Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párom római katólikus, én meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom római katólikus, én meg nem vagyok megkeresztelve. Szeretnénk templomi esküvőt. Halottam egy olyan eljárásról mely a püspöki felmentés. Ez pontosan mit is jelent, illetve hogy megy ennek az igénylése?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 15:04
1 2
 1/18 anonim válasza:
30%
Még megkeresztelkedhetsz. Nekem is most lesz a keresztelőm.
2015. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Hát én ilyenről még nem hallottam.

De ha nem vagytok gyakorló hívők, te még csak megkeresztelve sem vagy, minek akartok templomi esküvőt?

Keresztelkedj meg ha fontos nektek.

2015. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Keresd fel a püspököt és mondj egy nagyon jó indokot, ami kizárja azt, hogy megkeresztelkedj.

Szoktak ezek előtt lenni oktatások. Pl nem tudnál rajtuk részt venni - de ahhoz is nagyon nyomós indok kell - vagy nem tudtok annyit várni az esküvővel. Vagy tegyük fel olyan vallást gyakorolsz, amiről nem lehet áttérni - létezik ilyen - és ezt tudod bizonyítani.

2015. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Pároddal beszéld meg első lépésben. És együtt menjetek egy szimpatikus paphoz, majd elmondja, hogy lehet.
2015. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Római katolikus esketésre akkor van lehetőség, ha legalább a jegyesek egyike katolikus. Ha a jegyesek egyike más vallású, akkor a katolikus fél nyilatkozatot ír alá arról, hogy születendő gyermekeiket katolikus szellemben nevelik majd. Ha a jegyesek egyike nincs megkeresztelve, püspöki engedély szükséges az esketéshez és a római katolikus félnek ilyenkor is alá kell írnia a születendő gyermekek nevelésről szóló nyilatkozatot. Ha a jegyesek egyike sem katolikus, nincs lehetőség azonnali római katolikus esketésre! Ilyenkor végig kell járni a felkészülést, a legalább egy éves hittan oktatást, meg kell keresztelkedni és ezt követően kerülhet sor katolikus szertartás szerinti esketésre.

Keressetek egy templomot, papot és az ő segítségével jussatok el a püspökig.

2015. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem kell püspöki felmentés sem. Nálunk is ez volt a felállás. Én római katolikus vagyok...a férjem meg sincs keresztelve, mégis volt templomi esküvőnk is. Egyáltalán nem problémázott rajta a pap.
2015. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha meg sem vagy keresztelve, minek a templomi esküvő? Ja, mert hogy szép, meg fel lehet vele vágni?! A képmutatás nem gáz, szerinted?!
2015. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
Beszéljetek a pappal, nem is biztos, hogy kell bármilyen felmentés lehet, így is lehet templomi esküvőtök.
2015. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, ha egyikőtök meg van keresztelve, az elég, a többit papja válogatja. Egyébként csak halkan teszem fel a kérdést: párod gyakorolja is a vallását? Ha nem, akkor miért akartok templomi esküvőt? Csak mert szép? (Nem bántásból, bátyáméknak is volt templomi, sógornőm sincs megkeresztelve, bátyám meg egyenesen vallásellenes, csak hát egy gyerek nem nagyon választhat, hogy megkeresztelik-e, vagy sem, ahogy arról sem, hogy kötelező-e a templombajárás gyerekkorban, vagy sem... sógornőm viszont akart templomit, mert szerinte szép, és ennyi. A helyi pap problémázott, ő mindig is ilyen volt, de másik településen volt a lakodalom, így a templomi is, az ottani pap meg szó nélkül összeadta őket. Én sem vagyok vallásos, párom sem, mindketten meg vagyunk keresztelve ugyan, de nekünk templomi nem lesz. Tényleg csak érdeklődés, hogy ti miért akartok templomit?)
2015. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ez paptól függ... olyat kell keresni aki hajlandó megesketni így is! rokonom meg sincs keresztelve mégis keresztapa lett hivatalosan is pár hónapja
2015. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!