelmű.Minden fontos dolgot megbeszélünk egymással,kikérjük egymás véleményét.Ha nem így lenne,akkor mi értelme lenne a házasságnak?Ha nem tudom kivel megosztani az örömöm,bánatomat,pénzemet és egyéb dolgokat,élményeket,akkor minek legyünk együtt?Egy házasság,kapcsolat,arról szól.Ha ez nem lenne így,és csal el lennénk egymás mellett,akkor mi értelme lenne együtt lenni?Én így gondolom...de nem vagyunk egyformák.
2015. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi dolgokat, gondolatokat szerintem egy jó kapcsolatban igen, mindent tudunk egymásról. E-mail jelszót, ha szükség van rá, mert távol vagyunk és valamit meg kell keresni, akkor el szoktunk mondani, de utána megváltoztatjuk. Nem azért, mert nem bíznánk a másikban, sőt... Én volt, h direkt kértem ilyen esetben a férjem, h változtassa már meg, mert nem akarom tudni, semmi közöm hozzá...

Az sms is olyan, h ha alszom vagy fürdök, akkor nyilván megnézheti és meg is nézi, mivel 2 percenként csipog a telefonom és megőrül tőle. :) De ha ott vagyok én is, akkor nem szoktam neki felolvasást tartani. :)

A bankszámla nálunk úgy van, hogy külön van mindkettőnknek, nem tudjuk egymás jelszavát (nyilván sos helyzetben ezt is elmondanánk, de ilyenre még nem volt példa 5 év alatt). Nem nyúlunk egymás pénzéhez, viszont tudjuk, ki, hogy áll és együtt döntünk a kiadásokról. Nyilván egy körömlakkot vagy meccsjegyet megveszünk egymás nélkül is. :) De a nagyobb dolgokat muszáj megbeszélni.

2015. márc. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a marhaságot, hogy 5 év után közös minden, honnan vetted? Ami8 a házasság előtt megvolt, az különvagyon, sosem lesz közös. Ami azt jelenti, hogy egy váláskor sem kell osztozkodni rajta, aki hozta, az viszi is. Az 5 év csak az apróbb tárgyakra vonatkozik.


Másrészt minek kellene a férjemmel tudatni, hogy ki mit írt nekem sms-ben, vagy emailen. Ha elmondom, elmondom, de ez magánügy. A jelszavaimat nem tudja, én sem az övéit, mert nem érdekel. Attól, hogy házasok vagyunk, nem vagyunk összenőve.

2015. márc. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

Mi még egymás táskájába se nyúlunk bele, ha egyikünk szól, hogy hozd már ide a telefonom, hanem táskástól visszük oda. Mindkettőnket így neveltek, teljesen természetesnek érezzük, hogy nem nézegetjük egymás dolgait.

Számláink is teljesen külön vannak, őszintén szólva azt sem tudom, mennyit keres, csak úgy nagyságrendileg. Ha valami nagyobb dolgot veszünk (közös autó, lakásfelújítás), akkor kiszámoljuk mennyibe kerül, aztán összeadjuk rá a pénzt felesben. Ha egyikünknek nincs annyi, akkor a másik fizeti a többi részt. Hosszútávon ez kiegyenlítődik, ahogy figyeltem.

Nem volt ebben semmi tudatosság, eltervezettség, egyszerűen így alakult, így szoktuk meg. Nem hiszem, és nem is úgy veszem észre, hogy ennek bármilyen mértékben is kihatással kellene lennie a házasság minőségére.

2015. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlenül 5év után közös minden"


???

Minden SOHA nem lesz közös házasságban sem. A külön vagyon (=házasság előtt szerzett vagyon, illetve a házasság alatt örökölt vagyon), soha nem lesz közös.

Ugyanakkor az első perctől kezdve közös a házasság alatt szerzett MINDEN vagyontárgy (ami nem örökölt).


"mert akinél külön számla van, az nem véletlenül van külön"


Persze nem véletlenül külön. Azért külön (a mi esetünkben), mert házasság ELŐTT nyitottuk mindketten, és mivel kedvező a költsége (egymás között is ingyen utalunk), nem nyitottunk egy új közöset.

Nem a bizalom hiánya. A megtakarítás közös, hiába van két számlán (pontosabban négy számlán, mert nem csak a folyószámlánk, hanem a megtakarításink is külön van).


Egyébként nincs közös jelszavunk, nem kutakodunk egymásnál titokban, de nem is titkolunk olyat, ami miatt ne adnánk meg bármikor egymásnak az említett jelszavakat. Nem tartom fejben az azonosítóit, ahogy ő se tudja megjegyezni az enyémeket, de rendszeres, hogy megkérjük a másikat: "lépj már be ide és ide, nézd meg ezt, küld el ezt, utald el ezt...stb.", nincs belőle gond.


Eddig 9 éve, és működik.

2015. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nincs olyan, hogy "enyém" "tied"... Mindent tudunk. Nekünk ez a normális.
2015. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

ma 08:41 vagyok


Ami nem jelenti azt,hogy bizonyos helyzetekben nincsen önálló döntésünk,és önálló gondolatok,külön programok.Ennek ellenére nem vagyunk összenőve,de egy házasságban fontos a bizalom és az őszinteség,anélkül halott ügy.Szerintem....

2015. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

Mi mindent megosztunk egymással. Tudjuk egymás jelszavát szinte mindenhova, de sosem szoktunk belépkedni egymás dolgaiba, csak ha esetleg megkérjük a másikat.

Külön bankszámlánk van egyelőre, de az esküvő után csinálunk egy közöset. Volt már olyan, hogy odaadta a bankkártyáját mert venni kellett valamit, és nem készpénzzel szerettük volna fizetni, akkor megadta a pin kódját, hogy tudjam használni, de nem emlékszem rá amúgy, tehát ha megkérdezné valaki nem tudnám megmondani. Nálunk nincs olyan, hogy én pénzem, te pénzem. Közösen spórolunk, közösen költekezünk, megbeszélünk minden nagyobb kiadást. Ha sms jön, vagy ír valaki itt-ott, akkor van, hogy megkérdezzük a másikat, hogy kivel beszélget, de ez éppen kedvfüggő. Nem feltétlenül azért, hogy beszámoljunk mindenről, hanem csak úgy. Pl ha mondja, hogy a tesójával beszélget, akkor megkérdezem, hogy mi újság van vele, mit mesél, stb. Teljesen megbízunk a másikban, ha nem így lenne akkor nem is akarnánk összeházasodni. De ettől függetlenül csinálunk külön programokat, meg természetesen a barátok által bizalmasan ránk bízott infót, történést nem szoktuk egymásnak sem elmesélni, mert a vőlegényemnek mi köze lenne hozzá, hogy éppen az egyik barátnőm kapcsolata megromlott a párjával? Tehát vannak dolgok amiket nem osztunk meg egymással, de ami ránk tartozik , vagy családi dolog, azt igen.

2015. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!