Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, férjek: zavar bennete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, férjek: zavar benneteket, ha a nő elhanyagolja kicsit a házimunkát? Nők, feleségek: Nektek is szokott lelkifurdalásotok lenni, ha "szalad a lakás? "

Figyelt kérdés
Nagyon sok házimunkát végzek, de mellette a férjem unszolására elkezdtem kondiba járni. Régen sokat jártam, de egy ideje a munka mellett már csak a házimunkára jut időm, most viszont a kondit csak a házimunka rovására tudtam beiktatni. Időnként eluralkodik a rendetlenség, legutóbb még az is előfordult, hogy annyira tele volt a szennyes tartó, hogy lecsukni se tudtam a tetejét. A férjem nem teszi szóvá, ha rákérdezek, azt mondja, hogy ne aggódjak ezen, a lényeg, hogy látja, hogy jól érzem magam, mert újra rendszeresen edzek. De azért érdekelne, hogy kinek, mi a véleménye erről. Rossz és hanyag háziasszony az, akinél időnként eluralkodik a kupi?

2016. ápr. 26. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Ha látnád a lakásomat jelenleg szerintem megnyugodnál...
2016. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk általában csak a szennyes jelenti a problémát.. Ha meg nem rend várja itthon a férjemet, akkor lelkiismeretfurdalásom van, hiszen én is szép lakásba szeretek hazaérni. Őt kevésbé zavarja egyébként.. Ha elmegyek egy hétvégére, akkor gyakran arra jövök haza, hogy a konyhában elszórva egy két tányér, pohár. A ruhák nincsenek leszedve, stb. Láthatóan őt ez nem zavarja, tehát ha én hagynám az se gond.

Ez inkább csak nekem gond.


Az egyedüli a szennyes, amiért szólni szokott. Azt is normálisan. Mielőtt elmegy munkába, megkérdezi, hogy mosnék-e ma 1-2 adagot. Ilyenkor veszem a lapot és mindent kimosok. :)


A rend titka egyébként a folytonosság. Épp emiatt van, hogy csak a szennyes, ami áll.


A szoba rendben van, mert szépen teszem le a ruháinkat, és reggel beágyazok. Mosatlan soha nincs, ha én itthon vagyok, mert már főzés közben mosogatok, és ha eszünk valamit, akkor azonnal elmosom. Napközben ha leszáradt, akkor leszedem.


Porszívózni gyakran kell, a portörlés pedig semeddig nem tart szerencsére.


Ha valamiért mégis kupi marad, pl. le kéne szedni a ruhákat, meg el kéne pakolni őket, akkor szokott lelkifurkám lenni. :) Viszont ezt a részét utálom és húzom, mint a rétestésztát.

2016. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%

Nekem az erről a véleményem, hogy ha együtt élek valakivel, együtt lakunk, nem vagyok háziszolga, a lakásunk meg nem hotel, akkor nyugodtan kiveheti a részét a házimunkából!

Ha mindketten dolgozunk, ez a minimum, hogy a lakás rendben tartása is közös feladat!

2016. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a férjed segítsen be a házi munkába, ennyi.
2016. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

lehet én vagyok túl modern, de szerintem a háztartás vezetése a 2 ember feladata. elmúltak már azok az idők, amikor a férfi dolgozott csak. most ha dolgozik mindkét fél , akkor miért kéne csak a nőnek elvégezni a házimunkát?

elnézést ha ez nem illik a kérdéshez, de kikívánkozott belőlem. nyugodtan ő is beindíthatja a mosógépet,ha látja,hogy már ömlik a szennyes a tartóból. te meg hazamész és mondjuk kiteregetsz. munkamegosztás..

2016. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A férjed miért nem kimosni? :)

Osszátok be a házimunkát.

2016. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem tök jó hogy találsz mindenre egy kevés időt! Nálunk is vannak napok mikor elég gáz a lakás, de hétvégén van idő rendberakni. Jó feleség lehetsz!
2016. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi, ez megnyugtató, hogy másnál sincs katonás rend :)

A munkamegosztás nálunk több szempontból is nehézkes. Egyrészt a férjem később ér haza, mint én, aztán sokszor még otthon is kell dolgoznia. A másik, hogy én nem szeretem, ha ő pakolászik, vagy mos, vagy akármit csinál, mert hiába magyarázom neki, hogyan kell, mint egy fogyi, képtelen megtanulni. Pedig látom rajta, hogy nagyon akarja, nem direkt csinálja. Sokszor leszedi a ruhákat "meglepiből" a szárítóról és elpakolja, de nekem ez sem segítség, mert nem jó helyre teszi őket, nem jól akasztgatja fel vállfára, stb. Szóval jobb szeretem én csinálni.

2016. ápr. 26. 14:57
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Hihetetlen, KÉTSÉGBEEJTŐ, hogy még mindig itt tartunk. Mint már mások is írták, maga a kérdés is azon az alapon nyugszik, hogy A Házimunka A Nő Feladata.

Ez r.ohadtul nem így van. (Abból indulunk ki, hogy mindketten dolgoznak, mint az esetek legnagyobb részében.)


Tehát, ha kicsit megrengettük ezeket az alapokat, akkor tárgytalanná válik a kérdés, nem igaz?

Felezzétek el a házimunkát (nem "besegít"!!!), és simán fog idő maradni másra is, neked is.

2016. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Egyébként hétvégén szokott segíteni a nagytakarításban. Ő a kis pucolós feladatokat szereti :) villanykapcsolók letörölgetése, ablakpucolás, stb. Szóval nem egy lusta disznó.

Nekem az a legnagyobb bajom, hogy egy nap 24 óra és nem 30 :D 30ba bőven beleférne a munka, házimunka, kondi, pihenés és még a körmömet se este fél 12-kor kellene festegetni hulla kómásan :D

2016. ápr. 26. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!