Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Én református vagyok, a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én református vagyok, a párom római katolikus. Katolikus pap összead vajon minket?

Figyelt kérdés

Én csak megkeresztelve vagyok, a párom első áldozó is volt, gyerekként biztos, hogy járt templomba, ennyiről tudok.

A szülőfalujában lenne a templomi szertartás, a kérdés, vajon a pap összeadna így minket? A páromat és a családját ismeri, ők mind hívők. Mondhatja, hogy nem? Ha igen, mi kell hozzá?

Tudom, a papot kérdezzem meg, csak hát nem egyszerű, mert nagyon messze van. Ha már ott tartunk, meg fogjuk kérdezni, de nem árt, ha előtájékozódik az ember. Pl. milyen papírok kellhetnek, ne állítsak oda üres kézzel, mert baromi sokba kerülne a kelleténél többször odautazni.


2014. aug. 6. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Nagy valószínűséggel össze fog adni. Nálunk is ez volt, nem volt gond. Hivatalosan mindkét félnek kéne első áldoznia, de rugalmasan kezelik ezt. Persze jegyesoktatásra kellett járnunk, dehát valamit valamiért. :D
2014. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vajon lehetne itt egy másik papnál jegyesoktatásra járni, aki adna erről egy papírt? Azzal a pappal pedig egyszer megbeszélni a részleteket, plusz az esküvő előtt egy héttel leutaznánk, és egyszer, vagy kétszer találkoznánk a szertartás előtt? Az a helyzet, hogy a kettőnk jegye oda-vissza több mint 40 ezer, és ez még a legolcsóbb jegy.. Biztos meg lehet ezt beszélni, ugye?
2014. aug. 6. 12:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Keresztleveleken és személyi okmányokon kívül kellhet valami? Esetleg le kell őket fordíttatni? (külföldi magyar a párom, és a pap beszél magyarul, a szertartás is magyarul lenne, tudom, mert voltam ott pár éve egy rokon esküvőjén, de ugye csak másik ország)
2014. aug. 6. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok és közeli ismerősöm pap, így nagyjából képben vagyok... :))

Természetesen összeadnak, sőt lehet ökumenikus esküvő is, ahol református lelkész és katolikus pap is jelen van. Keresztlevél fog kelleni hozzá, amit ott állítanak ki mindkettőtöknek, ahol meg voltatok keresztelve. Egyébként ha felhívjátok a plébániát, akkor telefonon is megmondják, hogy ha kell még más papír is és akkor már nem kell üres kézzel odamenni.


"Vajon lehetne itt egy másik papnál jegyesoktatásra járni, aki adna erről egy papírt? "

Lehet máshol is elvégezni a jegyeskurzust, ahol elvégzitek, onnan kaptok egy papírt, amivel majd az esküvő helyszínén tudjátok igazolni. Én úgy csinálnám, hogy felhívnám a plébániát, ahol szeretnétek az esküvőt, és megmondanám, hogy ott házasodnánk, de máshol járnánk jegyeskurzusra a távolság miatt és hogy milyen papírok kellenek.

2014. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Keresztleveleken és személyi okmányokon kívül kellhet valami? Esetleg le kell őket fordíttatni?"

Olvasom, hogy nem Magyarországon lesz az esküvő, akkor ez függ az adott országtól, én csak a Magyar Püspöki Kar határozatát tudom a témában. Itt kell egy engedély, meg egy nyilatkozat, amiben a kat. fél kinyilvánítja, hogy kész a hittől való eltávolodás veszélyeit elhárítani, és megígéri, hogy erejéhez képest mindent megtesz azért, hogy minden gyermekét a kat. egyházban kereszteljék és neveljék és azt kell aláírnia a nem kat. félnek, hogy neki meg erről tudomása van.


De egyébként ez csak egy aláírás, nyilván tudják előre, hogy vegyesházzasságról van szó, tehát ezt a nyomtatványt majd kiállítják és aláírjátok a házasság előtt valamikor.

2014. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb, ha felhívjátok telefonon a plébániát, és mindezeket megkérdezitek a legilletékesebbtől.
2014. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Igen, nyugodj meg: 100%. A katolikus vallás rendkívül erőszakos, és mindent megtesz azért, hogy elszedje a többi vallás hívőit.


Reformátusként én soha nem adnám fel a hitemet senki emberfia miatt. De ez a te dolgod.

2014. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es kérlek ne ítéld meg ennyire negatívan a dolgot. Pont azért van már ökummenikus házasságkötés, hogy egyik félnek se kelljen feladnia semmit.
2014. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos ismeröseimnek ezért nem lehetet templomi esküvő.

Pap válogatja hogy lehet e vagy sem

a katolikus vallás nagyon erőszakos,és sok esetben nem engedi a házasságot a másik vallásal.


A templomi esküvőhöz jegyes oktatás lesz!

Minden jót kívánok!

2015. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!