Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha magánszemélytől vásároltam...

Zsotya88 kérdése:

Ha magánszemélytől vásároltam használt autót és most sorra jönnek elő a kisebb-nagyobb hibák akkor mit tehetek? Van esély a vételár visszakapására vagy buktam?

Figyelt kérdés
Sajnos a vételnél nem a legjobb világítási körülmények voltak,de az esztétikai hibák a legkevesebbek,elvégre egy 18 éves autóról van szó. a próba kör alatt sem vettem észre semmi rendkívülit azon kívül,hogy az egyik ékszíj kopása miatt ciripel a motor. A hibák azután kezdődött mikor hazaértem a géppel. A levegőtömeg mérő csatlakozó le volt húzva,de ezt nem mondta az eladó,és a sötétben ezt nem is láthattam a motortérben. ha a helyén van akkor rángat az autó. ezt nem mondta,továbbá azt sem,hogy kulccsal nem zárható az autó. ez is csak akkor jött elő mikor az akkumulátort ki kellett venni és tölteni mert valami folyamatosan meríti. nehezen indul,sőt most már szinte alig. van esély rá,hogy pénzt lássak vissza vagy a javíttatási költséget kifizettethessem vele? az adásvételire ráírta: garanciát nem vállalok! vélemény?

2014. jan. 26. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem igazán: az adásvételin az is rajta szokott lenni,hogy megtekintett kipróbált állapotban

meg mint írtad aláírtad ,hogy no gari

meg még a kora miatt is ...

2014. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerződésben benne vannak a hibák, és leírtátok, hogy más hiba nincs?


Pláne, hogy benne van, hogy garanciát nem vállal... Semmi esélyed nincs így.


Meglehetősen drága tanulópénz volt, no... Autót nem úgy veszel, hogy este ránézel, mész egy kört, aztán leperkálsz egy valag pénzt érte. Vagy, ha mégis, akkor ilyen árat fizethetsz érte...

2014. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igen,ezt a részét éreztem én is bukónak... A szerződésen sajnos nem lett felsorolva a hiba,bár ez ugye kimaradt mert hibáról egy szót sem mondott,és ott a helyszínen én sem láttam. igazság szerint ami vészes a történetben az a légtömegmérő mert azzal volt csalva az akadozó teljesítmény és egészen a szerelőig fel sem tűnt mert nem érezni a menettulajdonságokon,hogy csalva lenne... és ez egy hosszabb haza út alatt sem jöhet elő. nem eshet le. és ennyit számít egy ilyen garanciát nem vállalok dolog? főleg,hogy az ismert (és nem a hazaúton előjövő) hibákat nem ismertette?
2014. jan. 26. 19:42
 4/14 anonim ***** válasza:
eleg gerinctelen ember lehetett...
2014. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hogyan bizonyítod, hogy az eladás pillanatában tényleg fenn álltak a hibák? Persze, egy nap alatt nem csinálsz ilyen-olyan hibát, de jogilag az számít, hogy te jelenleg meg akarod vádolni az eladót valamivel. Tudod ezt az állításodat bizonyítani? Megpróbálhatsz vele személyesen vagy telefonon egy csörtét, de jogi útra totál fölösleges terelned a témát. Esetleg egy panasznapon megpróbálkozhatsz egy ügyvédnél megmutatni a szerződést, ő azért jobban ért hozzá, de hacsak az illetőnél nem tudsz valamit elérni, akkor sok esélyed nincs.
2014. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

-Az eladót perelheted (ha van ideged hozzá).


-Sokan nem tudják, de tök mindegy, hogy az eladó miket írt az adásvételire,

EGY ÉV SZAVATOSSÁGOT KELL VÁLLALNIA!!


-Irány egy olcsó ügyvéd.

2014. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"EGY ÉV SZAVATOSSÁGOT KELL VÁLLALNIA!! "


Igen, egy CÉGNEK!


Magánszemélynek SEMMIT nem kell vállalnia! Megtekintett állapotban megvásárolta. Pont.

A rejtett hiba miatt lehetne POLGÁRI PERT indítani, ha BIZONYÍTHATÓ, hogy az eladó tudott róla. Ezt viszont bizonyítani kb. lehetetlen, ha csak nem tanuskodik valaki (pl. egy szerelő), hogy járt nála a hibával az ex tulaj. Erre had ne mondjam mennyi az esély.

2014. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
haaat ugy nez ki, hogy megvetted valaki gondjat. Egy 18 eves jarganytol megis mit vartal? Legkozelebb jobban megnezed a kocsit es viszel egy szerelot..
2014. jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Semmit nem tehetsz, ugyanis te voltál béna, több esetben is:

- sötétben nem nézzük meg az autót, mert alig látni

- nem próbáltad ki hogy zárható-e az autó

- légtömegmérőt egy szervizben megmondták volna hogy mi van vele, ezek szerint szerelő nem látta, hozzáértő nélkül pedig nem veszünk autót

2014. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az első és legnagyobb hibám az,hogy most vettem és,hogy pesthez képest nagyon vidékről... Így eleve az érkezési idő már szürkületben volt.Viszont tényleg igazi szaki nem volt,mert nem jöttek velem messzire és egy vidéki faluban szerelő műhelyre (főleg olyanra ahol neki nem haver a szervizes) vajmi kevés esély van. egyik kollégám kísért el,rá hallgattam de akkor ott semmi olyat nem láttunk/hallottunk ami gyanakvásra adhat okot. hazafelé egy bő 300km-es úton sem jött elő semmi,kivéve másnap reggel mikor egy szerelő ránézett a ciripelő hangra és kiderült a kopott szíjtól van. ezzel nem is lenne gond,cserélhető. a gond a légtömegmérővel való csalással van,mert le van húzva a csatlakozó. ha visszadugom akkor rángat. ezt ugye nappali fényben sem biztos,hogy észrevettem volna. Elkúrtam sajnos,első autó volt/lett volna,nem tudom mi tévő legyek. Szart rásózni másra nincs gerincem,javíttatni és rá költeni meg abszolút minden kedvem oda... és még egy hülyét nem találok akinek ez kéne.
2014. jan. 27. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!