Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mostani 18-25 éves fiatalok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostani 18-25 éves fiatalok, ti hogy vennétek fel a férjetek nevét házasság után? Férfiak elvárnátok?

Figyelt kérdés

XY-né Y X vagy kötőjellel mindkét vezetéknév? vagy csak a férj vezetékneve vagy Nagy Béláné vagy hogyan?


A gyerek vezetékneve hogy lenne? csak a férj neve vagy kötőjeles?


Külföldön van olyan is, hogy két vezeték névből egy harmadikat generálnak.. Magyarországon is létezik ez a forma ?


2015. máj. 29. 16:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%
Én biztosan nem venném fel semmilyen formában, ragaszkodom a sajátomhoz. Megszoktam, én nagyon szeretem is, most ez lehet, hogy hülyén hangzik, de így van. Jól hangzik a keresztnevemmel együtt és elég ritka név is. Alapvetően nincsen bajom, ha valaki felveszi a férje nevét meg nincsenek ilyen "önálló lény vagyok", "nem a tulajdona" meg ilyen eszmefuttatásaim, tehát semmi ilyesmi, de a saját nevemet mindenképpen szeretném megtartani mert nekem ez fontos. A gyerekem, ha lesz akkor kaphatja az apja nevét, esetleg kötőjelesen, de ha hülyén hangzik vagy túl hosszú akkor elvetném az ötletet.
2015. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
én Xné Y lennék :)
2015. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
44%

Az én felfogásom eltér a hagyományostól: nem érzem, hogy nekem kellene kifejeznem azt, hogy hozzá tartozom. A házasságot minden szinten egyenrangú, mellérendelő kapcsolatnak gondolom.

Ezért két opció van: vagy mindketten megtartjuk a saját nevünket, vagy mindketten felvesszük egymásét kötöjelesen.

A párom szerencsére ugyanígy gondolkozik, ezért a kötőjeles verzió lesz belőle, ha már végre összeházasodunk :)

2015. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy a férjnek vagy adott esetben a feleségnek szép vezetékneve van-e. Bennem a Kovácsné Kiss Mária alak merült fel (nem ez a nevünk), a kötőjeles mellett akkor lennék, ha valamelyikünknek vagy mindkettőnknek szép és ritka vezetékneve lenne. Végül maradt a lánykori nevem, a férjem azt mondta, neki mindegy.
2015. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13%

Nem, én meg se fogok házasodni...

Pénz pocsékolás. Az a papír nem ér annyit mint amennyi baj van vele.

2 ember szeretheti egymást papír nélkül is.

2015. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

25 évesek vagyunk, tavaly én csak simán felvettem a vezetéknevét.

Ha új helyre megyünk ahol nem ismernek nyilván bemutat ha meg ismernek akkor tudják, hogy nem pl. a testvére vagyok...

2015. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
43%
Én nem veszem föl. Sőt, párom kifejezetten örül neki. Mert szerinte annyira közönséges a vezetékneve, hogy szerinte jobb, ha nem veszem fel. :D
2015. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
7%
Megtartanám a saját nevemet. Ha xy-né lennék az nekem olyan, mintha a tulajdona lennék. Szeretem a nevemet, és büszke is vagyok rá, nincs az az isten, akiért lecserélném. Le lehet pontozni, én így gondolkodom.
2015. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
hát én nem vagyok fiatal, jó 35 éve volt az esküvőm, de mi kölcsönösen felvettük egymás nevét...
2015. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy valamire kíváncsi lennék. Ha ez egy olyan kérdés volt, ami mások VÉLEMÉNYÉT kérdezi, akkor mégis mi jogon pontozzátok le azt, kedven Lepontozók? Ez nem egy eldöntendő kérdés volt, vagy amire kész tények vannak, mit például, hogy ki oldalán harcoltak az angolok a 2. vh. alatt. És senki azt sem írta, hogy itt már pedig vezessék be, hogy ne kelljen fölvenni a férj nevét. Szánalmasak vagytok, hogy csak azért, mert valaki nem úgy gondolkodik, mintha ahogy ti, és ezzel nem is árt nektek, az már egyből rossz. Sajnálom, hogy ilyen begyöpösödött a hozzáállásotok, hogy nem vagytok képesek elfogadni más ember VÉLEMÉNYÉT. De hát akkor verjétek csak a melleteket arra, hogy rányomtatok a piros kezecskére, nagyobb sikert úgy sem fogtok elérni az életben...
2015. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!