Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl sokat várok el a férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sokat várok el a férjemtől? Egy dolgozó családapa mennyi időt szokott a családjával, gyermekeivel tölteni?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van. A férjem eleinte sokat foglalkozott velük, de mióta már önálló akaratuk van, egyre kevésbé tud velük mit kezdeni. Szombaton megkértem, hogy foglalkozzon a két nagyobbal (6 és 3 évesek). Leült velük játszani és kb 10 perc után közölte, hogy neki ebből elege van, ezeknek a gyerekeknek semmi nem jó, ő megy pihenni. Nem ez az első ilyen eset. Hétköznap jóformán nem is találkoznak, hétvégén, meg besokall 10 perctől.

Megpróbáltam vele megbeszélni, hogy mi a baja, de lerázott annyival, hogy semmi, csak fáradt és nincs idege a nyavalygásukat hallgatni. Szerinte én nem vagyok elég megértő, mert a heti munka után neki kijár a pihenés.

Régebben nem ilyen volt és nem is ezt beszéltük meg.


Mit csinálok rosszul? Mit csináljak másként?


2015. aug. 10. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
mit és mennyit dolgozik? ez szerintem nagyon fontos...
2015. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván fáradt. Az én férjem pl. egész héten dolgozik reggel 5-től este 6-ig minimum. Nincs se ünnep, szabadnap ha ő külön kér.

És így mégis van energiája foglalkozni a két kicsivel.

(Strandra viszi őket, játszótérre, bicajozni csak úgy), itthon tanítja számolni (ez a mániája, h elszámoltatja pket, h ki meddig tud, stb)

Ő egyszer azt mondta nekem, hogy azért ilyen, mert a szüleitől ő ezt soha nem kapta meg és megfogadta, ha lesz gyereke, akor ő akármennyire is fáradt lesz, foglalkozni fog velük.

Tehát szerintem ez felfogás kérdése, nem pedig hiba vagy rossz hozzáállás.

2015. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Ez van ha túl sok gyereket vállal az ember, pedig nem bírja... az természetes hogy a férjednek kell a pihenés, hiszen dolgozó ember. 3 gyerek mellett meg akkor is nehéz pihenni ha nem is kell velük foglalkozni. Elég őket hallani, az is idegesítő. Nem még bajlódni velük. Nő vagyok én is, de nagyon is megértem a férjed. Hagyd pihenni, a gyerekekkel te vagy otthon, gondolom nem dolgozol, szóval a te feladatod velük foglalkozni. Nem a férjedé. Persze nyilván megkérheted dolgokra, de ha azt mondja most fáradt akkor hagyd. Ha viszont minden alkalommal ezt mondja akkor ott ideje lenne egy közös kiruccanásnak, egy nyaralás mondjuk, wellness hétvége kettesben, gyerekmentesen. Sokat segíthet. Ha mégse akkor ideje külön gondolkodni.
2015. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

8-16.30-ig dolgozik, telefonos ügyfélszolgálatos.

Én hagyom pihenni, de azt egy kicsit furcsának tartom, hogy hazaér 5-re és 8-ig ki sem dugja az orrát a számítógép mellől. Újabban enni is ott eszik. Ha a gyerekek szólnak hozzá, csak beküldi őket a szobájukba játszani.

A közös nyaralás nem jön össze, mert soha nincs rá elég pénz,de ő minden hónapban eljut 1-1 hétvégére a barátaival a Balatonhoz, illetve a péntek a kikapcsolódós napja, ilyenkor szoktak beülni sörözni a haverjaival, kollégáival.

Én nem azt szeretném, hogy ő csináljon meg körülöttük mindent, de legalább a rajzaikat megnézhetné, mikor megmutatják neki vagy néha leülhetne velük legozni vagy csak beszélgetni.

Az ő apja alkoholista és elég gyakran verte meg őket. Ezen kívül nem foglalkozott velük. Régebben ő is azt mondta, hogy majd ő mindent másként csinál és jó apa akar lenni. Eleinte ez így is volt, most viszont a pián és az agresszión kívül az apja viselkedését hozza.

2015. aug. 10. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Nyilván nem azt kapta, amit elképzelt "gyermeknevelés" címszó alatt. Sokan vannak így. Tipikus megszoksz vagy megszöksz eset áll fent, mert érdemi változás nem lesz.
2015. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Miért szültél 3 gyereket ennek a férfinek?

Én beraknám az autóba a gyerekeket s kivinném őket a Kopaszi gátra ot beülnénk valahová, Millenárisra ahol van nagy játszótér, a belvárosba csak úgy csavarogni, játszótérre, múzeumba, állatkertbe..

Hagynám hogy oda menjen a férjem ahova akar annyi hétvégre amennyire akar.

2015. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Elég önző a viselkedése.
2015. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gáz... nekem négy gyerekem van, de még nem untam őket sohasem. És nagyon sokat dolgozok én is.

Te semmit nem csinálsz rosszul, mi volna az?

Meg se kéne kérned ilyesmire.

2015. aug. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nem boldog.Elege van a családi életből.Különben nem csavarogna ennyit,hanem örülne,ha a gyerekeivel lehet.Nem hiszem,hogy sokat jelentetek neki sajnos.Én nagyon komoly beszélgetést folytatnék vele erről,mert hosszútávon ez így nem működik.Te is igazi társat érdemelsz,akivel közösen nevelitek a gyerekeket,nem olyat aki elviseli csak a gyerekeit de azt is nehezen.
2015. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Ha jól sejtem apuka is ott volt mikor elkészültek a gyerekek! Ergo ketten vállalták őket! Rühellem mikor azzal jön vki h apuka fáradt, had pihenjen. Hazajön a melóból (ami jelenleg nem fizikai/megterhelő) behuppan a gép elé, és esetleg felpattint egy sört! Ennyi a dolga, mert a kölköket anyuka szülte! Ezért van ennyi lusta diszno, mert a feleségek nyalják a s.ggüket! Vidéken élünk családi házban. Itt a férfiak hazaérnek a munkából (ami fizikai), majd felnyalábolja a gyerekeket és irány a kert. Fűnyírás/locsolás/permetezés/gereblyézés/barkácsolás/autóbütykölés...mindez a gyerekek bevonásával. Mindenkinek arra van ideje/energiája amire akarja!
2015. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!