Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, akinek volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, akinek volt boldogtalan szakasza a házasságának?

Figyelt kérdés
Mi lett a vége? Mi segített?
2017. jún. 19. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Volt. Ugyan még nem voltunk házasok, csak jártunk. A kapcsolatunk harmadik éve nagyon gáz volt. Aztán az összeköltözéssel jobb lett, de jöttek más problémák, így a negyedik évünk is rázòs volt. Nem tudok egyetlen tényezőt mondani, amitől jobb lett, mivel a problémáink is összetettek voltak. Az biztos, hogy az egymásra figyelés, a türelem, a megértés sokat segített. Nem biztos, hogy mindenáron "meg kell szerelni" a másikat. Néha elég elfogadni, hogy ő olyan, amilyen. (Néha piszok nehéz.) Nem biztos, hogy a másik akkor akar beszélgetni, amikor Te. Ki kell várni, amíg megnyílik. Nálunk mindig lehetetlen pillanatokban történnek a világmegváltó beszélgetések. Azt is el kell fogadni, hogy nem lehet mindent azonnal megoldani. Van, amire időt kell hagyni. Akár éveket.
2017. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez fiatal vagyok, de a szüleim példáját fel tudnám hozni. :)

Éppen kamaszodtam és lázadtam ellenük, amikor a húgom megszületett, emiatt aludni sem tudtak, ingerültek voltak, én is csak szítottam a vitákat, a munkahelyük is veszélyben volt, stressz stressz hátán gyűlt bennük, egymáson vezették le. A "ha tudtam volna, hogy ez lesz, soha nem mentem volna hozzád"-tól a 25 éves ballépések felhozásáig mindent egymáshoz vágtak, napi szintű veszekedés, egyéb kommunikáció nem sok. A nemi életről természetesen nem tudok, hogy az milyen volt akkor. :D De gondolom elég gyér, a baba miatt főleg.

Szóval mindenki utált mindenkit. Részben magától (én felnőttem, húgom sem volt már baba, a munkahelyi gondok is elsimultak), részben pedig a szüleim küzdelme által sikerült megjavítani. Elolvastak rengeteg könyvet, leginkább ilyen "erőszakmentes kommunikáció" témájú és egyéb pszichológiai párkapcsolati könyveket, és elkezdtek egymással úgy beszélgetni, higgadtabban és szeretetteljesebben. (És velünk is elkezdték.) Gondolom eközben a nemi életük is visszatért vagy megjavult, de mivel a szüleim, nem tudom (és nem is akarom:D).


Tehát most már minden rendben van. :)

2017. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Ehhh. Úgy lenne reálisabb a kérdés, hogy "van itt olyan akinek NEM volt boldogtalan szakasza a házasságának?"
2017. jún. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veinig ***** válasza:
Minden házasságban vannak hullámvölgyek. Ha mindkét fél meg akarja oldani, akkor menni fog...lassan. Nem kell más hozzá, csak sok őszinte(ami azért fájdalmas) beszélgetés.
2017. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4es, szerintem a szövegelés azért édeskevès. Nekünk azok az igazán jó időszakok, amikor nem azt nézzük, hogy a másiknak mit kellene (jobban) csinálnia, hanem azt, hogy mi mit tudunk jobban csinálni. Ha elvárások vannak, annak csalódás a vége. Amikor mindenki teszi a dolgát, mind a ketten beletesszük, amit tudunk (de semmiképp sem többet), akkor jól működik. 1es voltam.
2017. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!