Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működhet jól egy kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet jól egy kapcsolat, ha kevés benne a szex, de látszólag ez egyik felet sem zavarja különösebben?

Figyelt kérdés

Átlagosan heti 1 alkalom, néha 2 alkalom. De havi szinten számolva is mondjuk 3-5 együttlét az átlagos.

Látszólag ez mindkét félnek abszolút elfogadható így. El tudnánk képzelni többet is, de alapvetően ezt is elegendőnek gondolják és végső soron így sem élik meg tragédiának. Állításuk szerint nem ez a legfontosabb dolog egy kapcsolatban. Azt mondták, persze, jó dolog, ezt nem vitatják, de szerintük túlságosan nagy hangsúlyt fektetnek erre manapság az emberek.


Számomra ez szinte felfoghatatlan! Nálunk napi 1 alkalom a minimum, nem is értem, hogyan tud így jól működni egy kapcsolat - pedig az övék gyakorlatilag tök jól működik!


Létezik ilyen? Vannak itt más párok is, akiknél nem ennyire hangsúlyos a szex, mégis remekül működik a kapcsolatuk és ugyanúgy szeretik egymást? Hogy csinálják?

Nem arra gondolok, amikor mondjuk eü. okok miatt vagy friss szülés miatt vagy valami ilyesmi miatt nem lehetnek együtt, hanem amikor minden adott lenne hozzá, de ők mégis jól megvannak szex nélkül vagy kevesebb szexel is, és nem tartják annyira fontosnak. Hanem helyette mondjuk inkább csak összebújnak. Le tudnák írni, hogy miért? Illetve, hogy egyáltalán hogyan és miért alakult ez ki náluk?



2015. nov. 23. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Én a női oldalt tudom... mert régen nekem is bőven elég volt heti egy. Ugyanis nem élveztem a szexet, nem volt orgazmusom, így igyekeztem "letudni". Tapasztalatból írom, hogy lehet így élni... csak nem érdemes. Ez megalkuvás, beletörődés a problémába. Azóta megtanultam élvezni a szexet, olyan partnerem lett, aki figyelmes, odaadó, akit szeretek is, és most már én is naponta többször igénylem.
2015. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben annyira hihetetlen?

Mindannyian különbözünk, ahányan a Földön élünk. Nekik szerencséjük volt, hogy teljesen passzolnak az igényeik, ez inkább irigylésre méltó.

Minden rosszindulat nélkül javaslom, hogy ne mindig csak magadból indulj ki! Sem a ti életetek, sem az övék nem rossz vagy jó, csak más. Pontosan elég, ha nekik, illetve neked jó a kapcsolatod úgy, ahogyan van, nem? Teljesen felesleges azon gondolkodnod, hogy "én ezt nem bírnám". Oké, de nem is kérte senki, hogy mostantól csak heti egyszer szexeljetek :)

2015. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De pont ez az! :D A pasi kifejezetten az a "tenyerén hordja a kedvesét" típus, kb a csillagokat is lehozná a csajnak, nem tudok rá rosszat írni, egy nagyon rendes, figyelmes és odaadó srácnak ismertem meg. A csaj meg... hogy mondjam, na, kevés embert láttam ennél szerelmesebben nézni a párjára. :D Ő is nagyon aranyos, a lányra se lehet rossz szavam igazából ilyen szempontból se. Igazából úgy tudom leírni, hogy ők lennének a tipikus álompár! Leszámítva ugye ezt, mert amikor megtudtam, hogy náluk csak ennyi az annyi, majdnem lementem hídba! :D
2015. nov. 23. 14:36
 4/16 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, neked köszönöm szépen a választ, azt hiszem, igazad van. :) Csak számomra ez annyira meglepő volt! :D Nem tudom elképzelni, hogy ilyen kevés szexel hogy működhet mégis olyan jól egy kapcsolat!
2015. nov. 23. 14:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A heti 1-2 alkalom azért nem olyan rossz, ha ezt tartják 70 éves korukig, akkor nem panaszkodhatnak :)

A lényeg, hogy nekik így jó. Ha valamelyiküknek így nem jó, akkor az úgy is problémázni fog..


Nekem is a napi 1 lenne a normális, de inkább úgy fogalmaznék, hogy heti 2-3, de akkor az legyen kielégítően jó mindkettőnknek. Sajnos, ez nem teljesül...

2015. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nem csak látszólag, hanem VALÓBAN nem zavarja egyik felet sem, akkor semmiben nem befolyásolja a kapcsolat minőségét.

Ha a pár már több éve együtt van, akkor általában nincs arra igényük, hogy minden pillanatban egymásnak essenek, mert az új partnerrel jövő mohóságot már csillapították. Ha megvan a stabilitás érzése, ha beszivárog a tudatalattijukba, hogy a másik holnap is mellettük van, akkor nem kell kapkodniuk sehova.

2015. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Most miért baj, hogy elég nekik heti 1?! Nem vagyunk egyformák, nekik ez az igényük és kész.:)) Nincs ezzel semmi baj, ha mindkettejüknek elég ennyi. Mi is heti 2-3x vagyunk maximum együtt. Imádjuk egymással még több év után is és tökéletesen kielégítő, egyikőnk sem vágyik többre. Jah és egyikőnk sem bírna naponta szexelni, mivel annyira kielégítő a heti 2-3. Most akkor velünk is baj lenne?? :D
2015. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ők 8 éve vannak együtt, és kicsivel több, mint 2 éve házasok.

Azért írom, hogy látszólag nem zavarja egyiküket sem, mert nyilván én nem vagyok benne ebben a kapcsolatban, tehát nem tudhatom, hogy ők ezt pontosan hogyan élik meg, csak azt tudom leírni, amit 1) kívülről látok, illetve 2) amit tőlük hallok esetleg. Na már most, állításuk szerint nekik ez így jó és kívülről, látszólag is úgy tűnik nekem, hogy tényleg elvannak így.


Végül is igazatok van, ha nekik ez így elfogadható, akkor hajrá, csak nekem fura. :)

Bár az is igaz, hogy még nem volt ennyire hosszú kapcsolatom, de úgy gondolom, én 8 év után is ugyanúgy szeretnék majd legalább napi 1x ágyba bújni a párommal és hihetetlen számomra, hogy más ezt nem így érzi. :D

2015. nov. 23. 15:24
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

"én 8 év után is ugyanúgy szeretnék majd legalább napi 1x ágyba bújni a párommal"


Kis naív, de édes...:D

2015. nov. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es voltam.


Mi 6 éve együtt, 1 éve házasként és heti 2-max 3 szokott lenni ahogy írtam. Egyébként annyira agyzsibbasztó munkája van szegény férjemnek, hogy szerencsétlen élő halott mire hazaér, na meg én is 12 órázom.

2015. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!