Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mostani 18-25 éves fiatalok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostani 18-25 éves fiatalok, ti hogy vennétek fel a férjetek nevét házasság után? Férfiak elvárnátok?

Figyelt kérdés

XY-né Y X vagy kötőjellel mindkét vezetéknév? vagy csak a férj vezetékneve vagy Nagy Béláné vagy hogyan?


A gyerek vezetékneve hogy lenne? csak a férj neve vagy kötőjeles?


Külföldön van olyan is, hogy két vezeték névből egy harmadikat generálnak.. Magyarországon is létezik ez a forma ?


2015. máj. 29. 16:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

Kötőjel nélkül. A párom azt mondja, hogy a szép vezetéknevet nehogy eltüntessem a nevem elől, de én szeretném az övét is a magaménak tudni, így kötőjel nélkül, előbb az övé, utána az enyém, utána a keresztnevem. (Az övé tök hétköznapi.)


A gyerekünk vagy csak az övét kapná, vagy, mint az enyém, ezt még nem tudjuk :)

2015. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Én sehogy. Ha a párom nagyon ragaszkodna hozzá, akkor kötőjelesen, de szerencsére nem várja el. Szeretem a nevemet úgy ahogy van, nem szeretnék rajta változtatni. Nem ettől fogjuk egymást jobban szeretni, ő sem akar engem "megjelölni". Nekünk ez nem fontos.

Gyereket nem tervezünk de ha mégis lenne, akkor a kötőjeles megoldás jönne szóba.


Amit írtál, hogy külföldön a 2 névből csinálhatnak egyet vagy választhatnak egy teljesen más 3-at, ez Magyarországon nem elfogadott.


25/L

2015. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
9%
Eszembe sem lenne felvenni a férjem nevét. Valószínűleg a gyerekünk is az én vezetéknevemet viselné, de mivel nincs tervben a gyerek így ezzel nem is kell foglalkoznom. De ha mégis lenne és ne adj isten elhagyna, vagy én hagynám el őt ne kösse nagyon semmi az ÉN gyerekemhez. Tudom önző vagyok de tanultam anyukám szerencsétlenkedéseiből, nem akarok én is úgy járni vagy nagyon függeni egy férfitól.
2015. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
17%

én nem nagyon akarok házasodni, de gondolkoztam már rajta.

a lánykori nevemet is megtartanám szerintem, szóval mondjuk Nagyné Kovács Piri, vagy Nagy Kovács Piri. inkább az utóbbi verziót preferálnám, de a jelenlegi barátom nevével ez nem olyan jó. a lánykori megtartása mellett az is érvelne, hogy a testvérének ugyan az a keresztneve, mint az enyém, és érdekes lenne, hogy ő is Nagy Piri meg én is.. :D csak Nagy Gézané nem akarnék lenni, van saját keresztnevem.

2015. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Utosóval egyet értek. Olvastam neten, hogy összetartozás meg csak az övé vagyok meg ilyen baromságok... de én nem szeretném felvenni, és gyereknek kötőjelesen szeretném.
2015. máj. 29. 16:27
 6/30 anonim ***** válasza:
71%

Ha megy a neve a keresztnevemhez akkor felvenném azt és lennék Kovács Katiból Nagy Kati.

Ha a párom neve nem illene a keresztnevemhez, akkor megtartanám a vezetéknevem.


Né nem lennék semmilyen formában, a kötőjeles verzió sem jön be annyira, de az még egy elfogadható opció számomra.

20/L

2015. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vettem föl a férjem nevét és nem is volt elvárás. A gyerekeink az Ő vezetéknevét kapják majd.

25/N

2015. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
48%
Küszöbön az esküvőnk :) ... A párom szeretné ha látszódna , kihez tartozom ;) . A xy- né stb egy általán nem jön be . A saját nevem is szeretném meghagyni , nálunk kizárásos alapon a kötőjeles verzió marad . Szerencsére nagyon szépen cseng úgy a nevemmel ;) . A gyerek az apukája után kapta( van már egy gyerekünk ) a nevét , ugyanígy lenne egy esetleges kistesó esetén is ;).
2015. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
63%

X-né Y Z formájában fogom felvenni a párom nevét.


Nem várná el, de jól esik neki. :) A gyerekek pedig az ő vezetéknevét fogják kapni.


Mi ebben nőttünk fel, és nem érzek rá késztetést, hogy változtassak rajta. Teljesen rendben van számomra, a párom számára pedig nem is kérdéses, hogy oké.


23N

2015. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%
Van nekem saját nevem nem kell másé. Gyerek meg nem lesz.
2015. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!