Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság tényleg elavult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság tényleg elavult intézmény volna, mi az értelme házasságban élni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 19. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

nekem az első pozitívum ami eszembejut:


-ha gyermeket vártok/vállaltok,nem kell nyilatkozat, hogy a férfitól van a gyermek,akivel együtt vagy! (csúnyán mondva, a gyerek nem lesz törvényen kívüli,faluhelyen idős emberek mondják is a mai napig, hogy fattyú például)

Tehát a baba autómatikusan kapja az apuka családnevét :)


-Vagyonközösség alakulhat ki, a házasság után közösen megszerzett vagyon fele-fele arányban a feleségé és a férjé is,valamint a közös gyermek(ek)é. Ennek is van jó oldala. (nyilván rossz oldala is,mint mindennek)


-Nem évekig csak járogatnak,meg szexelnek egymással, hanem már tisztességesen házastársként egymás partnerei.(ha nem tinikről van szó,meg friss egyetemistákról,akkor mi értelme van évekig csak együtt lenni valakivel papír nélkül? nem jobb vállalni papíron is a választott pároddal azt, hogy ő bizony a férjed/feleséged?


-Akinek gondot okoz ez,félti a vagyonát,kössön házassági szerződést.


-Ha bármelyik fél kórházba kerül, és nem bejelentett élettársak,vagy házastársak, a kórházba se engednek be hozzá,miután nem vagy rokon! Ez sem utolsó szempont.


Számomra nem elavult.Én nem pártolo a több éves kapcsolatokat,amikből évekig eljegyzés van,aztán meg szakítás.

2016. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Én meg azt nem pártolom, hogyha két ember x év házasság után elválik, mert valljuk be, a házasságok nagy része elromlik. Jön a veszekedés, enyém-tiéd, gyerekláthatás, elheleyezés. Tortúra.


Én nem feltétlen szeretnék összeházasodni a párommal, csakhogy mindebki tudja, hogy ő az "enyém". Nekem az is elég, ha egy szép boldog kapcsolatban leéljük az életünket.


Egyébként ez egy olyan téma, ami mindig vitatott lesz, valaki szeretné, valaki meg nem. És ezzel nincs is semmi baj. A lényeg, hogy olyan társat találj magad mellé, akinek ugyanaz a véleménye a házasságról és akkot nem lesz vitatéma köztetek.

2016. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Jogi szempontból előnyösebb,de ugyanakkor meg sokszor hátrányosabb is.

Ezenkívül nem látom értelmét.De nem is ítélem el,szép gesztus az igaz,ez van.

2016. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Pont az az értelme, ami ezer éve is volt: mindenki előtt kijelented, hogy őt választottad, ő meg téged, és összetartoztok.


Jó érzés tudni, hogy valaki ilyen szinten képes elkötelezni magát melletted.


Másrészt, én olyan férfinak nem szülnék gyereket, aki nem vesz el feleségül. Elvégre elválni még mindig könnyebb, mint visszacsinálni a gyerekvállalást. Utóbbi egy életre szóló elköteleződés, felelősségvállalás, és nincs visszaút.

Ha valaki a házasságra nemet mond, az a gyerekvállalást sem szokta úgy gondolni, hogy életre szól. Legfeljebb ha beleun, akkor otthagy, és fizeti a gyerektartást... Nincs mit vesztenie, és még meggondolhatja magát.


Sok esetben sajnos tényleg ezt látom, hogy válás után az apák a gyerekre is tojnak, új élet, új nő, majd csinál másik gyereket is.


Nekem fontos, hogy tartós, stabil kapcsolatba vállaljak gyereket. Bármi megtörténhet, el is válhatunk, nincsenek illúzióim, hogy mindenképp örökké fog tartani.


Nekem az a fontos, hogy a szándék meglegyen.

2016. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Személy szerint csak azt az értelmét látom, hogy kijelented, hogy elkötelezed magad a másik mellett. Persze el lehet válni, de ez mégiscsak egy komoly gesztus.


Gyakorlati oldalról viszont nincs értelme, valószínűleg több a hátránya mint előnye.


Például az ilyenek:

"ha gyermeket vártok/vállaltok,nem kell nyilatkozat, ... Tehát a baba autómatikusan kapja az apuka családnevét"


Tehát nem kell aláírni egy papírt. Ez aztán óriási előny. Vicc...

2016. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szép dolog. Nem kötelező persze, de engem zavarna, ha évekig csak járogatnánk.
2016. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Titusztitusz ***** válasza:
92%
A házasság NEM elavult intézmény, aki ilyen dumával akar téged bolondítani, arra NE HALLGASS...A házasság intézménye nem véletlenül alakult ki már sok ezer éve...Érzelmi-szexuális-fizikai BIZTONSÁGÉRZETET ad kölcsönösen a házasfeleknek, és BIZTOS ALAPOT-GYÖKERET ahhoz, hogy az embereket el ne sodorják az "élet viharai"...
2016. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem gondolnám, hogy elvault. Azon kívül, hogy a felek egyértelművé teszik a közösség számára, hogy ők összetartoznak, rengeteg egyéb jogi (gyerek, öröklés, egyéb intézkedések, akár egymás nevében, stb.) előnyei vannak. Ha válnak, akkor is egyszerűbb rendezni a dolgokat. Még ha egy válás bonyodalmakkal és veszekedésekkel is jár, mivel járna, ha csak együtt éltek volna? Testileg fenyegetnék egymást, hogy add vissza azt, mert márpedig azt én vettem? Ki tesz ilyen esetben igazságot?

Szóval én még pont a válás miatt is támogatom, mert jobban el lehet rendezni a vitákat és egyértelmű mindkét fél számára, hogy mivel jár a kapcsolat és mik a szabályok, amíg a házasság fennáll.

2016. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csak egy dolgot nem értek.. nem írtam semmi sértőt, mégis le lettem pontozva. Azért, mert nem azt vallom, hogy igen, mindenképp házasság, máris le kell pontozni. Ez annyira magyaros...
2016. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó, nem mindenki pontozott le, pl én nem. am én is sokáig úgy gondoltam, h semmi értelme, de utána megtaláltam azt, akivel érdemes. de persze mindenkinek joga van a véleményéhez :)
2016. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!