Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párok, házaspárok mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, házaspárok mikor vállaltatok babát? Akkor amikor szerettetek volna vagy egyéb dolgok miatt várni kellett még vele éveket? Mik voltak ezek?

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolok és beszélünk is a férjemmel a gyerekvállalásról, de sajnos ezzel még muszáj pár évet várnunk. Előbb jó lenne, ha a lakás lenne meg és utána vállalnánk, mert ha előbb baba, akkor a lakás nagyon nagyon kitolódna, mert a félretett pénzünk nagy része a gyerekre fordítódna. Kicsit rossz érzés, mert lelkileg én már készen állnék rá és már elég régóta vagyunk együtt és már házasok is vagyunk, szóval a kapcsolatunk is már bőven megért a babára. Csak így nehéz, hogy a lakás miatt még várnunk kell, de legbelül meg úgy érzem, hogy persze az lenne a legjobb, ha előbb lakás, aztán gyerek. Még nem vagyunk mondjuk semmiről sem lekésve, de már közelebb vagyok a 30-hoz.

2015. jún. 22. 11:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én szakmát váltottam, és meg kellett várni, hogy meglegyen a kellő munkaviszonyom, pedig mikor már szerettem volna a babát pár hónapja, még munkám sem volt az új szakmában. Szerencsére találtam hamar, és kibírtam valahogy azt a 1,5 évet, amit várni kellett. Külföldön élünk, albérletben. Tavaly lett meg annyi félretett pénzünk, hogy otthon lakást tudtunk venni, amit kiadunk, de ha nem lenne meg a lakás, akkor is belevágtunk volna. Normális, szerződéses albérletnél én nem aggódtam volna. Igaz, hogy itt a felmondási idő nem 1, hanem 3 hónap.


Ha jön a gyerek utáni vágy, nehéz az érzéseket háttérbeszorítani, és racionális fejjel gondolkodni, és nem lehet azt mondani, hogy az lenne alegjobb döntés, ha várnátok, vagy az, ha most belevágnátok. Az életkörülmények változhatnak, ugyanakkor tény, hogy könnyebbség, ha megvan a lakás. De az a lakás hitelből lenne? Ha igen, akkor létbiztonságot tekintve nincs sok különbség, hiszen akkor is a bevételetektől fog függeni a lakhatásotok, ha pedig bevétel van, akkor albérletet is lehet találni, ha esetleg költözni kell.


De ez csak az én eszmefuttatásom, van, aki nagy hangsúlyt fektet a lakásra, és az is teljesen érthető és ésszerű. Egy gyerek pénzbe kerül így is, úgy is. Itt igazából mindkét esetnek megvannak az előnyei és a hátrányai. Ezeket gondoljátok át, és döntsetek.


Lakásvásárlás előtti/közbeni gyerekvállalás előnyei:

- van időtök rá, nem sürget annyira az idő, ez különösen fontos lehet, ha több gyereket szeretnétek

- jobban élvezhetitek a fiatalabban vállalt gyermek előnyeit (ha oviba ment, még fiatalabb vagy, könnyebben találsz munkát, az unokák felnőtté válását is jobb eséllyel éritek meg, több fizikai energiátok lehet rá, stb.)


Lakásvásárlás utáni gyerekvállalás előnyei:

- megnyugodhattok, hogy van egy lakásotok

- élvezhetitek a kicsit később gyermeketvállalók előnyeit (több türelem a gyerekhez, nagyobb anyagi biztonság, stb.)


Én is éreztem, hogy nagyon szeretném a babát, de a férjem meg azt szerette volna, ha tudom teljesíteni a határozott szerződéssel járó kötelezettségeimet, és így meglesz az itteni "GYED"-hez szükséges idő is. Remélem, úgy érkezik a kis lurkó, ahogyan kiszámoltuk:)

2015. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi idén házasodunk, és az eredeti terv az volt, hogy az esküvő után rögtön belevágunk a családalapításba. Csak aztán közben februárban adódott egy olyan kihagyhatatlan lehetőség,hogy a vőlegényem lakását el tudtuk cserélni egy házra, viszont rengeteg a munka vele. Felújítás közepében vagyunk, a pénz csak úgy ömlik ki a kezünkből. Gyakorlatilag amit eddig félreraktunk pénzt, az elmegy az esküvőre és a házra. Valamint jelentkeztem egy felsőfokú szakképzésre is, ami 2 éves, azt pedig mindenképpen be szeretném fejezni még a gyerekvállalás előtt. Nem is baj, mert anyagilag is helyre kell állnunk, arra pedig tökéletes lesz a következő 2-3 év. Kitartást kívánok neked! :-)
2015. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!