Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek mi a tapasztalatotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a tapasztalatotok az úgynevezett nagy szeremből köttetett, hatalmas felhajtással egybekötött házasságokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én olyan korú vagyok, hogy már felnőtt fiam van. Beszélgettünk a fiatal korunkról, házasságokról. Ahogy szóba jöttek a régi ismerősök azt vettük észre, hogy ezeknek a nagy házasságok többségének már az emléke is alig él. Míg azok, akik csendben, parádés kocsi nélkül házasodtak, nem kiabálták világgá hatalmas szerelmüket, szinte mind együtt vannak azóta is. Ti hisztek azokban a kapcsolatokban, amelyeknek már a kezdete is csak a külsőségekről szól?

2015. febr. 4. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

A szüleim, a nagyszüleim, a dédszüleim, az anyósomék, mind nagyobb, egyáltalán nem csendes esküvőt tartottak.

Mindegyik házasság tartósnak bizonyult. Rengeteg mindenen, borzasztó anyagi nehézségeken keresztül a halálos betegségekig, mindenen keresztül mentek és kitartottak egymás mellett.

Semmi, de semmi köze nincs annak, hogy "parádés" vagy csendes esküvő van ahhoz, hogy két ember kitart-e egymás mellet.

Jó lenne, ha ezt a mai fiatalok megjegyeznék és nem marhaságokat (kis, vagy nagy esküvő) okolnának a tönkrement kapcsolataikért, hanem önmagukat!

2015. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Azt gondolom, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz. Nagy esküvőt is követhet válás és kicsit is.
2015. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Ez annyira veletlen kerdese, nem hiszem, hogy osszefug a ketto, minenre van pelda a kornyezetemben. Mindenki csinalja azt ami neki jolesik, ha nem bant vele masokat , amugy azt az egyet baromsagnak tartom, amikor valaki kepes anyagi erejen felul nagylagzit tartani, meg olyanrol is hallottam aki hitelet vett fel emiatt. Na ezt elitelem. Illetve azon szoktam mosolyogni amikor valaki azt varja a nagy lagzitol, hogy ettol jobb , erosebb lesz a kapcsolatuk... annyian dugjak homokba a fejuket... de ez egy masik kerdes...
2015. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ilyenekre én is emlékszem. Évekig gyűjtöttek, aztán kölcsönt vettek fel még rá. Egy nap alatt elment. Sok évig fizethették, lakni csak valamelyik szülőnél tudtak. Ez fel is őrölte a házasságukat. Megérte? Azt a nagy összeget nem kellett volna inkább a család otthonának megteremtésére fordítani? Akkor talán még ma is együtt élnének.
2015. febr. 4. 15:17
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért régen a nagy esküvők ára mindig visszajött, sok esetben még duplán is. Én nem emlékszem olyanra a környezetemben, hogy 20-30 évvel ezelőtt ilyenre hiteleket vettek volna fel. Ez inkább mostanra jellemző, hogy vannak, akiknek álma a nagy lakodalom, de anyagi keret nincs rá, szülők nem tudják finanszírozni, a fiatalok meg képesek adósságba verni magukat miatta. Mondjuk én falun nőttem fel, itt leginkább sátras, nagy lakodalmak voltak, és egy csomó mindent összehordott a násznép. Városi éttermes lakodalmak esetén minden kiadás a fiataloké, vagy a szüleiké.
2015. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Én nem az esküvő nagyságától tenném függővé, hanem az érzelmek mélységétől.


Sokan házasodnak felindulásból, anélkül, hogy igazán ismernék a másikat, esetleg együtt sem éltek előtte. Szerintem azok a házasságok hamarabb mennek tönkre, mert amikor elül a dolog, jönnek a szürke hétköznapok, akkor a rózsaszín köd is eltűnik.

Ezeknek a pároknak kell az, hogy a másik "szórakoztassa" őket, ők hamar beleunnak azokba a hétköznapokba, amiket egy másik pár, akik régebben vannak együtt, vagy "csak" szerelmesek, rózsaszín köd nélkül, szóval amiket ez a másik pár élvez és szeret, mert látják a valódiságát, és a szerethetőségét ennek is.


Szerintem ez inkább válóok, mint az, hogy mekkora esküvő volt.

2015. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Magam is úgy vélem, fordított arányban áll az esküvői felhajtás a házasság tartósságával. Mi lehet ennek az oka? Legalább az egyik félnek nagyon fontosak a külsőségek, hogy mit mutat a külvilágnak. Az is lehet, hogy a nagy felhajtás valamiféle pótcselekvés, amivel az igazi mély érzelmeket helyettesítik. Nyilván nem minden esetben így van, de nekem is feltűnt már a kérdező megfigyelése.
2015. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Én semmi összefüggést nem látok a kettő között.
2015. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem a szerelmen és nem is a felhajtáson múlik, hanem azon, hogy mit várnak egymástól és mit adnak a másiknak, mennyire toleránsak mennyire őszinték, mennyire hűségesek, mennyire egyezik az életcéljuk, a világképük és így tovább. Aki azt képzeli, hogy az a lila köd majd örökké fog tartani, hogy a szex ugyanúgy napi több lesz, mint az elején, hogy az összeköltözéskor nem lesznek súrlódások a házimunka és a pénz miatt, hogy a gyerekvállalás semmit nem változtat kettejük kapcsolatán, azok nagyon nagyot fognak koppani. Az olyanok válnak el ilyen triviális kifogással, mint "már nem vagyok szerelmes" és akkor felrúgnak egy házasságot, amiért sohasem küzdöttek, csak tinik módjára kiélvezték, amíg a szerelmes köd éltette magától, aztán ölbe tett kézzel panaszkodtak, hogy hát már semmi sem olyan, mint az elején és magukban azt gondolják, ez nyilván a másik fél hibája egyedül és nekik csak annyi a dolguk, hogy párt kell cserélniük. Nyilván sarkítottam most a helyzetet, de valahogy így.
2015. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

szerintem semmi össezfüggés…



inkább a csendes, gyerek miatt házasodunk házasságok sültek el rosszul a környezetemben…


persze vanank a nagy csindrattás esküvők, amikenlátod, hogy csaka csindratta nagy, a szerelem nem nagy….azokból is csak rossz sül ki

2015. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!