Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Össze szeretnénk házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze szeretnénk házasodni, de adóssága van a páromnak, van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 6éve együtt vagyunk és szeretnénk összeházasodni, de sajnos a páromnak készfizető kezesként adóssága van. Nem kicsi, még megismerkedésünk előttről. Nem lehet semmi a nevén, pedig majd szeretnénk egyszer lakást venni. Az lenne a kérdés, hogy van e bármilyen megoldás arra, hogy, ha mi összeházasodunk engem mint feleségét ne érintsen ez a múltbéli tartozás? Teszem azt ne vonják le a fizetésemből, vagy ilyesmi, mert ha lesz gyermekünk nem szeretnénk hoppon maradni, rossz helyzetbe kerülni ilyen miatt..? Mert úgy tudom, hogy házasságkötésnél minden együtt jön a férjjel, illetve feleséggel. Elmegyünk majd egy ügyvédhez is, mert nyilván ő tud ebben segíteni, csak addig is szeretnék érdeklődni van e rá megoldás.


A segítő válaszokat előre is köszönöm.



2015. aug. 7. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm ugyanilyen helyzetben van, így nem házasodtak össze. Ő valami olyasmit mondott, hogy tartozás miatt fekete listás a srác, és emiatt tőle is megvonnák a lehetőséget, hogy hitelt vegyen fel vagy ilyesmi.
2015. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ettől félek én is :S Rossz helyzetbe meg nem szeretnénk kerülni akkor inkább nem házasodunk össze :(
2015. aug. 7. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:
A házasság előttről hozott vagyon, legyen az negatív vagy pozitív, az bizony saját marad. Ha vesztek házat, a te nevedre kerül és kész, váláskor az úgyis közösen szerzett vagyonnak fog számítani, teljesen mind1, hogy kinek a neve van a tulajdoni lapon, de a banknak nem lesz hozzá semmi köze. Attól, hogy házasságra lépsz vele, nem leszel automatikusan adóstárs.
2015. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kicsit utána kéna nézni a külön vagyon fogalmának.annak mértéke akér nagyon negatív akár nagyon pozitív házasság előttről jön akkor saját.(sok lüke nő fordított esetben azt hiszi hogy ha hozzámegy egy vagyonos emberhez akkor mihelyt kimondja az igent már 50%vagyon az ővé pedig nem).

pesze ha a házasság alatt te megtakarítász 501 millió forintot ó meg semmit akkor az valóban 2,5-2,5 millió lesz esetleges válásnál mivel házasság alatt gyülemlett fel.

barátnőd esete nem értem hogy jön ide...nem kapott hitelt még szép,ma már nemcsak azok nem kapnak akiknek adósságuk van hanem azok sem akiknek nincs tisztes egzisztenciájuk

2015. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nyilván nem 501 milliót hanem 5 milliót akartam írni aminek fele 2,5 millió...

meg összekevertem kinek a barátnője zúgott bele adóssággal küszködő emberbe de nagyjából tartom amit írtam

2015. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is, bár a biztosat, majd úgyis ügyvéd tudja megmondani. csak azért fura ez a tartozás amúgy, mert készfizetős kezes, ráadásul ketten voltak és egy adós van...ha ki is fizetnénk akkor is vissza lehetne perelni...mert erről már volt beszélgetés egy ügyvéddel. Mivel adósnak kéne fizetnie.. no mindegy valami csak lesz.. Azért köszönöm az infókat.
2015. aug. 7. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok.Csak én esküvő után 2 évvel tudtam meg egy fizetési felszólításból, hogy a férjem aláírt kezességet egy haverjának,aki nem fizet.Megkérdeztem ügyvédet,nekem semmilyen bajom nem származhat ebből,mert házasságkötés előtt vállalta.Illetve annyi a hátránya,hogy vonják a fizetése 33%-át,ami azért csökkenti a családi bevételt.
2015. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a kezességéhez semmi közöd nincs és nem is lesz.

Gyakorlatilag ha neki kell fizetni és együtt éltek, akkor azt te is meg fogod érezni. Ezen viszont nem segít, ha nem házasodtok össze, ha már egyszer úgyis együtt éltek.

2015. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Házassági vagyonjogi szerződést kell kötni. Még a házasságkötés előtt, ebben minden kérdést rendezni lehet! Én tudok ilyen ügyvédet Budapesten. Privátban!
2015. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia. Megírnád, hogy mi lett veletek? Összeházasodtatok? Van szerződésetek? Én is ilyenhelyzetben vagyok. Várom válaszod! 😊
2017. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!