Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen szexuális életet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ben Joyce kérdése:

Milyen szexuális életet folytathat egy keresztény házaspár? Mi szabad/hasznos illetve mi nem?

Figyelt kérdés
A keresztényi elveim miatt maradok szűz házasságomig. Nem azért mert csúnya lennék vagy ilyesmi (mellesleg modell vagyok egy világhírű ruhacégnél, és kosarazok. Fiú vagyok). Kíváncsi lennék, hogy egy keresztény fiatal házaspár milyen pózokban csinálhatja, és milyen szexfajtákat lehet csinálni. Itt nem perverzióról van szó. Mit szabad csinálnunk?

2015. jún. 1. 14:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
67%
fake.
2015. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem lenne kamu akkor a mise után kérdeznéd a paptól
2015. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagyjából azt, ami tetszik nektek. És amit mindketten akartok.
2015. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Én eddig úgy tudtam, hogy a keresztényi elvek szerint csak házasságig tiltott a dolog, onnantól kezdve viszont ugyanúgy élvezhetitek minden módját, amit csak akartok. Szólj, ha tévedek. De házasságon belül már szerintem megengedett a teljes Káma Szútra, és még azon is túl bármi, amit szerettek és élveztek :D
2015. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet, én nem tudom. Házasságig mindenképp az
2015. jún. 1. 16:27
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

én katolikusnak mondom magam, bár még egyáltalán nincs tervben házasság, de szerintem ott az csak rátok tartozik :)

Mondjuk én belsősként azt se tudom hova tenni, h miért jó h nem szexelsz házasságig. persze, nagyon (de tényleg nagyon) tisztelem, hogy az elveidből nem engedsz, nem is veled van a gond csak nem értem ezt az egészet. Komolyan a házasság, a szerelem, egymás boldogsága kimerül a szexben? A házasság több, magasabb rendű mint a szex szerintem, nem vonható azonos szintre, egyiik nem lehet másiknak feltétele (Ez csak magánvélemény)

Viszont tényleg azt gondolom, hogy ha lefekszetek, akkor ne a magasztosság, vallásosság legyen a fjetekben. Ez szinte még állati ösztönnek tudható be, ezt senki, még Isten sem (hangsúlyozom: katolikus vagyok) vághatja el, max keretek közé rendezheti. és hát ugye, emmberek vagyunk, szeretünk kitörnni a keretekből, de ebben nincs is semmi baj...

2015. jún. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

a kérdés fake, de ha nem

a keresztény elvárás, házasság előtti szex stb egy baromság, és aki ezt be tartja az is egy barom.

Ezeket az idióta szabályokat pont a sok b.z i, pedofil stb papok találták ki, akik az inkvizíció nevében halálra kínoztak ártatlan embereket.

Meg kell nézni mi folyik az egyházban manapság. Lopnak, hazudnak, gyerekeket molesztálnak és aki a hülyeségüket beszopja az is u.o. hülye.

2015. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-es, remélem az élet minden terén ilyen elfogadó és toleráns vagy.. :))


Amúgy én is keresztény vagyok, de házasságon belül nincs megszabva, hogy mit lehet és mit nem. Annyi, hogy bizonyos fogamzásgátlási módok nem helyesek, pl. az esemény utáni tabletta, de az, hogy a házasságban milyen pózban csinálod, az teljesen mindegy. Ne legyen kényszer és tartsátok tiszteletben a másikat.

2015. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

A házasság előtti szex tilalma olyan korból származik, amikor

a.) nagyon fiatalon (tizenévesen, nagyonmaximum huszonévesen) házasodtak, így az önmegtartóztatás nem volt túl nehéz, mert ha tomboltak a hormonok, akkor egyből jött a házasság is

b.) az ószövetségi házasság kb. abból állt, hogy a fiatalok a szülők tudtával és engedélyével "elhálták" a frigyet, semmi egyházi áldás, vagy ilyesmi nem kellett hozzá, magyarán ha manapság egy fiatal pár a szülők tudtával és engedélyével együtt jár és lefekszenek egymással, az kimeríti az ószövetségi házasság fogalmát, és ezen az Újszövetség sem változtatott, lévén akkoriban még nagyon nem létezett a keresztény egyház intézménye, így a esküvő fogalma sem (a polgári esküvőé meg pláne).


Szóval ez a házasság előtti szex tilalom ez utólagos belemagyarázás a Bibliába.

2015. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
8.-s én pont elfogadó és toleráns vagyok, és amit írtam az nem a hitre vonatkozik hanem a katolikus egyházra, a kettő nem u.a.. A bibliában Jézus mondja hogy a hit az nem egy bezárt templomot jelent. Nem tudom szó szerint de biztos tudod mire gondolok. Szóval nekem semmi bajom a hívő emberekkel (sem Jézusban sem Buddhában sem Allahban hívőkkel), de azok akik azért járnak templomba hogy dicsekedjenek az új bundával meg az új ékszerrel azok nekem nem hívő emberek. A hit nem arról szól hogy én nemi életet élek-e házasság előtt, vagyis az előtt a pont előtt amikor a pap azt mondj ahogy házas vagy. Nem hinném hogy Istennek ez ellen bármi kifogása lenne.
2015. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!