Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi ideig várnátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig várnátok a párotokra, hogy "felkészüljön" a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés
A férjemmel 7 év van közöttünk, és egyedül ez az egyetlen olyan különbség kettőnk között, ami mondhatni a korunkból ered. Az ő baráti társaságában már mindenkinek van legalább egy pici gyereke, és ő is nagyon vágyik már a saját babára, de én még nem érzem azt, hogy készen állnék. Csak most kezdődött el az életem, 24 éves vagyok, nemrég fejeztem be az egyetemet, most kezdtem dolgozni, lassanként beindul a karrier meg egyebek témája, lakásvásárlás meg hasonlók, és bár megbeszéltük, hogy jövő nyáron kezdjük el a próbálkozást, nem tudom, hogy addigra ez megváltozik-e. Mi van, ha jövő nyáron is azt érzem majd, hogy ez nekem korai, és még nem akarom? Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem szeretnék, mert én is milliószor elképzeltem, tervezgetem, vágyakozom, szóval akarok én is babát, csak nem most. Ti meddig várnátok a párotokra, mennyi lenne a türelmi időtök ilyen esetben?
2017. máj. 26. 08:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
#9 szerintem elég nagy tévhit, hogy a korral előrehaladva sokkal kockázatosabb lenne a terheség, mármint, minimális mértékben lehet az, de ha csak a rokonságomban körülnézek, mindenki 30 felett szült és makk egészséges gyerekeik vannak. Egyik rokonomnál 4 gyerek van és 31 évesen szülte az elsőt, a legkisebbet 39 és ő most egy aktív, egészséges 8 éves gyerek. Szóval nem kell ennyire túlaggódni ezt a kérdést, hogy valaki már 24 évesen azon parázzon, hogy kifutna az időből...sokkal kockázatosabb, mikor valaki mondjuk 21 évesen szül, de a terhessége alatt cigizik, nem szed vitaminokat vagy ilyesmi.
2017. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

25-30 éves kor között a legjobb szülni. Ebven a korban aktívabbak, rugalmasabbak a nők, könnyedékebb a gyerekkel foglalkozni, szaladgálni utánuk. A gyerek-anyuka korkülönbség aránya is sokkal jobb.


Belegondolsz, hogy pl most nem szülsz, inkább majd 35 évesen, mert akkor már van biztos állás, lakás... és ha nem jön össze elsőre, csak pár év múlva, 40 éves leszel mire gyereked lesz. Mikor ballag a gyereked középsuliból, már a 60-hoz leszel közel... A párod is biztos tisztában van azzal, hogy fiatalon szeretne apa lenni.



Persze csak rajtad áll, nyílván akkor a legjobb, ha készen állsz rá. Meg kell beszélni a pároddal. Ő már korban van a gyerekvállaláshoz, neked meg még van választásod, hogy mikor akardz mert 7 évvel fiatalabb vagy.


"Fiatalon jobb" párti vagyok :D de ez sok mindentől függ, hogy kinek mikor jön a baba.

2017. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Elhiszem, hogy nem allsz keszen ra, en mar attol is rosszul vagyok, ha a hazassagot megemlitik, nem, hogy a gyereket.

Komoly parkapcsolatban elek, a parom is kozeledik a 30-hoz, de en felek. Nem csak a karrier miatt, hanem, hogy egyedul maradok(apuka, mondjuk megcsal egy fiatalabbal) es csaladi okok is kozrejatszanak. Mar pedig a nok tobbsege, inkabb mar maganak szul es erre igenis meg kell alapozni az erzelmi es anyagi hatteret.

Szoval nem tudom. Az en paromrol tudom max. 5 evet. varna, foleg ha mar van kozos ingatlan, auto.

2017. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%

"És egy 20-on éves "férfi" szerinted mennyire képes eltartani egy munkanélküli nőt a gyerekével?

Hülyeségeket beszélsz!"


Én nem a koráról beszéltem te idióta. Arról beszéltem, hogy miért nem éri meg ekkora korkülönbséggel összejönni valakivel.

2017. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%

14:


A szüleim akkor jöttek össze, amikor anya 21 és apa 29 volt. 2 év múlva született a bátyám és aztán még ketten jöttünk, mind mielőtt anya 30 lett volna. A szüleim a mai napig jól megvannak több mint 25 év után is. Én is ha majd egyszer családot szeretnék, azt majd 30-35 évesen, egy lehetőleg durván 25 körüli nővel.


24/f

2017. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Akkor még más idők voltak!
2017. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem várakozás kérdése.

És mi van, ha két év múlva sem érzed magad késznek?

Mi van, ha öt-tíz év múlva sem?

Itt nem a párodnak kell rád várnia, hanem neked kell tisztázni - legfőképp saját magadban -, hogy mi kell neked a gyerekhez, mitől éreznéd magad késznek. Ha ez megvan, akkor ott a cél, ami felé haladni lehet.


Részemről azt gondolom, 24 évesen tökéletes korban vagy. Én mindig úgy képzeltem, hogy 25 éves koromra már családom lesz - de az élet másképp hozta.

Van viszont olyan ismerősöm, akinek 30 alatt eszében sincs ilyesmi.

Nem vagyunk egyformák. :)

Itt magaddal kell tisztába jönnöd, és ha ez sikerült, akkor világosan lekommunikálni a párod felé a "feltételeidet". Pl. hogy 30 alatt nem akarsz, vagy lakás nélkül nem akarsz, vagy akármi. De legyen konkrét, ne csak az, hogy "majd egyszer". Ez hitegetés.

(Igaz, erre házasság előtt kellett volna gondolni.)

2017. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nézd, a gyerekvállalásnak nincs ideális időpontja. Tizenévesen Te is gyerek vagy, felelőtlen vagy és különben is hogyképzeled. Huszonévesen karriert építesz, egzisztenciát teremtesz. A harmincas éveidben már ketyeg a biológiai órád, előfordulhat, hogy csak azért állapodsz meg, hogy valaki végre gyereket csináljon neked. A negyvenes éveidben már öreg vagy, magasabb a rizikója a genetikai betegségeknek, ráadásul nagy lesz a generációs szakadék. Szerintem úgy is jó lehet, hogy előbb szülsz gyereket, és utána építesz karriert. Gondold végig: egy felfelé ívelő karriert félbe fogsz szakítani, hogy szülj? Tologatni fogod. Még egy továbbképzés, még egy konferencia, még egy előléptetés... az egzisztenciát is fel lehet építeni a család köré, a valós igények szerint. Amíg nincs meg a gyerek, csak tippeltek, milyen a praktikus lakás nektek. (Vidék vs. város, kertesház vs. panel, hogy csak a főbb tengelyeket említsem).
2017. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

16:


Akkor? 1990 környékén? Anyukám még most lesz csak 48 éves.


Azért ne úgy beszéljünk már az 1990-es évekről, mintha 1950-ről vagy 1850-ről lenne szó. Azért a mai 45-50 éves emberek még pl nem olyan vének. Nálad igen?

2017. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ideális kor a 24, biológiailag, de gondoljatok már bele abba is, hogy ennyi idősen épphogy végzett valaki az egyetemen, alig dolgozott még. Én biztos nem szülnék addig amíg nincs legalább 2 év munkaviszonyom, stabil állásom és egy kis féretett pénzem. Ugyanis nem álomvilágban élünk. Pozitív vagyok teljesen, de arra is gondolni kell, hogy mi van ha egyedül maradsz egy kisbabával. Akár azért mert apuka lelép, akár azért mert elhagy. Semmisem úgy van már, mint régen. Ha a kérdező most szül, teljesen kiszolgáltatott lesz.
2017. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!