Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 22 évesen korai férjhez menni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 évesen korai férjhez menni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, nem rólam van szó, nem is barátnő, ismerős,rokon. Csupán közvélemény kutatás, ki mit gondol.

Tételezzük fel, hogy a megélhetéshez szükséges (pl: saját ház,autó,anyagi biztonság) adottak.



2016. márc. 31. 17:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig most vagyok 22 és jövőre tervezzük az esküvőt.

Úgy érzem, hogy minden megtörtént az életemben, ami teljesen biztossá tesz a döntésemben.

Volt egy 5 éves párkapcsolatom, éltem albérletben egyedül a családomtól több száz kilométerre, 19 éves korom óta önellátó vagyok, suliba járok, jó állásom van és egy olyan vőlegényem, akinek a támogatása nélkül nem lett volna erőm ezt végig csinálni.

Válás: ha 40 évesen megyek férjhez, akkor is elválhatok. Nem kor függvénye, sokkal többön múlik ennél.

2016. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nyáron leszek 22,novemberben volt az esküvőnk. Nem érzem /éreztem korainak pedig eleve soha nem volt tervben hogy "na majd egyszer.." egyszerűen így alakult pedig alapvetően az általad leírt feltételek sem voltak meg, javarészt most sincsenek, mégis boldogok vagyunk mert így viszont értékeljük az apróságokat.

Ha válunk akkor válunk, lehet valaki 40 évesen is boldogtalan és léphet valaki 50 évesen is félre. Ez inkább a páron múlik és hogy mennyit dolgoznak a kapcsolatukon, nem pedig a koron. :)

2016. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a sajat auto haz, anyagiak adjak a jo alapot a hazassaghoz. En 25 evesen mentem ferjhez, a ferjem ra fel evre kezdett el rezidens orvoskent dolgozni. Autot is eskuvo utan vettunk, lakasunk nincs. Most akkor elsiettuk? 8 eve voltunk egyutt...szamomra sokkal fontosabb volt az erzelmi biztonsag. Persze nem elhanyagolando az anyagi sem. En mar 3 eve dolgoztam akkor
2016. ápr. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én azt látom, a mai 22 évesek nagy része még teljesen éretlen egy ilyen lépéshez. Egyre később "nőnek fel" az emberek. Persze van egypár olyan, akinek már sokkal korábban fel kellett nőnie, magát kell eltartania mindenféle segítség nélkül ennyi idősen... de a többség más. Még egyetem / fősuli, bulizás... és nem tapasztaltak eleget párkapcsolati téren sem hozzá.
2016. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Én is egyetértek veled kedves utolsó.. én is teljesen azt tapasztalom, hogy a mai fiatalok sokkal később nőnek fel. Saját példámat tekintve, édesanyám 20 éves korában ment férjhez (ami akkoriban teljesen elfogadott volt), 22 évesen már túl volt a gyermeke temetésén... A mai 22 éves lányok pedig buliról-bulira járnak, váltogatják a partnereiket.

Nem mondom, hogy ezzel probléma lenne, csak ma ez a "módi".

Nekem személy szerint jobban tetszettek azok az idők (szüleink ideje), amikor még fiatalabban házasodtak az emberek, nem tolódott ki a gyermekvállalás sem. Nekem például az sem tetszik, hogy vannak még (főleg faluhelyen) akik ezeket a régebbi értékeket képviselik és sokan ezt elítélik.

Ti hogy vagytok ezzel? :-) Mit gondoltok?

2016. ápr. 2. 19:45
 16/23 A kérdező kommentje:
Ja és a szüleim 60-as, 70-es években születtek, 90-es években házasodtak, csak hogy behatárolható legyen a kor, amit én "a szüleim idejének" nevezek :-)
2016. ápr. 2. 19:47
 17/23 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.. 19éves voltam amikor össze házasodtunk a férjemmel (ő 23éves volt) most lesz az első házassági évfordulonk. 1év után költöztünk össze és 4év együtt éles után házasodtunk össze. Mi úgy gondoltuk, hogy így a helyes, hogy a kapcsolatunk feljebb lépjen a lépcső fokon. Gyereket nem mostanában akarunk (kb 5év múlva) . mind a kettőnknek biztos állása van (most lesz meg a 2éves munka viszonyom) Igaz nehéz gyerek korom volt a férjem pedig problémás "gyerek" volt. De egymásra jóhatással voltunk és vagyunk, vannak céljaink is amit együtt el akarunk érni és amit le akarunk tenni az asztalra. Nem vagyunk valami bulizós emberek szerencsére hidegen hagynak az ilyen dolgok. :) az alkoholt sose kedveltük a cigaretátt pedig együtt letettük.



Elvi kérdés, hogy ki mikor érzi úgy, hogy kész a házasságra. Viszont sok korombeliek még a szüleivel élnek nem tanulnak, dolgoznak egy kettőnél gyerek is becsúszott. A korombeliekkel nem is tudok beszélgetni, mert annyira más az érték rendünk.

Az én szüleim elváltak kicsi koromba (mivel becsúsztam nekik azért házasodtak össze huszonévesen..) a férjem szülei pedig 25éve házasok.

Plusz ha meg van az a bizonyos "éretség" akkor szerintem nem korai.


Mi egy kicsit koravének vagyunk :D

2016. ápr. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod, igazán megtetszett! Bár nem ismerlek, de az írásodból valóban az jön le, hogy érettebb vagy, mint a mai 20 évesek!

Jó hamar összeköltöztetek a pároddal, de gondolom ennek családi okai is vannak/voltak (Bocsáss meg, ha tévedek!)

Támogatom azt az álláspontot, hogy mindenki akkor házasodjon amikor érettnek érzi rá magát, legyen akár 20,30,40 éves! :-)

2016. ápr. 21. 19:18
 19/23 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nyílt titok, hogy a családi okokból költöztünk össze, mert folyamatosan tiltotak egymástól minket a szüleim, állandóan mindenbe belekötötek.ők azt gondolták, hogy majd ott fogom hagyni a sulit meg majd becsúszik a gyerek meg nem fogom semmire vinni az életbe. Mindig mindenben lealacsonyítottak és mindig én voltam vagyok és leszek a fekete bárány (amit most már nem is bánok). Már kisiskolás koromban eldöntöttem, hogy többre fogom vinni az életbe mint a szüleim és nem fogom ugyanazokat a hibákat elkövetni mint ők. Persze azt semelyikünk sem gondolta volna, hogy össze fogunk házasodni..:D ettől függetlenül úgy érzem,hogy sok mindent megcáfoltam amit gondoltak rólam. Édesapámnál valamiféle elismerést is elnyertünk ami még jobban ösztönöz minket. Egészségügyben dolgozom és sok idős házaspárral, nénivel beszélgettem

a hosszú boldog házasságról, hogy mi a titok. Sok jó tanácsot mondtak :D

Remélem tudtam segíteni. ;)

2016. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha megvan a megfelelő személy, úgy érzik megtalálták egymásban az igazit akkor nem korai.


Én 25 voltam mikor férjhez mentem, de csak 24 évesen ismertem meg a férjemet, tehát már nem voltam annyira nagyon fiatal akkor sem mikor összejöttünk. Ha már fiatalabb koromban rátalálok, nem utasítottam volna el a korom miatt, boldogan hozzámentem volna. Nem a kor a lényeg, hanem a szellemi érettség. Az nem kor kérdése. A férjem egyébként pont 22 volt mikor esküdtünk:) Én most 30 vagyok, ő 27 éves.

2016. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!