Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg zsarnok és rabszolgaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg zsarnok és rabszolgahajcsár vagyok, amiért választás elé állítottam a férjemet, hogy vagy jobb munkát keres vagy többes segít nekem?

Figyelt kérdés

Régebben jobban fizető állása volt, ahonnan egy csoportos leépítésnél kitették. Utána elvállalta ideiglenesen ezt a munkát amit most is csinál. Ennek már 2 éve és nem mutat túl nagy hajlandóságot, hogy jobban fizető munkát találjon.

Elismerem, régen tényleg rengeteget dolgozott, ezért is vállaltam át tőle az itthoni dolgokat, de mostanra kezdek belefáradni, hogy nekem kell mindenre elővarázsolnom a pénzt amire kell, nekem kell itthon mindent megcsinálnom és még a gyerekekkel járó feladatok is csak az enyémek.

A férjem szerint ő keményen dolgozik (irodában) és megérdemli a pihenést.

Szombaton elszakadt nálam a cérna és választás elé állítottam, mire a fenti jelzőkkel illetett. Tényleg ilyen nagy dolgot kérek tőle?


2015. jún. 29. 22:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A papír és a fizetés nem függ össze. Értem az indítékodat, és megértem, viszont szerintem rossz módszert választottál. Tekintsd ezt átmeneti időszaknak, egyébként ha ügyes, akkor cégen belül is feljebb tud lépni, ha jól sakkozik. Velem így történt a mostani helyemen. Elég, ha figyeli a lehetőségeket, és lépjen, amikor úgy látja, hogy előre viszi valami, legyenek ötletei, jó szeme, legyen találékony.
2015. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 120000 valóban nem valami eget rengető összeg.

Valóban tudna jobb munkát találni 2 diplomával szerintem, persze ez függ attól pontosan milyen végzettsége van.


Az elvárásod részben jogos, de részben nem. Az a része jogos, otthon be kellene segítenie és az is, hogy jobb munkát kellene keresnie.

Ám ez az ultimátum szerű kikötés nem a legjobb módszer, csak feszültséget szül majd mert úgy érezheti meg akarod szabni mit csináljon. Inkább megbeszélni próbáld vele elég nyomatékosan, esetleg picit hanyagolni a dolgok rád eső részét.

2015. jún. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Bence_ ***** válasza:

"most hazaér fél 5-re és mire mi 7-kor hazaesünk már egy mosogatónyi edény hever itt-ott a házban, mert kávézott, teázott, gyümölcslevet ivott, szörpöt ivott, ezt evett, azt evett stb."

Lusta és igénytelen.

Azért segítek a másiknak mert fontos és szeretem. Szerintem itt a szarok magamra, szarok rád állapot van. Depressziós?

2015. jún. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
te tépted
2015. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mondd el neki, hogy elfáradtál, és szeretnéd jobban bevonni őt az otthoni tevékenységekbe. (nem azért, mert eddig nem csinált eleget (semmit), hanem mert segítségre van szükséged.)

Üljetek le, és írjátok össze, milyen feladatokról van szó. Milyen gyakran kell megcsinálni, mennyi idő alkalmanként, ki ért hozzá jobban, vagy kinek alkalmasabb, pl. mert útba esik. Lehet, hogy nem fogtok egyetérteni mindenben. Szerintem pl. ablakot mosni félévente pont elegendő, mások havonta csinálják, ezekben egyezzetek meg valahogy. Én a kisebb igényűhöz alkalmazkodnék, de az egyezség a lényeg, amit írjatok is le!

Előre beszéljétek meg azt is, hogy kb. egy hónap után áttekintitek, hogy ment a dolog, és lehet módosítani.

A kiszolgálását pedig hagyd abba. Ne szedd össze a szennyesét (kivéve ha ez is a feladatmegosztás része), ne mosogasd el az edényt, ha neki kellett volna, legföljebb egy-egy tányért magadnak és a gyerekeknek, és adott esetben tálalj vajas kenyeret vacsorára, ha nem tudtál főzni, hiszen már nem volt tiszta fazék.

És mindeközben ne veszekedj, csak szelíden emlékeztesd a megbeszéltekre.

Ha a széthagyott holmijai bántják az esztétikai érzékedet, vagy nem tudsz leülni tőlük, pakold be őket egy zsákba, és tedd a székére, asztalára, szóval oda, ahol majd neki lesz útban.

Sok sikert!

2015. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 omba ***** válasza:
100%

Én férfiként mindig utáltam,ha azon lelkendezett valaki, hogy "besegítek" a háztartási munkákba.. felnőtt ember vagyok, ha mosatlan az edény elmosom.

Most egyedül élek, hát ilyenkor meg még nyilvánvalóbb, hogy nincs kire várni! :D

2015. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!