Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tapasztalt már valaki ilyet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalt már valaki ilyet vagy ismerős/rokoni körben előfordult már? [Bővebben lent, kicsit hosszú. ]

Figyelt kérdés

A férjem 12 éve egy helyen dolgozik. Az aljától indult és most már csak egy fok választja el attól a szinttél, ami az egész céget (globális cégről van szó) a hátán viszi.

Utolsó 3 évben 5× léptették elő, sok idejét fekteti a munkájába.

Sosem panaszkodtam, nem "durciztam be". Tudtam, hogy neki ez fontos és a családjáért csinálja.

Kezdetben a gyerekekre mindig volt ideje. Ha kellett, akkor fontos megbeszéléseket is elcsúsztatott, hogy ott legyen mind a két fia edzésén, versenyén vagy bármilyen iskolai szereplésén.

Ezt nagyon becsültem benne. Most, hogy többször is előléptették, és halad felfelé a létrán, nyilván egyre kevesebb az ideje. Rám is és ránk is.

7 napból 10-et képes végig dolgozni. Ha itthon van, akkor viszont csak velünk foglalkozik. Céges ügyet akkor intéz, ha 1) nem vagyok otthon a fiúkkal; 2) Rettentően fontos és gyorsan elintézhető.

Ha fontos, de hosszú ideig tart, akkor lepasszolja a beosztottainak. De ez lényegtelen is.


Most lassan 1 hónapja itt van a vállalat főnöke, aki az egészet alapította. Körbe járja a leányvállalatait. Mo-i leányvállalatra külön kíváncsi volt, mivel mint írtam: ők viszik az egész céget a hátukon.

A férjemmel nagyon megvan elégedve. Nincs egy rossz szava rá.

Viszont van a férjem és a nagyfőnök között egy "kis főnök", aki ugyan nem felettese a férjemnek, de ő így hiszi.

Kapott a férjem egy projektet, ami most még több munkát vesz igénybe. Nem kellene neki megcsinálnia (nagyfőnök nem is szeretné, ha erre pazarolná az idejét), de lelkiismeretes és emiatt hajthatatlan.

Odáig jutott a családi együttlét, hogy nem is látjuk. Fogalmam sincs, hogy mikor volt/van itthon. Esküszöm, hogy csengőt kellene rákötni, hogy halljuk.

A fiai előadásaira nem jön el, edzéseit kihagyja, meccsein már lassan 1 éve nem volt.

Én csak telefonon tudom elérni. Előfordult, hogy nem vette fel, hiába hívtam. A titkára viszont felhívott, hogy most nem tud beszélni.

A kisebbik fiát 1,5 hónapja műtötték. Többször is mondtam neki, hogy mi lesz, mi történik, de mintha nem is hallana meg minket. Konkrétan lassan a titkárán keresztül "beszélgetünk", üzengetünk.

Tőle tudta meg, hogy a műtét sikerült, mire felhívott és megkérdezte, hogy milyen műtét volt, mi történt?!

Szerintem ez már nem normális!


Pár napja felhívtam telefonon. Addig hívtam, amíg végre felvette. Ez 10 percet vett igénybe.

Közöltem vele, hogy ez így nem mehet tovább. Szánjon ránk is időt, stb..

Tegnap este hazajött, láttam, hogy elvan gondolkodva. Beszélgettünk és közölte, hogy a "kis főnök" közölte neki pár hete, hogy "Egy feleség csak hátráltatja a munkájában, előrehaladásában".

Én kicsit sokkot kaptam, nem igazán értettem, hogy ezt hogyan képzeli a "kis főnök".

Nem tudtuk ezt megbeszélni normálisan, de utolsó mondatom az volt a férjem felé, hogyha ez szerinte is így van, akkor váljanak el utaink, mert ami most történik a családunkban az nem normális.


Nem a pénz körül forog nálunk az élet, mert én is jól keresek (átlagnál), simán eltartanám GYT nélkül a két fiunkat saját lakásba.


Mit tegyek? Tűrjek, nyeljek, hátha rövidesen jobb lesz minden?


2015. márc. 27. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:

A "kis főnök" egyébként férfi, kb. 50-60 év között van. Nincs családja, soha nem is volt.

Kolléganője meg csak egy van, aki lassan szülni megy.

A többi nő pedig bőven idősebb.

Szóval a megcsalás is kizárva. Remélem.

2015. márc. 27. 12:56
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Hű, a mindenit! A kisfőnök milyen nemű?

Jó lenne elbeszélgetned a pároddal a hogyan továbbról, mert ez tarthatatlan.

2015. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Közben válaszoltál.

Nem egyszerű, de más nem marad, hogy beszélgetésre kényszerítsd valahogy.

2015. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjed ki fog égni.. te viszont ezen nem tudsz változtatni, saját magának kell felismernie a problémákat. Azt írod, egy éve kb. külön éltek, és neki nincs is ezzel semmi problémája. Ezt az embert elvesztetted. Talán egyszer ráébred, hogy hiba volt feláldozni a családot, de nem várhatsz életed végéig, hogy mikor jön el ez a perc. Lépj tovább, mert ti már most sem éltek házasságban. Talán még többet is látná a fiait a férjed, ha legalább lenne fix láthatási idő.. Lehet a válás során átértékel dolgokat, de ha nem, akkor tényleg felesleges lett volna tovább várni a változásra.
2015. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, esténként sem találkoztok, nem jár haza aludni, hogy nem tudtok beszélni a fontos dolgokról? Nekem ez olyan fura, biztos nem hívogatnám munkában. Csoda, ha ezek után a "kisfőnök" úgy véli, a feleség csak hátráltatja?
2015. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfőnökről annyit hogy vannak ilyen bunkó, saját magukat okosnak gondoló emberek akiknek ha egy kis hatalom kerül a kezükbe simán kimondják ami bennük van. Ez legyen a kisfőnök baja.

A te férjeddel neked kell leülnöd és beszélgetnetek. Lehet hogy most egy olyan időszaka van a vállalatnál amikor nagyon rosszul jönne ki egy különválás.

Inkább éreztetni kellene vele hogy támogatjátok őt, de szeretnétek ha lemennek ezek a nehezbb idők hogy jobban jelen legyen az életetekben. Neki is ez az érdeke. Ha nyugdíjas lesz nem a vállalatra fog szeretettel visszagondolni hanem a gyerekei gyerekkorára. Ebből a csodából érdemes lenne nagyobb szeletet magáénak tudni most amíg igény van rá. Ha a gyerekek megszokják nélküle az életüket, nem is fogják igényelni. Az pedig fájdalmas lesz.

2015. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan ha hazajön, akkor nem csattogja fel a házat. Lent a földszinti fürdőben lefürdik és rendszerint a kanapén kidől/elalszik.

De még előtte dolgozik természetesen. Nem egyszer volt, hogy még ébren voltam, amikor hazajött (este 11-éjfél fele) és fürdés után leült dolgozni.

Mindig azt mondta/mondja ilyenkor, hogy 5-10 perc és jön aludni. Én addigra már hulla fáradt vagyok.

Hajnali 5-kor kelek, a fiúkat viszem hol edzésre, hol arra a különórára, amihez a férjem ragaszkodott, mióta megszülettek. Igaz, szeretik a fiúk, de na .. értitek (remélem)!

Sokszor egyébként abból veszem észre, hogy itthon volt, hogy ruhát váltott, mindent szanaszét hagy. A kanapé mellett a dohányzóasztalon ott van 3, legalább 4 kávés csésze. Morzsák mindenhol és egy takaró félig leesve.

Volt olyan hétvége, amikor csodával határos módon otthon volt még reggel 7-kor is! Úgy aludt, mint a bunda. Mint akit egy éve azzal kínoznának, hogy nem aludhat és most végre igen.

Mire hazajöttünk a fiúkkal, már hűlt helye volt.


És, hogy miért hívom fel a munkahelyén? Az elmúlt 2 hétben azért, mert nekem kellett a húga temetését megszerveznem, elrendeznem. A szülei már rég nem élnek. A húga volt egyedül neki (rokon), de már vagy 1-2 éve nem is hívta fel sosem. Mindig én intéztem vele kapcsolatban mindent karácsony, születésnap, névnap, egyebek).

A férjem azt se hallotta meg, hogy a kisebbik fiát megműtik. Szerintem ez azért már nem normális.

Mikor eljutott a tudatáig a dolog, akkor meg ki volt akadva és kérdőre vont, hogy ő erről miért nem tud/tudott?!

A titkárának kellett MEGVÉDENIE szóban, hogy én szóltam neki többször is. Kértem, hogy jöjjön el velünk az orvoshoz. A titkára még időpontot is beírta a naptárba, nem szervezett aznapra semmit sem és mégis képtelen volt eljönni!

Nem a világ végére kellett volna mennie, hanem a szomszédos kerületbe! Szerintem ez nem olyan hatalmas nagy táv. Ráadásul az egész megbeszélés az orvossal tartott összesen 20 percig.

Ha arra gondolok, hogy a titkára (egy 28 éves fiatal férfi) vásárolja nekem és a gyerekeinknek az ajándékokat bármilyen alkalomra, egyszerűen sírva fakadok!

2015. márc. 27. 13:21
 8/9 anonim ***** válasza:

:( Őszintén sajnálom. Én a helyedben nem várnék, ez nem állapot már, gyakorlatilag mintha egy vadidegen élne a házban melletted és a fiaid mellett. Inkább lépj le, hátha észhez tér.

Annyit elárulsz, hogy milyen területen dolgozik mégis ennyire megszállottan?

2015. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
becsüllek, hogy eddig bírtad és toleráns voltál, de ez a műtős dolog már nagyon durva. meg a temetéses is. nem azt mondom, hogy minden veszve van, de ez csak akkor derül ki, ha nyílt lapokkal játszol, és közlöd, hogy vagy elfogyott már a türelmed, vagy rövid időn belül elfogy. van ilyen, hogy az ember begőzöl, remélem, hogy észbe kap majd
2015. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!