Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek hány évesen, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hány évesen, vagy hány év után ideális házasodni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ennyiből áll a dolog, de minden mást most félretéve.

Mondjuk 15 és 18 évesen megismerkednek. Ha csak a kort és az időt vesszük, szerintetek hány évesen, mennyi idő után aktuális összeházasodni? Nagyon megoszlanak erről a vélemények, érdekelne, ki mit mond rá.


2015. jún. 7. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
25 éves kor felett. (Egyetem, mesterképzés, kb biztos munka találása, ugye pénz is kell a házassághoz, közös élethez)
2015. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Interferencia ***** válasza:
52%
Akkor, amikor már végeztek a(z elsődleges) tanulmányaikkal, éltek együtt minimum egy évet, de inkább kettőt-hármat, és önálló életük van anyagi szempontból is. Ha mondjuk érettséginél megálltak, akkor is azért már 22-23 éves legyen a fiatalabb fél.
2015. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ekkor még adnék 4-5 évet minimum egy párnak. Ha ennyit együtt vannak boldogan, akkor áldásom rájuk. Kicsit idősebb fejjel én mondjuk már 2 év után is házasodnék ha nagy a szerelem és tudunk együtt élni. Szerintem ilyenkor már tapasztalt annyira az ember, hogy érzi nagyjából, hogy működni fog-e ez hosszútávon vagy sem.

A házasságot egyébként nem korhoz kötöm, szerintem akkor ideális, ha két független ember kelhet egybe, vagyis mindketten végeztek a tanulmányaikkal, dolgoznak, megtudnak állni a saját lábukon és éltek már annyit együtt, hogy tudják ezzel sem lesz probléma.

A 15 éves illető helyében tehát várnék 23-4 éves koromig, ami azért barátok között is 8-9 év. Ennél a felállásnál azért bukik a 4-5 éves elvem, mert szerintem tiniként nagyon fiatal még valaki ahhoz, hogy ekkora lépésre meghozza a döntést reálisan. 20 év alatt semmiképpen nem házasodnék.

2015. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen azért szempont, hogy anyagilag Jöjjön is ki a házaspár. :)

Hogy hány év után.. Nagyon nem mindegy hogy 16 vagy 24 évesen ismerkednek össze.

Mi 24 évesek voltunk, fél év után osszekoltoztunk, egy évre rá hazasodtunk.

Osszekoltozes se mindegy hol es hogy, szuloknel mas. Mondjuk mi albiban voltunk, egy év alatt szépen kialakult egy csomó helyzet háztartással is kapcsolatosan ami szuloknel nincs igy ugye.

2015. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon nagy hiba túl fiatalon összeházasodni, mert annak többnyire válás lesz a vége!


Ideális esetben 25-30 évesen házasodik meg az ember, olyankor már van állása és elég érett, gyereket vállalni pedig még nem késő.


Minimális együttélésre előtte 3 évet javasolnék.

2015. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az egyik illető 15 éves akkor eleg addig várni amíg leéretségizik. Addigra betölti a 18-at nagy korú lesz önálló döntésekkel.
2015. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén szólva nem szeretek csak korra és az együtt töltött időre alapozni, mert ezek önmagukban nem jelentenek semmit. Ugyanúgy befuccsolhat a dolog így is-úgyis.

Lehet válás, ha 8 évig együtt voltatok esküvő előtt, és 1 évvel később már váltok is. (ismerek ilyet) És akkor is együtt maradhattok halálotokig, ha 1 -2 év után házasodtok.

20 évesen is lehet valaki érettebb agyilag mint egy 30 éves.


De mivel a kérdés adott: szerintem a 15 éves legalább 20 éves koráig várjon a házassággal, és esküvő előtt mindenképp legalább fél évet éljenek együtt.

2016. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!