Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Első szerelemből házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első szerelemből házasság?

Figyelt kérdés
18 évesen lett először barátom, ő az első szerelmem, ő vette el a szüzességem, nagyon szeretem és ő is mindennél jobban szeret engem(neki már volt több barátnője),de azt mondja, hogy ő velem szeretné leélni az életét. Én is el tudom vele képzelni és már nagyon vágyom a házasságra. Azt szeretném kérdezni mi a véleményetek erről? Később megbánhatom? Volt valaki hasonló helyzetben? :) 21/l

2015. okt. 19. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam régebben, mint te annyi különbséggel, hogy én 18 helyett 17 voltam ebben a szituációban. Én is borzasztó szerelmes voltam, ő vette el a szüzességemet, közös tetoválást akartam, el akart venni, és azt hittem, hogy vele ez így tökéletes. Aztán amikor szakítottunk, és utána együtt voltam egy másik férfival, akkor jöttem rá, hogy a szex köztünk a barátommal csak azért működött, mert azt hittem, hogy annyi az egész (pedig volt orgazmusom is) és kész... közben meg sehol sem volt. Tehát, én mindenképpen azt javasolnám neked, amit nekem anyukám: első pasival soha nem házasodunk össze. Még meg kell ismerned magad, nem csak szexuális téren (és ezzel nem arra biztatlak, hogy ribi legyél :D), de mindenhogyan, mert egy kapcsolat általában sokkal több annál, amennyi az legelső pasival volt. Legalábbis a környezetemben élőkkel ezt szűrtük le.
2015. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első, nagyon szépen köszönöm a válaszod :) én is pont ilyesmiken gondolkodom amiket irtál. De nagyon szeretem és minden nagyon jó közöttünk, és nem lennék képes elhagyni...
2015. okt. 19. 12:57
 3/12 A kérdező kommentje:
...csak azért mert ő az első és abban bizok h lesz jobb
2015. okt. 19. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy az első még lehet a legjobb.


Én 4 éve vagyok együtt a barátommal és nem szeretnék mással lenni. Ő is velem tervezi a jövőjét és csak azért, hogy kipróbáljunk mást, azért felesleges szétválni. ű


Az is lehet, hogy lefekszel mással, de vele nem lesz jó és vissza akarsz térni az első barátodhoz, mert rájöttél, hogy mindennél jobban szereted és jó vele együtt.


Szerintem lehetséges, ha összetartóak, kitartóak, szerelmesek vagytok.

2015. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen ismertem meg a férjemet. Egyetemi időszak alatt távkapcsolatban éltünk, majd hozzá költöztem, ennek három éve, mindent összevetve 8 éve.

Idén augusztusban volt az esküvőnk :) Mással nem is tudnám elképzelni az életemet.


Szorítok Nektek is.


25-N

2015. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sose terveztem, hogy 1 pasinál többel leszek. Persze a mesékben elsőre megtalálja az igazit mindenki, de az életben ez nagyon ritkán alakul így. Nekem is 5 évig tartott, mire olyan férfit találtam akivel minden klappol. Egy házasságot nem lehet arra alapozni, hogy 18 évesen szerelmes vagy. Sokkal több kell hozzá. Talán pont te is abba a kevés százalékba tartozol, akinek elsőre összejön. Ha a férjem lett volna az első, akkor 100% hogy nem megyünk szét, csak hogy másokkal is összefeküdjünk. De nem volt ilyen szerencsém. Ha belegondolok, és látom a régi 30 éves barátnőimet, mind szingli, keresik a párjukat, de nem megy nekik, még szerencsés is vagyok, hogy 24 évesen rátaláltam az én igazimra. Még akkor is, ha nem ő volt az első férfi az életemben...nem is a második és nem is a harmadik sajnos.
2015. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan a férjem nem a legelső szerelmem, mert előtte voltak tini "kapcsolataim", amik komolytalanok voltak, ő az első komoly kapcsolatom, és ez fordítva is igaz. 19 voktam, mikor megismertem, 26, amikor hozzámentem, 28 leszek, amikor megszületik az első babánk. Több hasonló helyzetben lévőt is ismerek, akik szintén elsők voltak egymásnak, régóta együtt vannak, és boldogok, van köztük, akinek már gyereke is van. Szerintem nem a korábbi kapcsolatok számától függ, hogy ki mennyire boldog a párjával, hanem attól, hogy mennyire szereti a pár egymást, és mennyire tud csapatként működni, hogy jól vegyék a kihívásokat.
2015. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én ismerősi körben azt látom, hogy működhet, habár személyiség kérdése is.


Te már gondolkodsz rajta, tehát nem vagy biztos a dolgodban. Én azt mondom, hogy ilyen formán megvan rá az esély, hogy megbánod. Mert ami most kattog benned, az kattoghat később is.


A fent említett barátnőmnek az első szerelme már a vőlegénye is, házat vettek, tavasszal házasodnak. Nekik bevált, és szerintem sokáig így is marad - bár ő néhány évvel idősebb nálad. :) Viszont neki ez az alapvető elképzelése is volt, hogy egyetlen férfit szeretne az életébe, így, bár randizgatott, keresgélt korábban, de nem kezdett kapcsolatba olyannal, akit nem tudott volna hosszú távon elképzelni maga mellett.

2015. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 20. 11:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem az első komoly kapcsolatból történő házasságra, sem a több kapcsolat után egymásra találásra sem lehet azt mondani, hogy egyértelműen csak az a jó, és csak az működik. Nagyon függ a személyes elképzelésektől, és a két ember kapcsolatától. Ráadásul mindegyiknek megvan az előnye, és a hátránya, és általában azért nem úgy szokott menni a dolog, hogy az ember választ, meg hogy hú, nagyon jó a kapcsolatom, de azért ki kellene próbálni több másikat is, mert onnan már általában nincs visszaút. Ezt mindenkinek magának kell éreznie, hogy ki az, akivel szeretné az életét leélni.


Nekem is sokszor számbarágta anyu annó, hogy azért ki kell próbálni több fiúval is, aztán mióta látja, hogy a férjemmel mennyire szeretjük egymást, nagyon örül neki, hogy én végül máshogy csináltam, mint ő. Mellesleg, ha nála nem jönnek közbe problémák a korábbi kapcsolatainál, ő sem hiszem, hogy csak emiatt szakított volna bárkivel is.


Viszont ahol kétségek merülnek fel, azokat érdemes megvizsgálni, ne 10 év házasság, és 2 gyerek után jöjjön rá az ember, hogy azt érezte mindigis, hogy ez nem jó. Különben nekem is volt a kapcsolatunkban egy időszak, amikor elbizonytalanodtam, egyik barátnőm is sokat dumált a fülembe, hogy első komoly kapcsolat, azt nem szabad, ki kell másokkal is próbálni, nem látja, hogy annyira szeretném, stb.


Csak azt lehet elbizonytalanítani, aki magában is bizonytalan. Én akkor éppen az voltam, az eredmény az lett, hogy kimondtuk a szakítást több év együttélés után. Na akkor kiderült, hogy hogy érzünk igazából, 12 órát sem bírtunk ki így, annyira borzalmas volt még a gondolat is, hogy nem együtt éljük le az életünket. Mikor már a sokadik órát zokogtam végig megállás nélkül, akkor tudatosult bennem, hogy mit is akarok, és a férjemben is. Ehhez kellett változtatnunk sok mindenen, de szerencsére sikerült, és sokkal szorosabb lett köztünk a kötelék, mint előtte. Akárhányszor eszembe jut az a nap, mikor nem tudtam, hogy együtt maradunk-e, mindig könnybe lábad a szemem, pedig már több év eltelt azóta.


Szóval Kérdező, neked kell mérlegelned, minden kapcsolat más, nem vagyunk a te bőrödben, és sokszor csak akkor tudja meg az ember, hogy milyen fontos neki a másik, mikor elveszíti, csak sokszor ezt nem lehet már visszacsinálni. Minden reggel hatalmas hála tölt el a mai napig, hogy nekünk sikerült.

7-es

2015. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!