Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válni vagy együtt maradni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni vagy együtt maradni a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

Visszaolvasgattam a kategóriában a hasonló témájú kérdéseket, és nagyon megoszlanak a vélemények. A legyakoribb álláspont általánosságban az, hogy ha valahol sok a veszekedés, alkoholista a férj , nem jár haza stb akkor nem kérdés, válni kell, ez a gyerekek érdeke is. Viszont ahol nincs semmi különösebb baj, ott inkább együtt kell maradni és nem szabad a gyerekek lelkivilágát megbolygatni.

Nálunk az utóbbi a helyzet, én szeretem a férjemet, viszont amit részéről érzek, hónapok óta azt a legjobban úgy tudnám definiálni, hogy "közöny" mármin felém, a gyerekekkel törődik.

Nagyon rossz érzés ez nekem,. gyengédséget már rég nem kapok tőle, max ha néha szexelünk, de más esetben nem csókol meg, nem ölel meg, nem bújuk este hozzám, az utóbbi időben eléggé elfajult a dolog, már gyakorlatilag nem is kommunikálunk, csak annyit amennyit tényleg muszáj. Nagyon jól tudja, hogy tegnap orvosnál voltam, annyit sem kérdezett hogy minden renedben volt-e, halálos beteg is lehetnék, egyszerűen egy hogy vagy-ot sem volt képes kiejteni a száján. Egyébként nem veszekeszünk, nem alkoholista, hazajön, nem haverozik állandóan, a gyerekekkel törődik. Csak épen engem néz levegőnek, még azt sem mondhatnám, hogy lakótársak vagyunk, mert azok sem, szinte még egy helót sem képes mondani, ha elmegy itthonról. Felőröl ez az egész helyzhet és nemtudom mi legyen...Én még szeretem, egyszerűen ez a pár nehezebb hónap nem feledteti velem, a sok sok gyönyörű boldog évet amit együtt töltöttünk. Őt nemtudom..ezerszer kértem már, hogy beszéljük meg, de vagy közli, hogy hagyjam békén ne nyaggassam, vagy ha le is ül, hogy jó akkor most beszélünk, akkor csak én beszélek, ő hallgat, és csak azt hajtogatja, hogy ez most egy ilyen időszak, majd jobb lesz, kész...ennyi amit képes mondani...Sokkal tisztességesebb lenne ha legalább annyit mondana, hogy "nézd, kiszerettem belőled, neharagudj ez van", de nem...és ez a bizonytalanság már felőröl..sokat sírok mikor sem ő sem a gyerkeek nem látják...


2015. jún. 12. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én volt férjem is ilyen volt... Nem hiába múlt idő. Mondjuk én sokáig próbálkoztam, hogy változzon a kettőnk kapcsolata, de a végére bele faradtam, és nem akartam úgy élni, mint egy 70 éves... Nálunk is van gyerek, most 3 éves, és azóta sokkal jobban érzem magam, pedig nincs kapcsolatom, és nem is szeretnék jó darabig! :)Szerintem tudasd vele, ha így folytatja el fogsz költözni, és ha akkor sem történik semmi, akkor tedd is meg! Lehet akkor észbe kapna, ha meg nem, akkor új életet kezdesz! :)
2015. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ez szerintem helyrehozható. Kicsit el vagytok fásulva egymás felé. Le kéne passzolni a gyerekeket néha pár napra, hogy ne ők legyenek a család középpontjai. A család középpontja a férj és afeleség.
2015. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A gyereknek akkor a legjobb, ha a szülei is boldogok.

Ha a szülei össze vannak zárva akaratuk ellenére, az ki fog hatni a viselkedésükre, amit a gyerek is érezni fog.

2015. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Megmondhatod a férjednek, de mérgesen és keserűen, hanem szeliden, hogy ne cserélje fel a sorrendet.

Te férjhez mentél hozzá és nem apához. Elsősorban annak örülnél, hogy jó férj legyen, és másodsorban jó apa.

2015. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Kb leírtad azt, amiért végül megcsaltam és ott hagytam az exem (nálunk 1 gyerek van, 3 éves volt akkor.)

Én voltam mindenki szemében a rohadt büdös kurwa, akinek fa$zhiánya volt... A helyzet, hogy pont nem az volt, a törődés hiányzott, amit nem kaptam meg, és nem 1x, nem 2x próbáltam vele beszélni, nem lehetett.

Mikor ott hagytam, és ki volt teljesen, mindenki szemében Ő volt az áldozat, meg a gyerek, akit kiszakítottam a boldog családi életből.

Volt sógorom még olyat is javasolt az exemnek, csináltasson apaságit, mert ha megcsaltam, lehet, hogy a gyerek se tőle van...

2015. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Évekig éltem így. Fentebb írták, hogy a gyereknek elsősorban BOLDOG, kiegyensúlyozott szülőre van szüksége, nem anyára és apára, akik valamilyen társadalmi, gazdasági kényszerből vannak együtt. Jobb egy egyedülálló, de kiegyensúlyozott szülő, mint olyan, aki szenved a kapcsolatában, mert ezt a gyerek - bárki bármit is mond - érzi! Arról nem beszélve, hogy a gyerek párkapcsolati mintáját a szülei nyújtják.

Kérdés: szeretnéd, ha gyermeked majd felnőttként ugyanilyen kiüresedett párkapcsolatban élne?


Nos, én léptem, váltam. Nem bántam meg. SOKKAL jobban érzem magam a bőrömben, és a gyermekem is! Az apjával tartja a kapcsolatot rendszeresen, közös felügyelet van, de így senki nem sérül érzelmileg.

2015. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy percig nem maradnék együtt olyannal, aki közömbös, vagy dsérteget, stb. A gyerek túléli a válást.
2015. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonló házasságban élek.Most már hetek óta szinte minden nap sírok.Már a férjem,a gyerek előtt is.Döbbenetes,sokszor beszéltünk már,és mindig azzal jön,nem érti,mi bajom.Neki jó így.Hazajön,bezárkózik,és számítógépezik,tévézik.

Nem hiszem,hogy le tudom így élni az életem.De még nem jött el az a pont,hogy váljak.

Ha meg tudjátok beszélni,még menthető.

2015. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!