Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párom római katólikus, én meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom római katólikus, én meg nem vagyok megkeresztelve. Szeretnénk templomi esküvőt. Halottam egy olyan eljárásról mely a püspöki felmentés. Ez pontosan mit is jelent, illetve hogy megy ennek az igénylése?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 15:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
7-es, nem ez volt a kérdés.... Ez olyan, szerintem, bár sarkított példa, hogy minek a saját lakás, ha nincs rá pénzed??? mert szép, meg jó? Na nekik meg ez kell. Ha szeretné, miért ne? Mi sem vagyunk gyakorló hívők, még is volt templomi, egyrészt a nemrég elhunyt nagymama tiszteletére, másrészt meg tényleg szebb volt, mint a "jogi" értelemben vett polgári. Pont.
2015. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell neked megkeresztelkedned, viszont meg kell ígérned, hogy a gyerekeket keresztény katolikus szellemben fogjátok nevelni. Vagyis meg kell őket keresztelni, és hittanra kell járatni.
2015. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez nem pap függvénye. Nyugodtan lehet katolikus esküvőjük. Az viszont pap függvénye, hogy ő írja meg vagy a párral íratja meg azt a kérvényt, ami az esküvőhöz szükséges. Nálunk pl a pap intézi. Mikor mi házasodtunk akkor is volt egy ilyen pár.
2015. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem kell megkeresztelkedned,ha nem akarsz,bár fogják javasolni.Menjetek el abba a templomba,ahol az esküvőt szeretnétek,a pap majd kérvényezi a püspöki engedélyt.Általában 2 hét max. 1 hónapon belül megjön.
2015. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
keresztelkedj meg. ha a párod hívő akkor legalább legyél megkeresztelve.
2015. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
ha ki kakarsz bújni a keresztelkedés alól, akkor minek a templomi esküvő? elég a polgári is.
2015. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod leírni helyesen egy vallás nevét, akkor miért akarsz ezen vállas szerint esküvőt?
2015. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mi a fene ***** válasza:
Ha a párod katolikus,és szeretné,akkor összead a pap.szerintem a nem vallásos embereknek is meg kell adni a lehetőséget a vallásos életre, és lehet hogy ehhez a gyerekeken keresztül vezet az út.Nem lesz semmi bajotok a templomi esküvőtől, és lehettek még gyakorló katolikusok.
2015. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!