Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párkapcsolati válságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati válságban felbukkanó régi, beteljesületlen szerelem - végzetes?

Figyelt kérdés

Elnézést a hossz miatt, szeretném a szokásos kapcsolati sémák ráhúzásától megóvni a mienk leírását. Tehát:


5 éve vagyunk együtt, én vagyok a férfi. Nem indult könnyen a kapcsolatunk, szeretői viszony volt, bár rögtön elsőre komoly szándékokkal, érzelmi fellobbanás volt, mondhatni elsőre. Nekem kellett kilépnem egy akkor már évtizedes, kissé megfáradt és működésképtelennek látszó kapcsolatból. Nem ment könnyen (minél kisebb sérülést akartam okozni), ráadásul időközben a mostani párom a szándékainknak ugyan megfelelően, de a tervezettnél kissé korábban várandós lett.

Összekerülve aztán vártuk a nagy áttörést, de valahogyan nem jött. Ránk szállt valami ólomszerű nehézésg, nem tudtunk egymással túl bensőséges viszonyt kialakítani, még a domborodó pocak ellenére sem. Igaz, magát a terhességet, majd a kisfiunk születését felemelő, magasztos élményként éltük meg, maximális összefogással, ezzel nem volt semmi gond. Így utólag visszagondolva nem tudtuk a valós önmagunkat adni egymás felé, inkább eljátszottunk valós és vélt szerepeket, gondolván hogy az a másiknak legalább jó lesz és a valós, belső problémáinkról, feszültésgeinkről nem sokat mutattunk a másiknak. Nem tudtunk, vagy nem akartunk? Máig sem jöttem rá.

Éltünk meg persze időközben szép és szebb időszakokat is, amikor már-már idillinek látszott az öröm, de még akkor is úgy éreztem, hogy amilyen összetett lelkületűek vagyunk mindketten, nekünk ennél magasabb érezelmi hullámhosszon kell, kellene működnünk.

Utána újabb nehézségek jöttek: egy szerencsétlen lakásfelújítási próbálkozás eredményeként hosszú hónapokra anyámhoz kellett költöznünk, amitől a párom nagyon szenvedett, anyám néha igen kiállhatatlan tervezett. De persze ebből sem túl sok jött át felém ő csak tűrt, nyelt, hogy megfeleljen, hogy elfogadják. Aztán másodszor is teherbe esett, amit úgy szerettünk volna igazi élményként megélni, tervezni stb, ehhez képest anyám lakásában lett egy újabb "sikerült" bébi. Minden várakozás és elmélet ellenére. (Párocskám ősanya természet, én meg monjduk alfahím, nagyjából ha egy pohárból iszunk, már teherbe ejtem). Ennek a terhességnek nem tudtunk igazán örülni együtt, nem is volt könnyű szülés a végén, bár a kislányunk azóta már egy éves is elmúlt és igazán nincs okunk szégyenkezni vele sem, fantasztikus gyermekeink vannak.

Közben nálam munkahelyi gondok is felütötték a fejüket, sok sok munkával töltött este, utazás, és még pénzben is éppencsakhogy megéltünk. A távolság pedig végig ott volt közöttünk, és valamiféle nehéz béklyóként ránk telepedve még a hétköznapi dolgok elől is elvették az enegriáinkat. Sokszor felkelni sem volt erőnk, élőhalottként görgettük a szürke hétköznapokat, a néha ránk szakadt szabadidőt sem tudtuk mindig rendesen kihasználni, volt hogy azon vesztünk össze, hogy mit csináljunk egy gyerekmentes hétvégén. Engem mindig nagyon bosszantott, hogy nem beszélünk komoly dolgokról, ő azt mondta, nem bírja a feszültséget.

A feszültség kapcsán meg persze néha előfordult, hogy szóban elég csúnyán, érdesen szóltam a páromra, ami nekem azonnal rosszul is esett, amitől ördögi körként még feszültebb lettem. Talán még szóban sem durván bántottam, inkább csak ingerlékeny voltam, tettleg természetesen soha.

Végül odáig jutottunk, hogy a közelmúltban felkereste egy régi szerelmét (élete szerelmét), akivel már elvileg lezárta a dolgot, minek utána nem kellett neki a párom még előttem, de saját bevallása szerint igazán sosem tudott túllépni rajta. A lezárási próbálkozás nem sokkal a velem való találkozás előtt történt és nekem még ismerkedésünk elején elmesélte és egyértelműen mondta, hogy túlvan rajta. Most már azt mondja, tényleg nagyon szeretett volna túllépni és évekig sikerült is, de azután apránként előjött benne, ahogy miköztünk nem úgy sikerültek a dolgok, ahogyan szerettük volna. Most jelenleg ott tart, hogy néha rohanna hozzá, mert vele boldogok lennének, ő az igazi lelki társ, akivel a hallgatásból is megértik egymást (három évig jobbára csak írásban kommunikáltak, a fickó már kétszer elvált és a mostani kapcsolatában sem boldog), de persze szeretne biztos lenni a dolgában és két gyerek mellett megfontolni a döntést, mert azért én is számítok, hozzám is kötődik stb. Én pedig úgy érzem, kutyaszorítóban vagyok: nagyon de nagyon szeretem őt, csodálatos társ és anyuka egyben, sokáig azt hittem, mellette végre révbe értem, vele mertem először gyerekeket vállalni, és nem tudtam az elején arról, hogy van elvarratlan szál az életében. Utána pedig nem tudtunk egymás érzelmi mélységeibe betekinteni, ami távolságot eredményezett, a távolság feszültséget, a feszültség pedig az érzelmek halványodását a részéről. S ebbe belehozta most az exét (akivel ráadásul egyelőre beleljesületlen a szerelme), s az az érzésem, hogy bár sokat hibáztam, és lépéshátrányban is játszottam, most már a palackból kiengedett szellem miatt nem fogom tudni helyrehozni a kapcsolatunkat.

Részben véletlenül kezdtem el sejteni, hogy valami lehet a háttérben, aztán rákérdeztem és végül bevallotta - amúgy ezt a beszélgetést is én proponáltam, mert már éreztem, hogy valami nagyon nincs így jól. Addig csak a saját sérelmeiről és az én rossz természetemről beszélt, mint fő ok arra vonatkozóan, miért is ingott meg. Egyébként mióta tudomást szereztem a megkeresésről, a megingásáról, a feltörtő érzelmeiről a másik irányt, azóta teljesen megnyíltunk egymás előtt és úgy tudunk beszélni, beszélgetni, ahogyan én mindig is szerettem volna, ha tudunk. Csak nagyon félek tőle, hogy esetleg későn értünk ide. És azt sem igazán tudom, mivel ronthattuk el, pontosabban miért nem sikerült javítani rajta.


A lényeg, a végére hagytam, hogy ne kerüljünk skatulyákba az olvasók szemében: ő 18 volt, amikor öt éve megismertem, én 33. És nem, nem az "érett családos szeretne egy hamvas tinivel párszor hetyegni" esetről volt szó, ha valamiben, akkor ebben biztosak lehetünk.


2015. aug. 19. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

A masik ferfi, az elvarratlan szal csak egy menekulesi utvonal a parodnak problemak elol, amik tul nehezze valtak, es amivel nehez szembeneznie. Azt hiszi, a pillanatnyi erzesek, amik a masikhoz kotik, ki tudja rangatni a problemaibol. Ha ilyenkor tenyleg oszinten el tudtok kezdeni beszelgetni , ahogy az nalatok eppen megtortenik, es ujra, sokkal jobban megismerni egymast, akkor meg megmentheto a dolog, es sokkal jobba teheti ez a mostani helyzet a kapcsolatotokat, mert vegre arrol beszeltek, ami igazan fontos.


Mindig van lehetoseg ujrakezdeni, ujra egymasba szeretni, csak ujra meg kell tanulni odafigyelni egymasra. A leirasodbol rogton latszik, hogy az a masik ferfi hosszutavon nem tudna ot boldogga tenni, ezt meg o most nem biztos, hogy latja.


Beszeljetek, legyetek egyutt sokat. Nem tudom, hogy jo otlet-e, ezert fogadd meg, ha akrod, de ha nem, akkor ne: ha meg tudod szerezni a ferfi elerhetoseget (e-mail, facebook, telefonszam), irj neki egy rovid uzenetet, hogy igenyt tartasz a parodra, es ameddig egyutt vagytok, addig neked van jogod hozza, hogy helyrehozd, amit elrontottal (egy ilyen helyzethez persze nyilvan ketten kellettetek a paroddal). Vedd meg, hiszen fontos neked. Normalis, de hatarozott uzenetet irj, hogy ne lehessen szamonkerni rajtad.


Remelem, sikerul helyrehoznotok, es szembe tudtok nezni az igazi problemakkal, es egyutt megoldani oket.

2015. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

2 gyerek, véletlenül? Na, nem!

Először szeretőnek tartasz egy 18 évest, aztán belefásultok a mindennapokba, közben anyukádhoz költöztök, aztán ebbe a sekélyes kapcsolatba még egy gyerek véletlenül.....mindez 5 év alatt. Aztán előkerül a 23 éves párod élete szerelme, ami nyilván egy tiniszerelem volt.

Mindketten éretlenek vagytok és voltatok a gyerekvállaláshoz.

Remélem sikerül rendbehozni a kapcsolatotokat, de az eddigieknel felelősségteljesebbek legyetek.

Legalább feleségül vetted?

Ne haragudj, de szerintem az egész sztori ki van szinezve, úgymond átitatva vattacukorral. Kíváncsi lennék a nyers valóságra.

2015. aug. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok.


Sajnos semmi vattacukor nincs benne, ezért is annyira nehéz ezt a helyzetet feldolgoznom, hogy érezhetően nagyon közel álltunk ahhoz, amit mindketten szerettünk volna, de mégsem sikerült megvalósítani, s utána pedig szép lassan elindultunk a lejtőn, amin most már mondhatom vágtatunk.


Nem házasodtunk össze, és ez fájdalmas pont is: én nagyon szerettem volna, a közel 40 évem alatt ő volt az egyedüli, akinél ezt komolyan el tudtam volna képzelni. Ő is erre vágyott. De mindig azt gondoltam, hogy előbb jöjjünk teljesen rendbe, találjunk teljesen egymásra, ismerjük meg egymást és utána tényleg boldogok lehetünk.

Mióta pár hete nyíltan beszélgetünk, azóta tényleg megismertük egymás valós énjét, dolgait, amelyek eddig sokszor a szőnyeg alá voltak söpörve.


A kezdetünkre pedig méltatlan a "szeretői viszony" kifejezés, én sosem akartam az akkori, bár már jócskán megromlott kapcsolatomból félrekacsingatni, és neki sem épp a másodhegedűs szerep volt vonzó. Mondhatni túl korán találkoztunk, egymásba szerettünk és mindketten ugyanazt akartuk. Aztán amikor úgy tűnt, meg is kapjuk, akkor nem tudunk mit kezdeni vele. Talán inkább ehhez voltunk túl éretlenek, vagy ebben nem tudtuk egymást felhúzni. Egyébként is sokban hasonlítunk, minek eredményeként sokszor ugyanazon dolgokban tudjuk egymást erősíteni, de gyengíteni is.


Mr Dilemma pedig azért jóval több (de jó lenne ide azt írnom, hogy _volt_) holmi diákszerelemnél, bár a párom valóban tizenéves (de közel sem az átlagos) volt, amikor először találkozott vele. Ő egyébként pár évvel nálam is idősebb. Azonnal megérintették egymást lelkileg, kitalálták egymás gondolatait, évekig beszélgettek szóban, írásban, versben és teljesen egymásra találtak, teljes volt a szellemi összhang. Közben persze mindkettejük életében voltak mások, de valahogy egymásra ennél több nem jutott. Utána a fickó akkor sem élt a "lehetőséggel", amikor a párom (még előttem) éppen szabad volt és kezdeményezett is, inkább elküldte. Ezen a párom érthető módon nagyon kiborult, rá egy évre találkozott velem, s ezután évekig el tudta magában nyomni őt, sőt azt gondolta, hogy egyszer majd talán én léphetek Mr Dilemma helyébe. Viszont ez nem következett be, s most a mi hosszas, meg nem értettséggel telített kapcsolatunk mélyrepülése előhozta benne a régi érzelmeit. Úgy érzi, hogy elszalasztja élete lehetőségét, hogy ők biztos boldogok lennének, hiányzik neki az is, hogy annak idején nem került köztük sor bizonyos dolgokra. Persze érzelmileg hozzám is kötődik, meg azért a családi botránytól is tart valamennyire, és természetesen a gyerekeinkre is gondol, de pont ezek azok, amik önmagában már édes-kevesek egy érzelmi töltésű kapcsolat felém történő újbóli kialakítására.

Az illető megkeresése egyébként bennem is felmerült, ilyen szempontból nem gondolnám, hogy ne értene meg, amúgy is korrekt embernek tűnik, hiszen ő eddig is boldogtalanul élt, s azért nem kereste a páromat, mert azt hitte, hogy ő velem boldog. Még arra is gondoltam, hogy hármasban beszélgethetnénk, nyíltan, elfojtások nélkül. Óriási feladatnak tűnik így belegondolva, de szeretem annyira a páromat, hogy ezt is meg tudjam tenni. A csúfos kudarctól viszont félek, ami esetleg a végén rám vár, nem szeretnék utána a gyerekeim és a saját szememben sem egy szégyenteli ember képében tetszelegni. Attól is félek, hogy a végén kiderül, az igazi probléma az volt, hogy mi egymással kezdtünk, mert ő sosem tudta a régi dolgát lezárni. S lehet, hogy aztán vele próbálkozva végül tényleg nem lennének mégsem boldogok (bár azért a párom van annyira tisztában a saját érzéseivel, hogy ilyet ne mondjon csak úgy), csak az a baj, hogy kipróbálni nem fogja tudni, elvégre ha két gyerekkel végül mégis feláll, akkor utána már nincs visszaút. Legalábbis elképzelhetetlen számomra, hogy lenne. Igaz, pillanatnyilag számomra még az is az, hogy itt tartunk.


Abban bízhatom csak, hogy most hogy sikerült egymás előtt levetkőzni gátlásainkat (oda is eljutottunk már, hogy elsírta magát a vállamon őmiatta, pár hónapja egy ilyen még elképzelhetetlen lett volna), így ebben az új helyzetben talán szép lassan képes lesz újra, másként belém szeretni. A magam részéről én valami hihetetlen érzéseket élek át nap mint nap, hogy micsoda remek ember ő, és hogy nem ismertem meg őt valójában éveken keresztül és emiatt nem tudtam rá eléggé felnézni, tisztelni - ez nagyon hiányzott neki (és nekem is), és persze hogy így sok volt az ok nélküli megbántás, olykor fennhéjazó hangnem a részemről. Ő pedig ezeket (kifelé) szó nélkül hagyta. S hosszú hónapokon - éveken keresztül éltünk így a posványban tocsogva, és az egész valami hihetetlen nehézségként ült rajtunk, nem volt erőnk/kedvünk szinte semmihez sem, a közös hétvégi programokon inkább kínlódtunk, mintsem felszabadultunk volna, alig intéztünk el valamit, a lakásunk ugyan részben elkészült, lassan egy éve lakjuk, de még egy szalmaszálat sem tettünk keresztbe a még szükséges befejeznivalókért, kölcsönösen lehúztuk egymást ezzel a rossz hangulattal. Abban reménykedem tényleg, hogy ennyi volt csak a baj, és hogy annyit azért tudunk formálódni a közös jövőnkért, hogy ezt leküzdjük. Pár hete ez jól is megy, csakhogy ez más afféle "nincs veszítenivalónk" helyzetben tört elő. Őszintén remélem, hogy hosszabb távon is megmarad ez közöttünk és így mi is megmaradunk, egymásnak.

2015. aug. 21. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy végzetes lenne! 23 éves vagyok, annyi, mint a párod. A férjem 34 éves, 7 éve vagyunk együtt (nem nehéz kiszámolni, hogy 16 voltam amikor megismerkedtünk) és van egy 3 és fél éves kisfiunk. Ezt azért írtam le, mert nem csak látatlanba beszélek, majd a párod vélhető érzéseiről, hanem nagyjából átérzem.


Gondold el, 18 évesen mit élt még? Te már 33 éves voltál, volt tapasztalatod, bulizhattál, élhettél, megtalálhattad önmagad! Neki erre esélye sem volt. Fellángolt irántad, ami teljesen normális, hisz már felnőtt érzései voltak, egy gyerek gondolkodásával.


Nekem is nehéz volt felnőni a férjemhez, ahhoz, hogy gyerekünk lett és ahhoz, hogy nem élhetem a gondtalan fiatalok életét. Nem járhatok bulizni, nem lehetek felelőtlen (más dolog, hogy nem is akarok az lenni, drogozni, inni). Megrogyott a teher súlya alatt, hisz van két gyerkőcötök és még CSAK 23 éves. Keresi a kiutat, a menekülést, a szabadságot. Te 18-23 éves korodban mit csináltál? Nem kellett gyereket nevelned, megfelelned, háztartást vezetned, anyának lenned! Ő nem élte ki magát, nem találta meg önmagát. Ez persze nem ok arra, hogy visszakacsintgasson az exéhez. Viszont gondolj bele, az exe a múlt iránti sóvárgása. Amikor még nem volt ekkora felelősség a nyakában. Ez meg tudja fojtani az embert, ha az engedi. Próbálj meg az Ő szemével látni, és az Ő fejével gondolkozni!


Mit csináltál Te ilyen idősen? Mik voltak a legnagyobb problémáid ennyi idősen? Meg tudtad találni magad?

2015. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Attól tartok, sokkal inkább az úgymond exével megélt lelki magasságok hiányoznak neki, ő ezzel együtt szerette volna megélni a családalapítás és működtetés örömét. Túl egyszerű volna a helyzetünkre ráhúzni az életkort mint tényezőt, talán le sem kellett volna írnom. Semmiképp nem a szabadság, a bulizás stb az, ami hiányzik neki, életében nem volt ilyesmire semmi igénye. Felnőtt érzései voltak, abszolúte felnőtt gondolkodás mellett. Mindig is vágyott a tiszta szerelemre, a teljes megértettségre. Igazán különleges személyiség, sajnos nem volt mindig könnyű gyerekkora, így koránál jóval érettebb volt világéletében, testileg-lelkileg egyaránt.
2015. aug. 21. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
nagyon érdekes történet. leirnád, mi történt azota ? hasonlo helyzetben vagyok. a "csak egy tiniszerelem" véleményre én azt tudom mondani, mi is tinik voltunk az illetővel, de senkivel nem éltem meg olyan magasságokat gondolati sikon soha. pedig csak intellektuálisan és gondolatilag, emberileg értékes, érdekes, mély emberkhez szoktam vonzodni, ezzel a tipussal alakult ki szerelem eddigi életemben kivétel nélkül. vannak lelkileg fiatalon is érett emberek, meg vannak akik 23 évesen is gyerekesebbek, mint mi voltunk. tudom, hogy egy 16 éves nem ismeri a családalapitás, házasság, gyerekvállalás, munkavállalás világát, de ez csak egy sikja az életnek.. kétszer annyi idős vagyok és az illető akkori korához képest kétszer annyi idős férfival is ismerkedtem már nemrég. nagyon intelligens, művelt, sokat tud a világrol, sok mindenről van véleménye, mégsem ugyanaz.. bizonyos dolgok kortalanok. örülnék ,ha megirnád, mi történt. tanácsot nehéz adni, azt hiszem, itt te vagy korod és a helyzet miatt az a fél, aki már le tudná kötni magát a másik mellett hosszutávon (azt nem merem irni, hogy egy életre, de az ember ugye mindig igy tervezi), ő meg a kora, a gyerekvállalások és a kapcsolatok körüli problémák miatt és Mr. Big miatt nem. és lehet még nála másik Mr. Big is ..
2016. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!