Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy értessem meg a párommal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a párommal, hogy nem költök sokat?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk házasok (ha így folytatja, nem is leszünk), de közös kassza van.

Én tanulok és dolgozom, mellette ellátom a háztartást. 135 ezer és 170 ezer között hozok haza, óraszámtól függ, bár igyekszem a lehető legtöbbet túlórázni.

A páromnak most nincs munkája, tanul. Szeptembertől megy dolgozni.

Néha vállal alkalmi munkákat, de az ebből kapott pénzt megtartja magának, mert elmondása szerint ő dolgozott meg érte.

Én a keresetemből csak havi 15 ezer Ft-t láthatok, a többit elviszi, mert hogy lakbér, számlák, étkezés.

Az alap tisztálkodási szereken kívül nem szoktam költeni. Mellesleg ezeket neki is a saját pénzemből veszem, ahogy a háztartási kellékeket is.

Félévente egyszer veszek egy korrektort, szempillaspirált meg egy ajakápolót, ennyi a sminkem.

A múlt hónapban vettem egy pólót 3000Ft-ért, most egy csomag hajgumit 1500Ft-ért.

A párom meg már síkideg, hogy még egy ilyen anyagias libát nem látott, nem igaz, hogy nem lehet tárgyak nélkül létezni, igazán lehetnék értelmesebb 21 évesen.

Én viszont úgy érzem, ha én szakadok meg azért a pénzért (felszolgáló vagyok, de mellette kasszázok és takarítok is), akkor igenis arra költöm, amire akarom.

Az exére 3 év alatt milliókat költött el, tőlem meg sajnálja még a levegőt is.

Nincs költséges hobbim, nem járok szórakozni, sem fodrászhoz, szoliba, vagy körmöshöz.

Szerinte az a 15 ezer sem járna nekem, mert csak áll a pénztárcámban. (szó szerint így, és elég ellentmondásos)


2015. ápr. 18. 17:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%

A közös kassza annyit jelent, hogy MINDKÉT fél keres és abból fizetik a KÖZÖS kiadásokat is.


HA csak egy valaki dolgozik, akkor az nem közös kassza (kivéve, ha hosszabb ideje már müködött a közös, és önhibáján kivül nem keres valamelyik pénzt, pl mert otthon van egy gyerekkel vagy beteg), hanem az egyik eltartja a másikat.


Ebben az esetben te vagy, aki eltartja a barátját, és neki semmi beleszólása abba, ha magadnak is veszel néha valamit.


A helyednek közölném vele, hogy tekintse magát az EXbarátomnak, és mehet, ahová akar.

2015. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit a kérdésedből nekem olyannak tűnik a párod, hogy elvárja, hogy amíg ő tanul, addig "anyuci" eltartsa, ő meg azt a kis zsebpénzt, amit megkeresett, félreteszi, vagy elkölti arra, amire ő akarja.


A gond csak ott van, hogy pénzügyi szempontból a szülő-gyerek kapcsolat tényleg olyan, hogy amíg a gyerek nem dolgozik, nincs egy rendes munkája (itt persze nem azokra az esetekre gondolok, aki tanulni se megy el, vagy 25-30 év fölött, szakmát végezve is azt várja, hogy a szülők tartsák el), addig támogassák anyagilag, mert alkalmi munkákból sem lehet nagyon megélni. Egy párkapcsolatban viszont a rezsit, kaját, háztartási dolgokat együtt kéne összedobnotok. Nem akarok ítélkezni, de azért elég felelőtlen dolog a párodtól, hogy úgy belement az együttélésbe, hogy semmit nem tud hozzátenni. Vagy pont, hogy az kellett neki, hogy valaki eltartsa, amíg ő vígan gyűjtögeti a kis zsebpénzét, és még le is szid, ha ne adj' Isten magadra is költesz. Én azért lehet, hogy elgondolkoznék ezen a kapcsolaton...


Amúgy meg ha te vagy az anyagias liba, gondolom nem látott még egy lányon sem óriási műkörmöket, póthajat, 5 kiló sminket, vagy olyat, aki suliba is bulisminkben és kiöltözve megy le... Vagy akire 3 év alatt milliókat kell költeni...

2015. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
61%
Te egy álomnő vagy :)Én miért nem találok egy ilyet? :) Komolyra fordítva a szót,számomra ez egy kapcsolatban enyhén szólva is gusztustalan.Vagy közös kassza,de akkor persze mindkét fél beteszi az összes pénzt,vagy külön kassza,és mindenki éljen a saját pénzéből.Persze a közös dolgokat akkor is ki kell fizetni (rezsi,étkezés,stb..) Számomra a közös kassza volt mindig is a természetes.A helyedben,keresnék egy normálisabb embert az tuti.
2015. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

Most komolyan az a kérdés,hogy bezséld azt meg vele,hogy egy élősködő,eltartott felnőtt ember és még emellé jókora paraszt is ? Ez nem közös kassza, a palid egy vérszívó, és láthatóan el is várja tőled ,hogy pénzeld . Miért tűröd ezt ?Nálam ott be is fejeződne a történet,hogy a saját pénzemet le kéne adni egy élősködő senkinek ... aha.


Nem tudom elképzelni mi tart mellette ...

2015. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
72%

ki szavazta le a válaszokat?


én csak azt tartom hihetetlennek, hogy hagyod, hogy ezt csinálja veled...


ha eltartod, és nincs munkája, alap lenne, hogy ő lássa el a háztartást. persze, tanul, de te is.. neked jóval kevesebb időd van. másrészt ha közös kassza van, neki hogy van "saját" pénze mégis?


te szereted, ha kihasználnak? vess véget ennek...

2015. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
És még a párod? Kifogtál egy igazi díszpéldányt. Milyen az, hogy az ő fizetése az övé, a tiéd bezzeg közös? Ennél még az is jobb, ha egyedül van az ember 😩.
2015. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%

Semmit sem kellene megértetned vele. Lapátra kellene tenned!

Nem veszed észre, hogy élősködik rajtad?!?!

Ne legyél hülye kislány! 21 éves vagy, előtted az élet, te meg egy piócára pazarolod a fiatalságod, időd, pénzed?!

Elhiszem, hogy tanul, de te is tanulsz. Nagyon szép kis fizetésed van, ha nem lenne a nyakadon ez a barom, bőven jutna ruhára, könyvekre, szórakozásra vagy elkezdhetsz megtakarítást és nem egy ilyen szutyokra szórnád el a nehezen megkeresett forintjaidat!

2015. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
41%
Azt honnan hallottad, hogy milliókat költött az exére?
2015. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
67%

Na, te is jól kezded a fiatal életedet, egy ingyenélőt tartasz el. Mért adod neki a pénzed? Te látsz havi 15-öt a saját keresetedből? Pfff....

Ha eszed van, lapát! Ha nincs, így jártál, jól megfizeted a butaságod árát.

2015. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
68%

15: Nem az a megoldás, hogy még belerúgunk egyet a kérdezőbe, amiért hagyja, hogy ezt csinálja vele valaki.

Az ilyen pasiknak kifinomult módszereik vannak egy alacsony önérékelésű nő manipulálására és kihasználására. A legrosszabb, amit tehetsz, az pont az, hogy még belé is rúgsz egyet a segítséget kérőbe, hogy te vagy a hülye, miért hagyod, meg is érdemled (tudom, te nem írtad ezt mind, ezt inkább általánosságban írom, mivel sokan szoktak így reagálni).

Aki segíteni akar, az inkább legyen azon, hogy felnyissa a kihasznált ember szemét arra, hogy mennyire igazságtalanul bánnak vele. Tényekkel, észérvekkel, nem pedig odamondással és rugdosással.

2015. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!