Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés

Érvek és ellenérvek is érdekelnek.

Mivel a magyar jogrend nem veszi figyelembe a hűtlenséget, egyetértetek azzal, hogy a hűtlen fél kárpótlást fizet a házastársnak?



2016. ápr. 1. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem értek egyet a hűtlenségre vonatkozó résszel. A házassági szerződést pedig feleslegesnek tartom, mivel a házasság előtt szerzett tulajdonunk később is saját marad, a közös nagyobb vagyonra (ingatlan, autó) pedig külön szerződést írunk.
2016. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen okés,Donald Trumph is említi a könyvében,kell kötni,csak tudni kell tálalni,de mindig minden körülmények között.
2016. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Donald Trumph valóban egy követendő példa mindenki számára. :D

2. Én feleslegesnek tartom a házassági szerződést, amiatt, amit az első írt. A megcsalós kikötés meg felesleges, mert ha valaki okosan csinálja, a másiknak semmije nem lesz úgysem ellene.

2016. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A magyar jogrendben sok értelme nincs. A házasság előtt megvolt vagyon különvagyon és az is marad, az örökség ugyanígy.
2016. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában nincs sok értelme. A házasság előtt szerzett vagyon, az ajándék, az örökség külön vagyon marad szerződés nélkül is.

A legtöbb esetben egy házasságban mindkét fél hozzátesz valamit a közös élethez akár otthoni, akár munkahelyi munkát, vagy pénzt.

Annak, hogy valamiért végül mégsem működik a kapcsolat, nincs köze ehhez. Miért? Ha valaki megcsalja a másikat, anyagilag mivel károsítja meg?


Házassági szerződésnek inkább nagy vagyoni különbség esetén van értelme, vagy ha van az egyik félnek egy vállalkozása, amiben esetleg a családtagok is részt vesznek.

2016. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nagyon hasznos, mert a házasság alatt felvett hiteleket és szerzett vagyont igazgatja olyan mértékben, ahogy a felek megegyeznek.


Nekünk egyértelmű volt, hogy kötünk, annak ellenére, hogy nagyjából azonosan keresünk. Számomra fontos, hogy a pénzügyeket különválasszuk a férjemmel. Attól, hogy házasok vagyunk még nem szólunk bele ki mennyiért vesz magának autót, mennyit költ a hobbijára.


Szerződés nélkül engem egyértelműen zavarna, ha a férjemnek 4-5x annyiért kellene autót vennie, mint nekem, és én is fizethetném a hitelt utána vagy rakhatnánk rá félre a közösből. Így tiszta a helyzet, a saját pénze.

2016. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is hasznos! A hazassag alatt szerzett vagyont lehet vele szabalyozni, elosztani. A tobbire van torveny. De ugye a szerzett a legnehezebb ugy. Kellett volna nekem is, nagyon jo lett volna. A hutlenseg nehezen bizonyithato... Magannyomozo, fenykepek...igy talan. De mindent bele lehet irni. Keress jo ugyvedet! Az nagyon nagyon fontos!!
2016. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nővérem főbérlőjével is aláíratott a férje ilyesmit.

Aztán váláskor meg a bíró kettétépte, ugyanis a szerződés NEM ÍRHATJA FELÜL A TÖRVÉNYT.

2016. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!