Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Őszintén, miért kell benne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, miért kell benne lenni egy olyan kapcsolatban, ami nem jó? Miért erőltetik ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy vannak olyanok, akik már vagy 10 éve együtt vannak egy olyan kapcsolatban, ami nem jó nekik. Ismerek jó pár ilyen nőt és férfit is. Ez mire jó? Ha nem azonosak a célok a házasság, gyerekvállalás terén, akkor minek ezt erőltetni? Így kényelmes? Nem mernek változtatni? Jobb már a megszokás vagy ez hogy van?

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Szerintem egy idő után rájönnek, hogy ez így nem jó, de akkor lehet már késő lesz és eljár felettük az idő.


2015. ápr. 8. 13:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mert ha én nem érzem jól magam valakivel, akkor nem vagyok vele és kész. Én nem lennék képes az értékes éveimet egy olyan emberre pazarolni, aki nem érdemli meg.
2015. ápr. 8. 13:13
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Az élet elég sokszínű. Minél idősebb vagy és minél hosszabb egy kapcsolat, annál több tényezőn múlik, hogy milyen döntést hozol, mikor, és miket veszel figyelembe hozzá.

Függetlenül attól, hogy alapvetően veled értek egyet, meg tudom érteni, ha más máshogy látja. Tavaly is volt, idén is lesz az ismeretségi körömben olyan esküvő, ahol a lány pontosan tudja, hogy nem a másik az igazi. De öregnek érzik magukat, biztos nem találnának már mást, és végül is jó ember, hát hozzámennek. Az egyik 30 éves, a másik 25. Szerintem mindkettő hülye, ezt amikor elmondták, hogy mit gondolnak, nem is rejtettem véka alá. Ettől függetlenül elmegyek, gratulálok, és nagyon, de nagyon szorítok nekik, hogy tudjanak javítani a kapcsolatukon. Ennél többet más ember életéért nem lehet tenni.

2015. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as.

Bár a 25 és 30 év szerintem még egyáltalán nem számít öregnek. Még simán esélyt adnék magamnak egy tényleg boldog kapcsolatra. Én amúgy azokra gondoltam, akik már 40 felé közelednek vagy 50 fölött vannak. Szerintem nekik már nehezebb változtatni. Talán félnek, hogy egyedül maradnak és emiatt megalkudnak, pedig szerintem ez nem jó taktika. Már úgy vannak vele szerintem, hogy ennyi idősen hol találnék vagy mikor új párt.

Hozzámenni egy olyan valakihez, akit meg nem szeretek vagy csak jól elvagyunk biztos nem tudnék, tuti válás lenne a vége...

2015. ápr. 8. 13:31
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Arra jó, hogy idősebb korára rájön az ember, hogy szinte minden kapcsolat megromlik, tönkremegy, ellaposodik egy idő után, tök mindegy, hogy mit csinálsz.

Na most ha nem ölitek egymást, csak simán már unalmas a házasság, akkor minek elválni?

Elválsz, találsz valakit, összejössz vele, aztán kiderül, hogy azzal se jó.

Akivel már lehúztál x évet, arról legalább tudod, hogy normálisan lehet vele együtt élni.

Aztán persze közben mindenki keresi a saját kis örömét máshol (egymás hallgatólagos beleegyezésével)

Ez persze nem vonatkozik azokra a kapcsolatokra, ahol verik egymást, kihasználják egymást, stb. Ott azonnal lépni kell.

2015. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Sokan társfüggők, és félnek, hogy egyedül maradnak / nem találnak mást... mondjuk én inkább lennék egyedül, mint szar kapcsolatban, de van, aki nem így gondolkozik.
2015. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván mert az érzelmek, a kötődés olyasvalamik, amiket elég nehéz eldobni. Nekem inkább az a fura, hogy valaki "jaj, nem érzem magam jól vele, hopp, akkor vége" - módon működik. Nekem "csak" 4 éves kapcsolat volt, amit - így utólag nézve - már az első év után nem kellett volna erőltetni. De nem tudtam lépni, nem tudtam eldobni a másikat, mint egy használt papírzsebkendőt, ha már nem kell. Ma már, 30 évesen egész más fejjel csinálnám, de hát ez egy érési folyamat eredménye (aminek amúgy még nincs vége, mert holtig tart...), amihez kellettek azok a tapasztalatok is. Kívülről mindig könnyű okosnak lenni, meg utólag is.
2015. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Egy csomó embert ismerek sajnos családban is, akik már 20-30 éve rossz kapcsolatban élnek, ahol tényleg úgy viselkedik a férj, mint egy állat, mégse válnak el. Én már feladtam, hogy megfejtsem, miért, de nem is érdekel.
2015. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj meg, de milyen alapon kérdőjelezed meg mások kapcsolatának az értelmét? Attól még, hogy nem akarnak mind a ketten gyereket, vagy valamiben nem ugyan az a véleményük, céljuk, attól még más dolgokkal tehetik egymást annyira boldoggá, hogy nem szakítanak. De persze, manapság az a divat, hogy ha valami nem megy flottul, akkor dobjuk a kukába, ne is foglalkozzunk vele tovább.

Ha neked ilyen ismerőseid vannak, akik szeretik magukat kínozni azzal, hogy egy utált ember mellett élik az életüket, akkor szerintem őket kellene megkérdezned, hogy miért teszik ezt.

2015. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Pont azért írtam a korukat, mert számomra elképesztő, hogy valaki ilyen korán megalkuszik! De ilyen is van.

40-50-60 körül viszont már abszolút társadalmilag elfogadott, ha valaki ül a pocsék házasságában. Hogy miért? A fene tudja. Van olyan ismerősöm, aki meg erre cáfol rá, ötvenvalahány éves, a gyerekei felnőttek, ő meg kidobta a férjét, külföldön dolgozik, utazgat, pasizik. Pedig exóvónőként készülnie illene a csirkefarhátért tolongó kisnyugdíjas életre az unalmas férje oldalán. Ilyen is van.


Persze az embereket jól mutatja itt a pontozás, ha valaki másképp gondolkozik, azt nem tolerálják. De ettől még szerintem pont ugyanúgy élheti az életét egy ötvenes-hatvanas-hetvenes éveiben járó ember, nem kell megalkudnia. Csak persze ehhez nem kevés munka és bátorság is kell.

2015. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Én is azok közé tartozom, aki nem tudna együtt élni azzal, akivel már megromlott a kapcsolata. Egyszerűen úgy vallom, hogy aki naponta a zűrös kapcsolatába megy haza, az társfüggő, vagy pedig egyszerűen nem akar egyedül lenni, nem mer egyedül lenni, ergo önmagát kínozza csak!


Nekem is van olyan barátnőm, aki elmondása szerint már nem szereti a férjét, másfelé is kacsintgatna (ha szóba állnának vele a pasik, mert a többség otthagyja azonnal ahogy kiderül hogy férjezett), el is tudná tartani saját magát, de mégsem hagyja ott. Még külön költözni sem akar, csak panaszkodik hogy milyen rossz neki. Na most az ilyenre mit mond egy józan eszű ember? Azt hogy enyhén szólva, szereti önmagát szívatni.


Nő létemre azt mondom, hogy ami nem jó, először meg kell próbálni megjavítani, és ha utána sem működik, akkor viszlát. Külön utakon járva mindenki hamarabb megtalálhatja a számára tökéletes társat. Nem érdemes a rosszban tengődni... A rossz pedig honnan tudjuk hogy rossz? Hát onnan, hogy nem vagyunk a másik mellett boldogok! Lehet nem üt, nem aláz meg, szépen élünk, de ha nem vagyunk boldogok, akkor veszett fejsze nyele az egész...


25N

2015. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!